Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. RaP

    RaP Komšija

    I ovo je Crysis2 , nekoliko komentara na vedine shotove
    * Kakvi su ovo modeli pa jbt. crysis je imao oko 2500 poligona samo za glavu a ovjde izgleda nema citavo tijelo toliko
    *Kakve su ovo teksture gdje bumpmaping ? teksture pogotovo na ovo slici gdje je ovaj stub od cigle je katastrofa pravo,
    * I na kraju voda pa bolje izgleda FarCry i njegove plaze nego ova voda,

    Nema graficki spasa ovoj igri iako mozda neki kontaju da ce kao bolje izgledati u dx10 ili 11, Crysis 1 je izgledao fenomenalno i u DX9 modu bez ikakvih AA, a ovo brate neznam da nema konzolasa do sada bi se koristile teksture 5120*5120
    Ali eto mozda Gameplay bude Ok, ne mogu konacno reci nista dok ne odigram tako da mozda i grjesim ali vec sad sam razocaran.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo i ja probao ovu betu. Na hardcore ide oko 22-25fpsa, na advanced 35-40fpsa, na gamer stalno preko 45fpsa i jedino tu je igrivo. Meni ne izgleda lose ni na gamer :) Igra koristi sve 4 jezgre na preko 60% i naravno grafu na non stop 100%.
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    probao hardcore na 1280x720, ukljucen V-Sync, nikad ne padne ispod 60

    @Rap - ako dodaju teselaciju onda ce onaj stub pofino izgledati, voda takodjer. Al ostalo sve stoji sto si nabrojao
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni na 1280x720 i hardcore ide na 45+ fpsa. Ocito igra trazi jaku grafu, pa neka opet neko kaze kako nema smisla kupovat jacu grafu na q6600@3,6GHz :)
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    Najlakse je teslaciju dodad, na karaju krajeva sta ce teslacija stubu
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne smiju oni jos koristiti dx11 u punoj mjeri jer ce izgubiti korisnike na konzolama kada vide sta PC moze :). Tek sa slijedecom generacijom konzola mozemo ocekivati veci pomak u grafici.
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    Re:

    Druskane benchmark je nesto drugo, a bezveze je troist teslaciju na stub, koji se pomocu bumpmapinga moze uredit da bude ko cvoka, a sad drugo je da teslaciju koristi na ovaj shot sto si vec naveo, u cilju da se GPU kvalitetno oznoji :)
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    Joj kako si pogodio bas smisljam sta da kazem i eto covjek rece sve jednom recenicom :)
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Samo odabrani gameri znaju da je bolja grafika na PC-u bolja negol' na konzoli. Jbg ja sa svojim godinama sam vidio svašta i odrastao na 64, pa mi grafika ne predstavlja problem. Puca mi klinac za grafiku ako je gameplay dobar.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa naravno da je tako..

    Kada bi proizvodjaci igara konkretno Crytek napravio Crysis 2 najbolje sto mogu za PC platformu onda bi inacica za konzole izgledala presmijesno u odnosu na PC verziju da bi framerate ostao igriv..

    U protivnom kada bi takvu PC verziju portovali na konzolu u potpunosti bez kompromisa u grafickom prikazu onda bi korisnici konzola dobili samo jedan prelijep Crysis 2 slide show..

    Pozz..
     
  12. gilla

    gilla Aktivista

    NIje mrtav niti će ikad biti, no te cifre nisu nešto prema konzolama i to je što igra kod izdavača. Fiskalna 2009(mart 2009-mart 2010)115 miliona softvera na ps3, 103 miliona na 360=8-12 milijardi $. + wii,ds...

    Ne znam šta se neki bune, pa ovo izgleda extra, još dx9, puno bagova...dx11 će sigurno bolje izgledati. Možda su neki navikli na plaže i more pa im ovakvo okruženje spušta raploloženje. I budite malo kolegijalni, nema svako pc iz budućnosti.
     
  13. gilla

    gilla Aktivista

    Svega ti šta bi ti htio od igre?? Igra izgleda bolje na pc bez imalo sumnje, konzolaška verzija je potvrđeno kombo low settingsa(texture) i medium,high(osvjetljenje) i ne može prismrditi pc verziji.
    I NIJE port sa konzole, što je suludo pomišljati. A da naprave što mogu najbolje za pc, znaš koliko bi ljudi to moglo igrati kako treba??? I uopšte kupiti.

    Bez uvrede ali taj pozz u svakom postu iritira.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    3 godine nakon originalnog Crysisa ne izgleda nista posebno..

    Cak iako je DX9 mod Crysis DX9 iz 2007 ili Warhead u DX9 modu izgleda bolje..(naravno moje licno misljenje)..

    Ali da ovo je DX9 mod i nadam se da je Crytek ostavio najbolje za DX11..

    Cuj iritira te pozz :D

    Pozz..
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Re:

    Ziv ti meni bio, al taj "benchmark" u kojem svaki objekat ima tonu teselacije moja grafa od 150 USD vrti u 30+ fpsa, pa ti kontaj ;)
     
  16. gilla

    gilla Aktivista

    ZAto što je kriza iz 2007 bio ispred svog vremena tako da se izrazim.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ako su tako krenuli praviti igrice, neka onda i ovaj bude ispred svog vremena, posto je onaj prethodni bio poprilicno uspjesan :D jedan dio napravis da bude ispred svog vremena, a drugi napravis da pri samom izlasku vec bude star i zaostao. nema smisla :D
     
  18. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma da su to uradili bilo bi gore neg kec xD Nebi se ni za benchmark moglo koristit xD
     
  19. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Onda bi svi kukakli kako je ne optimiziran i ne moze ga niko pokrenut . Ljudi su postali razmazeni ko nikad i samo kukaju :lol:
     
  20. igor.g

    igor.g Komšija