Couchsurfing

Discussion in 'Generalna diskusija' started by zippoo, Aug 14, 2012.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo sada na klixu procita zanimljiv clanak o djevojci koja koristi couchsurfing
    ako neko ne zna sta je to,to je stranica gdje ljudi iz cijelog svijeta ugoste nekog sebi na par dana besplatno i druze se sa njim
    evo i stranica http://www.couchsurfing.org/

    a evo i clanak,link da ne kopiram cijeli tekst
    http://www.klix.ba/vijesti/bih/couchsur ... /120811107



    sta vi mislite o ovom vidu putovanja ,da li bi ste probali ili ugostili nekoga,vidim da ima i iz dijaspore raje,da li je neko od poznanika ovo radio

    meni je ovo vrlo interesantno,volio bi nekada otici negdje na ovaj nacin,volim neobicne stvari
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nisam probao sam, ali znam ljude koje su, i super im je bilo.
    Treba samo reviewe pratit ako se odlucis.

    Alternativa couchsurfingu je https://www.airbnb.com/
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ima nesto sto se zove FamilijaSurfing, to je kad imas familiju po cijeloj zemlji pa samo biras gdje ces otici.

    Do sad su zvali, ali je prepreka bila viza. Sad nema viza, ali nema ni poziva :D

    Sto se tice teme, mislim da je koncept fantastican, ali za ljude sa familijama pomalo neostvariv, a tek mi balkanci koji s roditeljima zivimo koliko dok god mozemo.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izgleda veoma interesantno i odlična prilika za nova poznanstva ali i da se malo upozna druge zemlje. Međutim naši su ljudi uglavnom konzervativni i odmah se misli ovdje na nešto drugo :D
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam dosad ugostio samo zbrajam pozitivne dojmove to dosta pomaze kad se negdje ide

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    haha rodbina ti je vrh,sada kada je moguce da dodjes,usutili se :D
    btw.ja nemam nikog po dijaspori,imam jednu tetku u australiji a to je kraj svijeta,tamo ne ides ako ne moras :D

    a ovu stranicu sam ja nasao prije 3-4 godine i registrovao se,cisto onako,mada nisam popunio sve,nisam napisao ni koliko leajeva imam ni nista ,slabo ulazim na nju

    a sto se tice porodice ,mislim da to i nije problem,naravno ako je porodica spremna da primi stranca,jer ovi koji ovako putuju i ne ocekuju luksuz,tacnije unaprijed ti napises sa cime raspolazes a oni biraju

    trebalo bi ovo nekada probati,ovo bi bas bila dobra avantura,ides a ne znas sta te ceka :)
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Couchsurfing

    I meni se ovo sviđa, volim srljanje u nepoznato :D

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ko sto donjapa rece, dok su vize bile svi zovu svake sezone, sad kad nema viza svi se usutili :lol:

    Inace, jednom mi se neki frajer iz Bangladesa javio, studira arhitekturu i pita kao da bude kod mene par dana i da mu malo grad pokazem jer ce on u Visoko... Ugavnom, nikakvih problema, on meni o svojoj kulturi, ja njemu o nasoj i sve u šegi proslo :D