Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Malo je reci da nije optimizovano. Forsiraju se ljudi na nove kartice, dx11, bez ikakvog razloga.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  3. KingT

    KingT Veteran foruma

  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ide meni fino ova beta sve na veryhigh samo totalno iskljucen AA,moze i sa FX al se pocne osjecati trzanje bez obzira sto ima dovoljno frejmova 50-60. A probao sam ubaciti 4xMSAA i igra se doslovno pretvori u fotografiju :D
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Koje sranje,ja da imam 3770k i 8gb kao sto nemam,imamo bih bijednih 18,8 FPS-a..dobro,moramo uzeti i to da ne bih koristio MSAA i da mi je manja reza..ali opet bi to bilo jadno,nekih 25-30 FPS-a ja msm..
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Ova igra je cisti marketing i otimanje para fanovima i levatima.. Presmijesni zahtjevi za grafiku koja nije nikako u skladu s njima, lijepo to izgleda ali bi trebalo biti puno bolje s obzirom na zahtjeve. FC3 maxed out mi vizuelno ljepse izgleda od ovoga a zahtjevi upola manji..
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Probao i ja na HD 7950 na 1100/1650, msaa na 2x i ubi, grafa nekako uspijeva 40 fps da odrzi i to jedva, grafika onako je dobra, ali trava je previse zelena.
    Reza 1920x1080.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo vazi samo za SLI, za one koji igraju sa jednom kartom Crysis3 nema nikakvog napretka od ovih drivera.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    stvarno? da ne skidam.beze

    Sent from my brain using Tapatalk
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    1280 x 1024, Very High, FXAA, HD7950 @ 1100/1750MHz

    71FPS (konstantno oko 70tak slicica)

    [​IMG]
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa da budem iskren, izgleda ocajno, nesto tu ne stima :D
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kupi veci monitor fukaro, prestice te tableti :D
     
  14. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Kao da nema postfx-a nikako :D Žalosno što na high-end AMD-u ne daje bolje rezultate. Je l' ko probao koristit SMAA?! (ne razumijem se u tehničke karafeke ovog alata, ali vidio sam skoro na netu da je neko koristio na ovoj beti + koristio sam ga u Borderlandsu 2, nevjerovatni rezultati a super performanse)

    Kinže, de kakav bolji screen napravi, na otvorenom, ako ti nije šta 'arane :mrgreen:
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja pogledao samo sliku bez onog što je KingT napisao, i mislio sam da su mu postavke na low :lol: Meni tako izgleda.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma nesto nije ukljucio, sve izgleda kao da ima kamaru aliasinga. Texture filtering?
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sve je na max postavkam tj Very High, AA je na FXAA, Motion blur je na LOW jer je bezze.

    Igra izgleda ocajno, boje pogotovo vegetacije izgledaju tako tmurne i isprane.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ev instalirao betu, sta reci, dovoljan je jedan printscr, sve na MAX, 2xAA & 8xAF:

    [​IMG]

    Poredjenja radi, par godina star Crysis kec na PCu, koji na istim postavkama ide 90% brze:

    [​IMG]

    Sve je jasno ko dan, bljak.

    8800GT je vrtila keca u 30ak fpsa na high, 1680x1050. Za ovo smeche od trojke ti fol treba 680GTX koja jedno 5x vise GFLOPSa ispumpa, ma lol ba :lol:
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A jos Crysis kec radi na samo jednu jezgru procesora a ni grafu ne zna upotrebiti do kraja a od ovog krajse 3 se pushi i iz grafe i iz procesora a taraba...
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Malo je reci da Crysis 1 duplo bolje izgleda.

    Fkt ne znam sta GPU toliko rendera kada je slika smjesna,boje su siromasne kao i shaderi.


    Nije da nema CryEngine 3 potencijala, probajte Crysis 2 Revival Mod , custom mape i izgledaju veoma dobro, duplo bolje od ovog Crysis 3 sranjaa opet i idu duplo bolje na hw.

    Za nadati se da ce finalna verzija imati neke Ultra opcije u meniju te da ce otvoriti max CryEngine 3, u protivnom ovo je smijesno do bola.