CPU Cooler

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by adsubzero, Nov 18, 2013.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Druže u genelecu u Tuzli ti je taj cooler oko 111KM, s tim da plaćaš poštarinu 11-12KM.
    Ovo kod švercera na piku se ne isplati.
     
  2. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Piše da je CPU hladnjak NOCTUA NH-D14 118km ?
    To nije moguce jer taj kuler kosta 170-180km.. valjda misle onaj slabiji..
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gdje si ti vidio da je 180KM, ja ga platio 130KM.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    U genelecu su cijene bez pdv-a znaci dodaj jos 17%.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    to sam i ja seno komentarisao,na piku D14 175-180 smjesno fkt..

    aladin se zabunio,previse vjeruje piku..ja znam da sam bio u pravu da U12 se moze ugurati do 120..
     
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nisam ja Aladin :roll:
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ma haj,zna se kome je upucen post
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Evo ponudila se prilika prijatelj što radi na piku ponudio je meni i prijatelju jeftino H55 ili Cooler Master Seidon 120M da uzmemo, jer dugo stoje.
    Znamo se 15godina tako da nije prevara, prodaje nam ih po cijeni od 70km zapakovane u kutiji. Testirati i ne trebam jer smo bukvalno kuća do kuće.

    Sad šta je meni bolje da uzmem od ova 2 ?

    I naravno kontao sam napraviti push pull, 2 fana, znam da će biti glasno ali stavim slušalice tako da me nije briga :)
    Također bih stavio 2 CM SickFlow 2000RPM umjesto stock onih.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Neki dan vent sa 212EVO bio preglasan a sad nisu problem dva......cccc
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne sječam se da sam to rekao.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je jedan vent na H60 isao na zivce. Doduse za 70KM je solidna kupovina. Iako ima malo glasniji ventilator, Seidon je bolji cooler, ali ako ces vec mijenjati vent, dovoljan je jedan Scythe GT AP-15 ili Noctua F12. Ti SickleFlow ventovi su djubre, tebi treba nesto sa iznimno dobrim statickim pritiskom jer su rebra na radijatoru gusto postavljena.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Normalno da se ne sjecas kad nisi ni rekao :D

    To je tvorac ovog topica imao taj problem a ti uletio.

    A i dalje ta mala vodena hladjenja nisu neka sreca. Bolje se drzi dobrog zracnog hladjenja. Dok uzmes to vodeno i dobar vent za njeg opet si oko ili preko stoje.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ustvari ni meni to nije bio nesto velik problem.
    Cak sam u pocetku bio spreman uzeti Raijintek Themis koji je glasniji od 212 Evo.
    Ipak sam odlucio da narucim Alpenfohn Brocken 2 koji je jedan od najtisih coolera, a uz to ima i veoma dobre performanse ;)
    Da se ovom prilikom zahvalim svima koji su ponudili neki konstruktivni prijedlog.
    Neo, sorry ali sam ipak odlucio da ne uzimam iz inostranstva, a ovaj mi se cinio kao odlican izbor, samo sto ga nije bilo na stanju trenutno.
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kupio Brocken 2, hladi odlično, a ne čuje se, jedino što se čuje iz kućišta je vent na napojnoj :)
    Overclockovan na 3.8GHz, sa 1.36V (cpu-z pokazuje 1.344V) , core temp 38, cpu temp 50.
    110KM sam platio btw, definitivno vrijedi gledajući i performanse i tišinu, bolji je i od dosta skupljih modela.