Da li koristite Vistu?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by iskusni, May 2, 2007.

?

Šta koristite?

  1. Windows Vista

    57 vote(s)
    98.3%
  2. Windows XP

    1 vote(s)
    1.7%
  3. Linux (bilo koji)

    0 vote(s)
    0.0%
  4. Drugo...

    0 vote(s)
    0.0%
  1. iskusni

    iskusni Komšija

    Glasajte 8)
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nema postova poput "windows xp", odn. nema potrebe parafrazirati ono za sta je glasano...
     
  3. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    A sta ako imam dual boot. :mrgreen:
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam korisitio vistu ali mi je pravila ozbiljne probleme sa dvd pisacem i USB devices da sam bio totalno izludio.. jos me zezala sa TV tunerom i presudio sam joj neki dan
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ja sam je natjero da radi, tako da je jos drzim, nemam nikavkih problema za sad, bude li majmunisala presudit cu joj ko Qler u secundi!
     
  6. Loki

    Loki Komšija

    Interesantno kad su screenshots bili sve vista do viste a sad na glasanju većina na XP-u.
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Meni je dojadila nekompatibilnost, ram zauzeće, "redovna" aktivnost diska (čak i sa isključenim superfetchom), bugoviti driveri, bugovit OS (radio 20 dana bez ijedne greške i onda počeo da budali). Kad se u obzir uzme još ovaj projekat za DX10 za ne-vista os-ove,mogućnost pravljenja istog izgleda na xp-u, dorađenost drivera na xp-u,malo zauzeće ram-a, updateovi koji još uvijek idu na xp-u, sp3 koji je u izradi..... etc. ne vidim razloga da se bude na visti uopšte.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Stvar je ako odrade DX10 za XP u poptunosti niko vise nece bit na Visti.
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Windows 2003 EE SP2.
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako si išao na onaj link što sam dao u topicu o Alky projectu, vjerovatno si vidjeo kako su neki korisnici već sa "preview" verzijom uspjeli pokrenuti DX10 demo (ili šta već?) od microsofta. Naravno bilo je bugova, ali za jednu preview verziju to je odlično.
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ma da to i kazem ako bude DX 10 radio bez ikakvih problema na XP-u (dakle da se isprave bagovi) hmmm....ne tako svjetla buducnost za Vistu...
     
  12. Ostraq

    Ostraq Guest

    Vista - Hoces li to instalirati?
    Ja - Da
    Vista - Jesi sigiran?
    Ja - Jesam
    Vista - Jesi 100% siguran?
    Ja - Je*/m ti ...

    Vista - Tvoja kamera nije kompatibilna sa ovim OS-om, link stranice u ovom slucaju Logitech. Odem na stranicu, a oni kazu ni nemaju namjeru izdati nove drivere. Uspio sam ju pjesice natjerati da radi - al' HePes to, jel' to novi supermoderni OS?
    KAV - 3 mjeseca nekompatibilan, i nakon sto je proradio rusi se na Visti
    TuneUp - Tek prije 14 dana izasla verzija za Vistu
    Creative Audigy - Driveri samo beta do prije mjesec dana

    Sada imam dual boot ali XP koristim kao Primarni OS (tj. Vistu skoro nikako)!!!
     
  13. monK

    monK Komšija

    Ko će dirati XP sada kad je na vrhuncu razvoja...Više razmišljam o linuxima sada nekada kada budem uzimao novi HDD...

    Vistu sam vidio, osjetio, izgleda super, ali neka hvala...previše problema sam vidio u par sati rada s njom...
     
  14. Ante

    Ante Aktivista

    Hah kakvu Vistu, ne hvala, nisam mazohist.

    Sad imam dual-boot Gentoo Linux i Windows XP.
     
  15. Chem

    Chem Komšija

    takodje ,XP zakon...im'o sam s Vistom belaja ,plavih ekrana i slicno,tako da se drzim XP-a
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja tri mjeseca na visti nisam vidio najmanjeg errora.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ni ja se nisam zalio na stabilnost i sl. ali 5 od 10 medija mi shebe dok snimim... usb uredjaje prepoznaje na bismillu dva ista sticka jedan prepozna drugi nece.. fotoaparat nije prepoznala... xp slusa ko' curica :D
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To ti ne znas. :mrgreen: Ja jos nisam zijanio medija.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    doduse jos nisam snimio ni jedan dvd na xp-u... moze biti da je do pisaca :) ali svejedno usb me izhebo ko' sansku kozu
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Da je vama vidjeti sta meni uradi Vista na Aceru, orginal Home Premium. Tri dana radio reinstalacije, na kraju nabacim Xp i vidi cuda nema problema.