Cijena HWB

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Zlatan, Jun 29, 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Kad bi HWB bio na prodaju(btw da li je?) koliko biste ponudili odnosno koliko 'realno' vrijedi danas, a kolika mu je potencijalna vrijednost u narednih npr 1-5 godina
    Srdacno!
    Z :smt006
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ne moze se HWB prodati jer je stanje u BiH sto se tice prodaje sajtova na razini klimavih zidova Jerihona. Jedino ako Abramovica spuca neki egzoticni fetish i pazari nas kao one dildo slike sto kupuje.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Zlaja, mogao si nekog uvoda u temu napisati pa da znamo o cemu raspravljamo.
    HWB bih rado prodao danas, ali ne zbog novca nego zbog eventualnih resursa koje bih mogao iskoristiti da napravimo bolji e-zine.

    Za 5 godina? Tesko je predvidjeti jer popularnost komponenti (procesora, grafickih kartica, memorije) naglo opada sa rastom popularnosti konzola i super-jeftinih racunara.
     
  4. GW

    GW Moderator

    Zlaja, jesi to mislio kupiti HWB? :)
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ništa mu ne preostaje nego da proda kuću, auto, garažu, svu odjecu i ubucu te da digne kakav dobar kredit.
    I još da posudiš malo para :smt006
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Enise koliko ga cijenis, cisto da mogu razmisljati o eventualnoj kupovini, odnosno uvrstiti to u listu svojih ciljeva, a ti eventualno izoštriti misli o pribavljanju resursa za bolji e-zine :smt006

    EDIT: ovo su površni razlozi ispaljeni nabrzaka , no ova pitanja tj tema ima jednu dublju edukativnu i istraživačku svrhu, i multiple aspekte u podlozi koji je teze izraziti u par redaka pogotovo stoga sto sam trenutno busy , i samo se malo osvjezavam svakih 30 min citajuci hwb

    btw mozel' jedna nabrzaka lista resursa koji su potrebni za poboljsanje?

    @GW: mozel procjena pls

    @renno: znaci jedno pola miliona KM?
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zlaja, koji si ti car. :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Recimo samo da se bilo sta ozbiljno u okviru ovakve teme ne bi raspravljalo preko foruma.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Jos samo fali da neko pita da se procijeni vrijednost derneka... :roll:
     
  10. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ok svejedno thnx, to je sto se tice cijene koliko shvaćam, a moze li se javno doznati lista resursa potrebna za poboljšavanje HWB?
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Srediti konstantnu opskrbu najnovijim hardwareom :p
    Najvise novaca u prodaji websiteova nosi dobar i jak community, forum sa ogromnim brojem postova. Moja slobodna procjena je da je cijena HWB-a negdje oko 180 000KM (nekom se to cini puno, ali takva je cijena). Website je perspektivan (prvi i najbolji ove vrste u BiH :p), dobro programiran (SEO), ima kvalitetan sadrzaj i sto je najvaznije, ima veliki forum.

    :lol: za temu.
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hurmasice hvala mnogo za konkretnu procjenu trenutne vrijednosti, a moze li procjena buduce vrijednosti u periodu od 1-5 godina?
    Srdacno!
    Z :smt002
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Za godinu 200 000, za 5 godina, >500 000. Sve ovisi o razvoju interneta u BiH, i zanimanja ljudi za IT. Naravno, nista od tog ako HWB ne bude odrzavan. :)
     
  14. GW

    GW Moderator

    Internet mora ići naprijed, zanimanje ljudi ne. Mada je za očekivati više posjetilaca čisto zbog rasta interneta u nas.
     
  15. FearLess

    FearLess Aktivista

    Hurmo slabo ti to meni procjene dajes. Prvo BH trziste je dosta malo za bilo koju granu industrije i poljoprivrede a pogtovo ne dovoljno razivjeno trziste IT proizvoda. Tako da se mogucnost reklamiranja preko stranice svede na minimum. Drugo je posjecenost same stranice koja nije toliko velika, Neko spomenu Dernek i njegovu cijenu, pa realno Dernek sigurno vise vrijedi od HWB kao sto npr. Facebook ili Myspace vrijede vise od Tom's Hardware, iz razloga sto je taj tip stranica vise posjecen jer ga posjecuje siri spektar ljudi raznih zanimanja.
    Sigurno da se BH IT trziste razvija ubrzano i da ce za 5 godina steci svoj vrhunac i da ce tada stranice tipa HWB vrijediti dosta vise nego danas.

    Samo development tim i potencijalni kupac mogu odrediti za koliko bi dali kupili navedenu stranicu. Enis npr. moze reci da nece da proda stranicu za manje od 300 000KM, a potenicjalni kupac je spreman da izdvoji bubam 200 000KM. I stranica se na kraju proda za 250 000KM, ali to ne znaci da je to realna cijena stranice vec samo dogovrena jer ovo nije dionicko drustvo da dionice HWB-a imaju fiksnu cijenu.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Naravno, uz razvoj Web 2.0 standarda, socijalni zivot se "dovukao" i na internet, te su upravo zbog tog najposjecenije stranice socijalnog karaktera poput Facebooka, MySpacea, Derneka itd. Takodjer, ovim stranicama cijena strahovito brzo raste, jer ih prati sve siri skup ljudi.
    Ja sam samo dao neku objektivnu procjenu jednog websitea oovog karaktera, na osnovu toga sto znam kako se prodaju websiteovi i po kojim cijenama. Enis moze prodati stranicu za 10KM ako hoce, njegova je stvar za koliko bi prodao AKO bi prodavao.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Eto sad sam morao otici ne dernek da kopiram statistiku :D
    Pogledajte broj poruka.. pa sta ovi ljudi rade kod kuce :D Valjalo je napisat 44 miliona poruka..ccc..
    Hajd hurma procijeni i dernek :wink: Mozda se Zlatan predomisli pa ga kupi :D
     
  18. FearLess

    FearLess Aktivista

    Mene vise brine broj slika na tom portalu.

    Na Derneku bi se moglo zaraditi i to fino.
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Derneku je cijena vec visemilionska.
    Prije nekih pola godine prodan je navodno za 500 000€.
     
  20. GV

    GV Komšija

    Cijena je direktno srazmjerna broju reklama, a reklame su posljedica popularnosti/posjećenosti
     
Thread Status:
Not open for further replies.