Case modding

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Samir_Masinac, Mar 5, 2006.

  1. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Ako se tako pise. Nisam vidio jos nista o tome na forumu. Bilo bi lijepo da ima usijanih kucista.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ja sam zijanio slike svog XBOX kucista, evo sad stanje.

    [​IMG]
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Lijepo pravo, ja cu ubrzo slikat pa cu postavit, supet tema!
     
  4. WERTHER

    WERTHER Novi član

  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    [​IMG]

    [​IMG]

    jos ce nazad da dodje 12cm bule fan i unutra nova maticna i proc :D i naravno kad se skupi para kakv LCD TFT da se uklopi jer ovaj CRT se bas istice gabaritima i bojom :)
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    ja sam radio nesto, ali nemam digitalac pri ruci.

    Odradit cu par slika sa mobom.

    Inace kuciste je codegen 6085. Naprijed sam stavio 150mm vent (da 15cm), gore jedan 120 koji izvlaci. Nazad je ostala 80, koja takodjer izvlaci.

    Iznutra je prelakirano u crveno, a izvana je crno. Na stranici je izrezan pit bull logo.
    Kablovi od napajanja su oklopljeni sa spiralom..
     
  7. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa bolje ti je bilo ovo starije :)


    UT :D
     
  9. [tota]

    [tota] Aktivista

    Sulu bolan okani se OGame-a nevalja to :lol:
    Jesi nabavio kakve sluse moram i ja mijenjati ove
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Heh,slika mutna pa ne mogu da vidim kolko resursa ima. :D
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kode mene nema modinga,kad malo bolje skontam ima samo napojna i lim koji drzi sve na jednom mjestu ....cim dolemim par naponskih i ponovo prikopcam neonku postat cu slike
    :D
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    oGame sam prestao igrati glupa igra, sluše sam popravio sad ferceraju brez problema.
     
  13. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    stvar je u ukusu :D
     
  14. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Uuuu moram se potrudit ne moze ovo ovako valja neon ubacivat. Ja lafa postavio temu a gotov nisam nista uradio.
     
  15. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Angelo gdje ovo drzis i kad nisi tu :twisted:
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    e sad imam jos i 12cm nazad fan. nije neka slika ali sa mobom po mraku :D odlicno je :)


    [​IMG]


    i ove kablove treba srediti ali mi se ne da..... :roll:
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma kakav je ovo case moding??? :shock:
    Ovo su sve gotova kucista. Znaci odes, kupis, i strpas hardware unutra. Nemojte me pogresno shvatiti ali nije to case moding :wink:

    Sta nitko nije uzeo dremel u ruke? Ili barem busilicu i ubodnu pilu..?

    Meni su se m... otegla dok sam sasjekao nosace diskova da bi ova zvijer stala unutra.
    Inace, na 12V pravi buku od oko 55dBA, sto je ekvivalentno buci koju pravi 13 80mm ventova.
    Ja ga uvijek drzim na min, a to je oko 6V i tada je necujan. Kontrolisan je zalmanovim fan-mate2.

    A logo na stranici sam rezao dva i po dana.

    Od ovog
    [​IMG]

    -je nastalo ovo

    [​IMG][​IMG]

    Slikano je sa mobom, na tepihu, zato sto nemam dobru rasvjetu u kucistu, a trenutno je noc pa se ne vidi. Usput, imam thermaltake UV neonku, koju bih mijenjao za crvenu ili plavu, pa ako je netko zainteresovan, neka se javi na pm.

    Svi kablovi su oblozeni sa bijelim Spiral Wrap-om, odnosno spiralama za oblaganje kablova, kao na slici, samo sto su moji bijeli.
    [​IMG]

    Jos imam u planu lakirati kuciste izvana, takodjer crnom, ali u par slojeva da dobijem bolji efekat posto je sad fabricka boja na njemu.
    Takodjer planiram uzeti kakav fan controller, za vise ventova, posto sad po kucistu imam razbacana tri zalmanova fanmate-a. I stavit cu crvene led diode tamo gdje su oci pita.

    Kad zbavim kakav digitalac nabacit cu slike komplet kucista.

    Imao sam jos jedno kuciste. Kraljevski uradjeno. Biohazard logo na stranici.
    Ali pametni ja kad sam lakirao prednju stranu (plastiku), ostavim to pored peci da se susi,i odem van a zaboravim na to.
    Kad sam dosao, zatekao sam samo gomilu plastike.
    To kuciste je zavrsilo u kontejneru posto nisam mogao naci plastiku da odgovara.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    extra si ovo odradio :D ma ja nemam ni uslova ni vremena ni zivaca a najmanje talenta :D da je pravim :D ovo :D

    al ovo je extra :D
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemam ni ja drug uslova. Zivim u stanu, a ovo sam rezao na terasi.

    Kad me ponese ova moderska, komsije misle da renoviram stan. :mrgreen: :mrgreen:
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    hehe :)


    nego gdje da nadjem ove spirale?!?!