**Cooler Master Cosmos 2**

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by KingT, Jan 5, 2012.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Cooler Master je predstavio nasljenika svima dobro poznatog Cosmosa..

    U pitanju je naravno Cosmos 2 kuciste,full tower,gigantskih dimenzja i nevjerovatnog dizajna i kvaliteta..

    Dimenzije: 344(W) x 704(H) x 664(D)mm

    Tezina: 22kg

    Cijena: 350 GBP

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wkQ5Y6RlAwU#![/youtube]
     
  2. vala za manje para mozes uzet 10 puta ljepse i bolje kuciste..jbg stvar je ukusa
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    HAF :smt007 :wink:
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Masivno kućište. 22 kg :lol: Ovaj recenzent je najjači, rivju u 2011 da može odmahmurat nakon nove godine :lol:
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Cosmos serija kućišta je EPIC tako da se ni protiv visoke cijene nema šta reći :mrgreen:
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Dobro kućište ali brate 45minuta,lik uradio dokumentarac. :)

    Prvi put sam pogledao ovaj review u 8,5 minuta ti kaže "sve". :)



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Bas lijep video sumeire,nije nesto kuciste,jedino sto mi se svidja je otvaranje pojedinih dijelove(npr. stranice kucista se ne skidaju nego otvaraju),front panel, i ova 2 mala ventilatora za 3.5 HDD,izgled kucista i nije nesto,ipak su tu HAF-ovi najbolji i za izgled,i za hladjenje,i za cijenu,realna cijena ovog kucista je 240km
     
  8. stavis ga u sobu i zauzme pola iste...materijali su predobri zato i jeste ova cijena,kuciste ko kuciste crap obicni
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    gle ovo ce prenjeti u sebi 10konfi i jos uvjek biti top high end kuciste, vjeran nasljednik cosmosa prvog!
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledajte samo kako Noctua D14 izgleda mala u ovom kucistu. :) Cijena jeste povisoka ali onaj ko se odluci za kupovinu sigurno ne razmišlja o finansijama.
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zasto bih ja davao 500-600km za Cosmos-a kad mogu uzet HAF 922 za 220km,HAF 932 za 300km,HAF 932 Adv za 350km ili HAF X za 300-400km :roll: . Sve stoji u imenu HAF-High Air Flow,ja imam HAF 922,a htio sam kupiti CM Storm Scout,sad da mi daju besplatno i ovaj Cosmos 2 ja ne bih mijenjao svoj HAF .
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Dobro je vise sa tim HAFom, svaki prozivod ima svog kupca, pa tako i ovaj. Haf je za gejmere i slicne sa SLI/CF setupima kojima je najbitnije hladjenje. Cosmos S je za raju najdubljeg dzepa gdje su dizajn, materijali, izrada,velicina i funkcionalost na prvom mjestu.
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Unboxing



    Neka interesantna poređenja :D :



    3:28 - yeah, you could kill a man with this thing! :mrgreen:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Jednostavno ovo kuciste je bolje od HAF-a u svim segmentima osim u provjetrenosti..

    Naravno kada govorimo "out of the box" stanju jer lako se moze hladjenje nadograditi na Cosmos 2 sa 2 x 200mm ventovima itd da ima mnogo bolje performanse sto se tice hladjenja..

    Sto se tice svega ostalog,ugradje water cooling sistema,flexibilnosti prilikom ugradnje novih sistema,podrzavanje up to XL ATX maticnih ploca,mogucnost vadjenja HDD kaveza,fan controlera,koristenih materijala,dizajna itd ovo Cosmos 2 kuciste je daleko naprednije u odnosu na HAF i ostatak konkurencije..

    Ja imam HAF 932 i rado bih ga bacio sa 6tog sprata ako bi mi neko poklonio ovo Cosmos 2 kuciste.. :smt005
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Kuciste jeste dobro ali brate previse para, u tom rangu meni nema boljeg od Corsair Obsidian 800D.
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Šta bi rekao za SilverStone Temjin TJ11 od 530 € :)
     
  17. dobro je kuciste za bicepsa/tricepsa :smt003
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Super izgleda, samo bi bilo interesantno vidjeti koliko maržu na ovo opale, ne vidim način da proizvodnja ovog kućišta uz ove osnovne dijelove poput metala, plastike, hladnjaka itd i drugo CM košta više od 150ak funti (uzveši u obzir ovu prodajnu cijenu od 350 funti).
     
  19. GW

    GW Moderator

    Dobre ti te procjene troška proizvodnje i materijala u funtama. :D
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    anatomic, ne sikiraj se ti za ovo kuciste, svakako ga ne mozes podici kad bi i htio da ga kupis :D