cijene memorije

Discussion in 'Generalna diskusija' started by BoLa, Oct 3, 2014.

  1. BoLa

    BoLa Aktivista

    koji je fazon sa ovim cijenama rama, odjednom je sve dosta skuplje (procesori, ram pogotovo). jedna cijena u cijenovniku kad narucis kazu poskupilo pa je druga veca. jel to fakat zbog "poplava na Tajvanu" il je shuplja? :)
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma kenjaju, poplava je davno bila, kapacitet proizvodnje odavno restauriran, ali, sto bi prodavali memoriju po duplo manjoj cijeni :p
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zar nije bio požar a ne poplava u Hynixu?
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Lol, sta li je slijedeci razlog za povisit cijene
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ako je prema nekoj prethodnoj statistici Intel bi trebao u Q1 2015 napraviti nesto u masovnoj ponudi sto koristi DDR4 i tada mozda bude niza cijena DDR3 :) ... naravno, vec sada postoji E-X99 : http://pcdiy.asus.com/2014/09/asus-x99- ... st-stable/
    Meni je veca glupost sto gotovo da ne postoje 4x2GB hi-speed modeli DDR3 memorije, samo 4 GB i primorani smo kupiti 16GB koje niko (95+%) nece iskoristiti.
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    A sta ce ti 4x 2GB kada mozes imati 2x 4GB?

    U oba slucaja imas Dual Channel mode sa 8192MB memorije.

    I kada bude DDR4 mainstream nece pasti cijene DDR3 vec naprotiv ce skociti, bas kao sto je bilo i sa DDR2 cijenom kada je DDR3 postao mainstream.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Da je oko 210KM (4x2GB) kupio bi za 7850K, 2600K bi drzao na 12GB, jer sam negdje citao da je Kaveri prilicno brz-godi mu sa popunjena 4 slota. Ovako mi treba jos jedna od 80KM plocica za 16GB na 7850K i oko 200 KM za neku dual varijantu na 2600K.
    Da i ja tako mislim, samo se tjesim :)
     
  8. BoLa

    BoLa Aktivista

    i5 4690 sa 470 je na 530 otiso a ram 1333mhz 84km do prije sedmicu sad 100 ...