1. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    evo jedan model separatera za meso.
    da cujem sta je o ka sta je lose?
     

    Attached Files:

  2. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    treba obrisati ovaj dio foruma jer izgleda ovdje se skuplja prasina i niko ga ne posjecuje.
    Umro nam je CAD.
    :D
     
  3. GW

    GW Moderator

    Newsflash: Nikada ga nije ni bilo. Ti mislio pokrenuti neki "community" ili nešto ovdje? :smt003
     
  4. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    koliko ovo ima djelova?
    vidim da je neko auto! jesi li ga ti radio ili...
     
  5. logoff

    logoff Novi član


    Meni ovo izgleda kao da se dijete igralo.
    Vidim da si previse opterecen glancanjem svojih partova, bitno ti je da sve to bljesti a uopce se ne bavis pravim konstruiranjem.
    Part, assembly, generative shape i ostali dizajni su ti nebitni ako ih ne uspijes povezati.
    Pokusaj nabaviti jedan dobar startmodel, ubaci te partove u pojedine produkte, povezi ih sa adapterima, provuci linkove kroz stablo itd itd, catia nema smisla ako je neces povezivati. Ovo što sad imas su ti samo lego-kockice.
     
  6. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    ti napisa prvi post i onda zbunjujuci.,
    cuj kao da se djete igralo.
    ako nisi primjetio ovo je separater za meso i to sam ga rasatavio da se vide svi djelovi.
    kako to mislis povezati ih?
    cuj napravi dobar start model ubaci partove u produkte povezi sa odapterima (objasni kakvim adapterima) cuj provuci linkove kroz stablo.
    hajd ti to malo pojasni pa da ne budu (po tebi) lego kockice vec nesto bolje.
    ok?
     
  7. logoff

    logoff Novi član

    Znaci po broju postova ti si majstor za Catiu? :lol:
    Ma i ja sam blesav sto se raspravljam na forumu sa nekim ko očito pojma nema čemu mu uopće služi stablo, nije ni cuo za adaptere, a za linkove, publiciranje, reuse patterne da i ne govorim
    aj javi se ako jednog dana pocnes za pravo nesto konstruirati, pa ti objasnim, mene cekaju moji schieberi :smt006
     
  8. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    nikad nisam rekao da sam majstor za catia-u. da sam ne bih bio na ovom forumu i vise puta trazio pomoc.
    znam sta je stablo cemu sluzi, za adaptere nisam ni cuo.
    A kad si vec toliki majstor za catia-u onda postavi taj neki svoj rad koji nije kao lego kocke. vec sa mnostvom tih tvojim adaptera i cega sve ne. :D
    Da ti odmah napomenem da ne mislim da postavis rad pa da ga ja uzmem vec samo sliku da vidimo kako to izgleda.
    I cim se ti uopste bavis? inzinjer ili...
     
  9. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    A ti očito pojma nemaš šta je explode assembly-ja ? :lol:
     
  10. logoff

    logoff Novi član

    :lol: Jel te to na tvom masinskom faxu uce?

    moram priznati da prvi put cujem, jebi ga, BMW to ne koristi :roll:
     
  11. logoff

    logoff Novi član

    Ne kritiziram te miki, vidim da se trudis, ja npr. u tvojim godinama nisam znao ni komp. upaliti. Ako jos ne znas o cemu pricam, ne boj se, naucit ces, imas vremena.
    Moji radovi su nazalost preozbiljna stvar da bih ih izlagao na forumima kao neki prije mene, a zadnje sto trazim je potvrda ekipe iz srednje skole ili faksa.
    Ovdje sam slucajno dosao jer trazim informacije za Catiu V6, (izgleda da cemo i s njom poceti raditi) ali nazalost nema ono sto mi treba.
    Pozdrav ekipi, ne vidimo se vise.
     
  12. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    Pravo si jadan. Pohvali se ti da radis za BMW po tome kako pricas ne bi se reklo.
    Ali eto ti imas svoje radove i mene to ne interesuje, ali ti je glupo da od mene iz srednje skole ocekujes da modelujem kao neko sto to radi za BMW. smijesno je.
    za catia-u V6 je dosta raje culo ali je ne koriste zbog cijene. :D
    a bitno je nek si se ti pohvalio gdje radis to je bitno. i drago nam je da ides jer nam ne treba takva populacija na forumu.
    zbogom. :lol:
     
  13. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Pa potraži na oficijelnom sajtu. Ili Vas u BMW-u uče da informacije o CAD/CAM softverima tražite po forumima koji se usput dotiču te problematike ? :roll:
     
  14. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    Kako trazi informacije na ovom sajtu a ne na oficijelnom desaulta ubrzo ce dobiti i otkaz. jer svjetska kriza je takva da cisti nepotrebne. :D :lol:
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Malo ozbiljnosti ne bi skodilo.
     
  16. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    bila je ozbiljnost dok nije dosao taj nepoznati BMW.
    ali eto otisao je pa tako da ponovo ostaje ozbiljnost.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma


    Ko je zaduzen za dizajn bembaje F1.09, slobodno mu poruci da sam mu spremio jihad na vrata :lol:
     
  18. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    dizajn cega?
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    BMW bolida za Formulu 1.
     
  20. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    moze biti da je ovaj. ali eto decko se kao razocarao u ovaj forum pa nece vise posjecivati.
    eto mu djihada od sulu-a :lol: :lol: