Da li koristite Vistu?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by iskusni, May 2, 2007.

?

Šta koristite?

  1. Windows Vista

    57 vote(s)
    98.3%
  2. Windows XP

    1 vote(s)
    1.7%
  3. Linux (bilo koji)

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Drugo...

    0 vote(s)
    0.0%
  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni je radila skroz ok, ali prespor 3D max na njoj, pa bez brze graficke - XP :)
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    Ti si super sretan onda :p . To ni meni nije bio problem ali mi s vremena na vrijeme vista jednostavno zablokira totalno i moram restartovat. Najgori problemi su bili ovi ostali :D

    @vedo
    http://www.tomshardware.com/2007/01/29/ ... page6.html
    :mrgreen:
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Licno potvrdujem tacnost ovog rezultata u 3d maxu, IAKO pod Vistom procesor BRZE renda neg XP, ali dok modeliram nesta u maxu - ide u svega 5-10 fpsa (ako je nekompleksna scena) dok ista na XP ide i preko 60.tuzno, tuzno..
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    XP zna se, mada sam davao Visti par sansida se pokaze i dokaze, ali je uvijek neki problem tu novi da me odvrati od konacnog prelaska.

    Najeveci minus je ne postojanje raspppoe protokola za Vistu, tako da ostajem na XP jos neko vrijeme ;)


    naravno dual boot je tu, onako cisto da mogu pokazati nekom kako ta vista izgleda .... :shock:
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vistu cu nabacit kad mi stigne novi disk od 320GB. Makar da isprobam. Inace XP do groba :D
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    "Živi bili pa vidjeli." :lol:


    Nisam još probao Vistu. Kad vidim toliko negativnih kritika baš mi se i ne probava (još ne).
     
  7. Emx

    Emx Aktivista

    Instalirao da vidim, obrisao, drugi put instalirao jer mi je nedostajala :) i obrisao opet zbog (ponovljenih) nerviranja, vratio se (a kome drugom) neko Ubuntu.
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    OMG. Evo meni se pojavio još jedan bug. Idem desni klik na desktop i provjerava mi Floppy Drive :mrgreen: . Definitivno vraćanje na XP čim se download-ovi završe.
     
  9. Ante

    Ante Aktivista

    Bas, ko bi reko da ce to ikada iko rec kad je XP bio izaso :)

    Tako ce bit i sa Vistom...
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Je...e, posraste mi se u ceif! Taman se nakanih da je probam! A sad dilema! Ako me krene jebavat, bojim se da ne slupam komp! :mrgreen:
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Samo ti nabaci. Ako nemas neke egzoticne komponente nece biti nikakvih problema.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    xp naravno

    vistu cu stavit kada sastavim novi komp.i to cisto da probam,ako bude problema sa usbom i tako tim stvarima pozz do sp1...a i linux ubuntu se ponekad koristi da nebude monotono :)
     
  13. godzila

    godzila Novi član

    windows vienna do kraja 2008 godine potvrdjeno iz microsoft-a
     
  14. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Bah, imam fobiju od viste. Jednom je instalirao dobio dva BSOD-a u roku od 30 minuta (ukljucujuci instalaciju). Da ne spominjem drivere za tv kartu i performanse.
     
  15. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Legla Vista Ultimate, sve radi ko sat, jako fancy izgleda, ponekad mi se cini presareno i predetaljno sto je vjerovatno do navike. Sve u svemu, na prvi pogled itekakav pomak, a funkcionalno cemo vidjeti.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    ev i ja sam presao na Vistu Ultimate. nije losa, activated je, skida update svako malo i slusa pravo :mrgreen:
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    Ja testiram 64bit vista ultimate (OEM :mrgreen: ), i moram reći da je 64bit verzija brža od 32bit verzije u odzivu, igrama, stabilnija je, programi rade brže iako su pisani za 32bit, igre rade bolje (Oblivion; sa QARL Texture Pack 3, F.E.A.R., Stalker etc.), brže encodiranje video-a i sl., al' nema nigdje drivera za scanner i printer (stari scanner i printer) :x .
     
  18. Ante

    Ante Aktivista

    U zadnjem BUG-u dobijes nekolko transformation pack-ova iz XP-a u Vistu, i mogu rec da ovaj kojeg sam upotrijebio odlicno skine Vistu. Ima sve widgete i gluposti, a ima i nekolko programa za "dodatne" igracke u Visti, tipa Flip3D, koji se isto mogu za WinXP nabavit.
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma to je sve kozmeticke prirode. :wink: Toga je bilo i prije.
     
  20. Vincent Valentine

    Vincent Valentine Novi član

    ja ne mogu nikako da aktiviram vistu XD