Corsair h60 preporuka fan-a

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by bojler, Jan 20, 2016.

  1. bojler

    bojler Aktivista

  2. Decerto

    Decerto Komšija

  3. bojler

    bojler Aktivista

    A moze li ovaj silencio fp sto imam?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ventilatori koji imaju visok statički pritisak (što je obavezno za radijatore a ne rpm) i prihvatljivu buku nisu jeftini. Taj Silencio je smeće za radijatore jer ima 2x slabiji pritisak od Corsair-ovog ventilatora.
    Noctua F12-PWM (ne ovaj Industrial model s pik-a) je dobar izbor ako hoćeš performanse i tišinu. Najbolji je Scythe/Nidec D1225C12B5AP-15 ali ne proizvode se više. Ali bude ih na ebay-u stalno.
     
  5. bojler

    bojler Aktivista

    Hvala ti na odgovoru, ajd molim te daj mi neki koji mogu ovdje u BiH kupiti (sa pika ili neke radnje svejedno)? Znaci da je tiho a da je dobar za h60.
     
  6. elvirbej

    elvirbej Aktivista

  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja imam ovaj za 45KM:
    http://noctua.at/en/nf-f12-pwm.html

    Ili ovaj gore od kolege za 35KM. Gentle Typhoon je tiši i od F12 i od Corsair-ovog ventilatora, ali bi zbog manjeg statičkog pritiska i brzine slabije hladio CPU. Uglavnom jeftini ventilatori koji su namijenjeni samo za protok zraka nisu adekvatni za radijatore.
     
  8. bojler

    bojler Aktivista

    Ova mi je noctua dobra sto mi nudiš, aj pricekaj tjedan dva da zaradim fesa pa da to kupim
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije frka, javi se kad budeš u prilici.
     
  10. bojler

    bojler Aktivista

  11. Decerto

    Decerto Komšija

    Imas sve informacije na specs,nema sta ko mislit.F12 "obicni",radi na 1200-1500 RPM,dok taj industrial radi na 2000 RPM,samim tim gura vise zraka kroz radiator = bolje hladjenje.Osim toga,nema nikakve razlike.
     
  12. bojler

    bojler Aktivista

    Ćisto sam mislio dal je tih i dal je dobar pressure h2o. Stvarno me izvinite al slabo se razumijem u ove fanove. Samo da mi je naci tiši od ovog tvornickog al da jednako hladi
     
  13. Decerto

    Decerto Komšija

    pa uzmi onda f12-pwm od tog momka iznad sto prodaje i ne treba ti bolje.Tih kuler,a definitivno hladi bolje od tog tvornickog.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Gentletyphoon je neprevazidjen za radijatore kada je omjer buka/perf u pitanju jer mu je buka drugacija pa se subjektivno podnose visi obrtaji.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Industrial PPC stavljen na radijator pravi malo manju buku od fabričkog (kada je CPU u "loadu"), ali ništa drastično. Nećeš naći 12V ventilator sa cca 3.0 mmh2o a da je dosta tiši od Corsair-ovog.
    Što se tiče ovog gore AP14, mislim da mu pritisak ne prelazi 1.5 mmh2o što će logično smanjiti performanse i buku u odnosu na stock.
     
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    To su podaci po 'specifikaciji' aka nebitni. Pogledaj testove po forumima sto su korisnici radili, gt bio i ostao neprevazidjen. Moze temp dole sa novijim ventovima, ali subjektivan dojam buke je uvijek veci. Gt ima specifican hum i lakse se podnosi.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne pričam napamet, imao sam sve GT modele i jedino bih 1850 i 2150 rpm modele preporučio za radijatore. Ostali su preglasni ili imaju nedovoljan pritisak u odnosu na stock Corsair ventove.
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A koje si to radijatore imao?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedno 6 AIO sistema (3 različite širine), a od toga sam na njih 4 isprobao skoro sav GT i Noctua "asortiman" koji je bio dostupan na quietpc prije cca dvije godine. U potrazi za dobrim odnosom tišine i performansi, AP-45 je na kraju bio šampion. Možda bi jedino Sanyo Denki "H" serija bila još bolja.
    Možda se AP-11 i 14 bolje ponašaju montirani na 360mm radijatore, ali to u ovom slučaju nije bitno.
     
  20. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Prosao sve te ventove, nikada aio sisteme i corsair je najbucniji