Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. Pasha

    Pasha Komšija


    Care, ovo nije ni četvrtina jednog Xbox-ovog kvartala. A gdje je PS3, Wii, PSP...
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ocito u ovom Hardcore presetu je ukljucen AA, bar mi se tako cini. Nek u Dx11 (finalnoj) verziji dodaju teselaciju & jos ostrije texture & guscu floru i opravadat ce titulu "najljepse PC igre". Al ipak Crysis kec ljepse izgleda, obratite paznju na texture & vodu. A evo glava ako ovo nije EA sam pustio da procuri na net, reklama ne moze bolja, igra je fenomenalna, beta puna bugova tj. neigriva + u beti nema Dx10/Dx11 fichersa, tako da ce ovo da posluzi kao malo veci "demo", citam po sajtovima da se raja opasno nalozila na full verziju :)

    Ev jos koji screen:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    @senad, sad to uporedi s konzolama ;)
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Gledao sam screen shotove i gameplay video od ove Bete i moram reci da Crysis 1 i Warhead mnogo bolje izgledao..

    Boje su nekako mrtve i texture su slabe na ovoj beti..

    Ali ovo je tek DX9 inacica,izgleda rana beta tester verzija i ocekujem u finalnoj retail izvedbi da zasija punim sjajem..

    Ako se to ne desi onda ce ova igra biti ogroman promasaj Cryteka po pitanju vizualnog prikaza i potvrditi to da je ovo samo port sa konzola..

    Smrt konzolama!!! :lol:

    Pozz..
     
  5. pac

    pac Komšija

    Meni je crysis 2 dosad sasvim dobar, nisam nesto zagledao teksture itd ali se moze igrati. Jedino sto meni smeta jeste sto nema aim toggle.
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija



    Ovdje ima ljudi koji nit' prate gaming, niti prate vijesti vezane za Crysis, niti prate vijesti vezane za platforme, pa tako ne znaju da jedino ova igra može biti PC to console port, ali su čuli od američke retardirane djece da treba mrziti konzole i to je to.

    Jedino što ti i takvi znaju dobro- znaju ukucat na piratskim stranicama Crysis 2. ;)
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Iz tvojih usta u Bozije usi.. :mrgreen:

    Da samo ne bude kao CoD BO port hahahaha :D

    Ne mrzim konzole jer i posjedujem istu,ali za PC gaming zelim PC igru a ne neki los port..

    Pozz..
     
  8. senad_986

    senad_986 Komšija

    @Pasha i Pelikan: Nisam ni rekao da se igre prodaju vise nego na konzolama. Opcepoznato je da se igre mnogo vise prodaju na konzolama, ali ova lista gore pokazuje da se i na PC-u moze kvalitetno zaraditi i lista se odnosi samo na Steam, a gdje su drugi servisi i klasicna prodaja.
    Da ne bude da sam neki antikonzolas, uzeo bih Plejku, ali ne isplati mi se radi 5-6 igri (koje mene zanimaju) davati toliku lovu kad ovo ostalo svakako izadje i za PC.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo tako,nema svako novaca da kupi PS3 i placa 100+ KM po igri..

    Jbi ga ne zive svi u EU gdje se moze to priustiti i gdje Telecom i Internet provajderi daju PC,PS3 ili mobilne telefone uz pretplatnicki prikljucak..

    U BiH toga nema i sve moras platiti i to skuplje nego u EU..

    Tako da to sto neki idu na torrent nije sto to bas zele vec sto su u velikom broju slucajeva primorani..

    Pozz..
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    @ senad Black Ops je okrenuo vise od milijardu dolara. Logično je da se shooteri ( koji imaju MP) prodaju bolje u odnosu na druge igre/žanrove za PC. Pogledaj samo Fallout (čiji je predhodnik jedna od najboljih RPG) kako je završio. To sve što si ti nabrojao su FPS a i tu su konzole bolje profitirale.


    Care, Bosna nije izmislila pirateriju i njena piraterija je presmiješna za npr. njemačku. Dakle, pričaš nebuloze.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pasa moj solidni koliko ja znam ovo je BiH portal tako da govorim kakva je ovdje situacija..

    Mozda si se zbunio pa kontas da je ovo Chip.de ili neki portal tamo u Njemackoj..

    Pozz..
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Paša moj solidni ovo nije forum koji podržava pirateriju. Ako si se već registrovao, trebao si pročitati pravila foruma. Imaš poprilično dosta bh foruma koji podržavaju ove socijalne teme. Dakle, na pogrešnom si mjestu i vrlo si se izgubio. Ovdje dolaze ljudi iz čitave Evrope i forum nije BiH exclusive. ;)
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A bogami i Afrike :D
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Gdje sam ja to rekao da podrzavam pirateriju??

    Samo sam naveo razloge te pojave bar u BiH..

    Smatram da je sramota da ljudi koji ocigledno mogu da priuste originalnu kopiju nekog softwarea/audio/video materijala se sluze piraterijom..

    Ali sam rekao da treba razumjeti da bar u BiH i zemljama u razvoju takva pojava je prvenstveno uzrokovana slabim materijalnim statusom stanovnistva..

    Pa ovdje veliki broj internet korisnika jos uvijek ima download limit sto dovoljno govori o tome gdje smo..

    Zato nemoj da izvlacis iz konteksta zakljucke a vec ako ti je zelja prijavi modu moj post pa nek on/ona odluci da li sam ja i u jednom trenutku podrzavao pirateriju..

    Pozz..
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Tema je Crysis 2, nemojte sad uvoditi pricu o ekonomiji, warez za i protiv i slicno. To smo prozvakali stotie puta na drugim i zasebnim temama.
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    Pa da mi je znati ko vjeruje u tu bajku da igre izgledaju ljepse na konzolama nego na PC. I ko je vjerovao da ce nova kriza da izlgeda bolje od Warheada i keca, taj ocito ima konzolu kuci!!! Upalite crysis na very high i stanite na sred nekog dijela u igri i pogledajte koliko se detalja vrti u pozadini!, nema tog developera koji ce to natjerati da radi na konzoli, bez obzira koju magiju koristi.

    Onog trenutka kada je receno da kriza ide na konzole, to znaci smrt za krizu na PC u, a i bilo koju igru. Konzole unistavaju igre sa PC-a, i to je opceprihvaceni trend pojednostavljena stvari i igara samo da se mogu strpati na konzolu da se zaradi koji dolar vishe! Samo se nadam da CCP nece krenuti tim koracima!!!

    Nisam probao betu, jer cekam finalnu verziju koju cu da kupim i odigram onako kako spada, iako vec sada znam da nece biti na nivou keca!
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    PC uništava piraterija, a ne konzole. Onog trenutka kada se kompanijama bude isplatilo da prave kod za PC, onda će PC gaming imati svoje ekskluzive. Do tada, PC će imati portove sa konzola i to je to. Druga stvar, direktni port sa konzole nema nikakvu razliku i bolju kvalitetu na PC osim AA kontrole, jer to je sve jedan te isti kod.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imas pirateriju i na konzolama, nije to ograniceno na PC.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, ocito je da konzole kupuju roditelji djeci i onda im kupuju i origi igre i ne znajuci za pirateriju, dok se na PCu ipak igraju malo veca djeca :)
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Već sam rekao da su to minimalni gubitci. Od 55 miliona X360 ( 30 mil. live korisnika) cca milion je u decembru 2009 nastradalo u ban-u, pa sračunajte.Pretpostavlja se da ima još tri miliona i to je to. PS3 nije ni bio aktuelan do nedavno.



    Ima i ta mjesta. Jednostavno ljude ne zanima kupovina nekog skupog sistema, koji ionako zauzima prostor, kada postoje konzole.