Crysis [All about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by kugla, Mar 12, 2009.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bezze fakt, ono nije bas taraba grafika, ali nije ni blizu proporcionalna zahtjevima igre.
     
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Sta ocekivati kad je to ista kompanija koja je svoj prosli naslov napravila za DX9 tehnologiju i bez HD tekstura.
    A danas sa druge strane Crysis 3 radi na konzolama na DX9, a za PC trazi DX11, strasni potezi njihovog menagement-a, ali naravno opravdano jer cilj je samo veci profit.
    Gospodin po imenu Cevat Yerli (Crytek CEO) kaze da su oni trenutno najbolji na svijetu i najjaci graficki a spomenucu samo dvije stvari:

    a) MaldoHD (covjek koji je napravio skoro 1000 tekstura za C2) je napravio bolji posao nego cijeli Crytek team.
    b) Ukrajinski Studio 4a Games koji broji mozda 15 ljudi napravi bolji graficki engine (Metro Series), ovo je moje licno misljenje...ispravka, ipak je 40 ljudi...

    Ovom Cevat Yerli-ju bi bilo pametnije da ne prica gluposti kako su graficki jaci cak i od Unreal 4 Engine-a, nego da da otkaz cijelom timu i zaposli jednog covjeka koji je napravio bolji posao sa teksturama od cijelog tima ljudi (nekoliko stotina ljudi).

    ....jedan Metro ce poderati i uzduz i poprijeko to sto oni toliko uzdizu...heh
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Očekuje se žestoko plakanje na prodajne rezultate PC inačice i priča o propasti PCa kao gaming platforme.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Onaj glavonja iz Cryteka je i rekao da ce Crysis 3 topiti PC, nije slagao.

    Isto to moze i Furmark koji je free.
     
  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma jedino ako se u finalnom izdanju igre ne pojavi "ultra settings" i nije mi bas jasno, u jednoj izjavi zvuci kao da bi Crysis 3 mogao imati neki super dodatni AA mod...zvuci zanimljivo, ali vidjecemo uskoro je li to samo hype ili stvarno postoji nesto bitno...ispod je info o tome sa tweeter-a:

    "For C3 fans asking about AA: PC will have our new SMAA with all modes (T2x on consoles )+ Nvidia new TXAA + all MSAA modes +something new :)
    extra new AA mode in research. About new DX11 tech, we have a lot going on, but can't speak about it yet - keep an eye on news :)"
     
  6. xman

    xman Komšija

    LOL od igre,MP smijesan,ev dao malom rodjaku da igra. Nevidjeno zahtjevna igra. 560ti grafa,phenom x6 i 4 gige ddr3 rama i jedva 50 frejmova na 1280 sa 1024 rezom,high postavke,sve ostalo off??
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znaci kada bih ja igrao imao bi oko 30 na medium i sve pogaseno ?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  8. xman

    xman Komšija

    Nije vrijedno provjeravanja. :)
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znam,ionako ne bih patio ovaj net od 1Mbps..kad se sjetim BF-a i koliko sam ga skidao :lol:

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  10. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Unreal Engine 4 je sci-fi za ovaj Crysis. Bolje izgleda Half Life 2 koji je izašao prije nepunih devet godina, bez ikakve zezancije.

    Čisto da se prisjetimo šta je zaista značila revolucija u grafici, a ne ovo mudo pod bubrege što prodaje Crytek.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. xman

    xman Komšija

    I naravno kako bi los port konzolaskog naslova na pc prosao bez problema sa kontrolama. Mouse 3 mi ne radi a dodijeljen je po defoultu za nanosuit menu?
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Po meni Unreal engine je u kontinuitetu jedan od najboljih i najoptimizovanijih engine-a za igraće platforme..Crytek 3 mi iskreno i nije nesto s obzirom koliko resursa od gpu-a trazi, da mi je znati sta je to toliko tesko rendati u tom engine-u.

    Po meni ljepse izgleda Unreal 3 od CryEngine 3, 10x je optimizovaniji i bolji.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    S obzirom da dolazi Unreal Engine 4 i Source 2, to vjerovatno za next gen konzole, CryEngine 3 realno tu neće imat šta tražit.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    Catalyst 13.2 Beta 4 Download

     
  15. RaP

    RaP Komšija

    Unreal 3 engine je jednostavniji u slucaju da se prave mape ili okruzenja tipa kao iz mass efect-a ili gears of war, moguce je koristiti i za malo vece vanjske mape ali u ovom stadijumu jednostavno editor nije efikasno dobar za pravljenje nekih ogromnih vanjskih lokacija npr. nedostaje road funkcija da se jednostavno prave putevi, a i same alatke editora su jednostavne, pa se u vecini slucajeva napravi mapa u worldmachne-u i importuje doradi u unreal editoru.

    Cryengine koristi drugaciji algoritam sjena, Unreal 3 jos uvjek moras kompajlirat mapu da vidis puni efekat sto ponekad traje i do 3-4 sata, a i vise zavisi od velicine mape, dok u crynegineu udarsi ctrl+g i odmah si u igri znaci sto vidis u editoru tako je i u igri nema kompajliranja sto je vrlo, efikasno

    Cryengine blista kada se kreiraju vanjske lokacije brda, doline rijeke jednostavno ima mocniji editor za to.

    Unreal 3 ima vecu mogucnost rada sa texturama materijalima dok crytekov ima nesto manje mogucnosti ali jedno 4x puta jednostavniji za koristiti.

    Unreal 3 se brze mogu unositi custom modeli dok za crytek je nesto komplikovanije a sve zato sto unreal 3 koiristi obj, ili fbx objekte sto su defaulti u svim 3d aplikacijama a crytek koristi svoju ekstenziju pa moras pomocu njihovog plugina eksporotovati modele.

    Ima jos tovar razlika ali eto ovo su samo glavne koje su mi pale na pamet ovako na prvu

    Kad se sabere i oduzme relativno su izjednaceni Unreal 3 i crytek 3 samo zavisi od same igre i autora koji rade na njoj, po meni Crysis 1 izgleda bolje od Crysis 2 itd. kad kazem bolje mislim lokacije i samo okruzenje igre.



    Sve ovo kazem jer sam znam iz iskustva relativno sam dobar i u jednom i u drugom editoru.



    A od Crysis 3 neocekivam nista puno vise nego sto sam ocekviao i od Crysis 2.
     
  16. RaP

    RaP Komšija

    Draw distance je moguce korigirat iz editora warhead koristi nesto siromasnije teksture i puno manje vegetacije, a draw distance je relativno isti ( zavisi od mape do mape otvarao sam svaku u warheadu i u crysis 1
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Probao sam ove 13.2 Beta 4 drivere, osjetan FPS boost.

    Na 1280 x 1024, Very High, 4x MSAA imam 60FPS lagano, a to nije bio slucaj prije ovih drivera gdje se sa MSAA igra doslovno vukla.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Još kad bi driveri popravili onu grafiku :D
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    Pa zar je tako kriticno ? Mislim neki napredak na osnovu 2 ikakav ?
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa eto pogledaj SSove od Kinga na prošloj strani, pa sam procjeni.