DDR ram u Genelec-u

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by vnm_, May 12, 2005.

  1. vnm_

    vnm_ Komšija

    nisam siguran jesam li pogodio forum zato se unaprijed izvinjavam :)

    u genelec-ovom cjenovniku ima neki DDR ram 512MB 70KM (valjda VPC)...da ne zna slucajno neko koja je marka i dali je njihova radnja u sarajevu ono tamo izmedju cevabdzinice zeljo i uniexperta? (ucim za ispit pa nemam bas puno vremena da odem u grad da se raspitam)

    zahvaljujem se unaprijed :)
     
  2. monK

    monK Komšija

    nije, koliko ja znam...


    kakav je to ram?
     
  3. vnm_

    vnm_ Komšija

    mmmh bio sam uzbijedjen da mi je otvorio genelec cjenovnik prosli put kad sam nesto tamo trazio...puko sam totalno

    pa to je valjda normalni 512MB DDR400 ram ali proizveden u zemlji cije ime neznam ni procitat pa je tako jeftin :)

    salu na stranu evo sad na newsgrupama slucajno procitah da je to twinmos memorija...moze li to neko da potvrdi :)
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Pre jeftino je da bi valjalo vjeruj mi.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    koliko sam ja cuo, u pitanju je elixir memorija ..
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    hmm ako je elixir dobro bi mi doslo da je uparim sa ovom starom ali evo vidim kod slavoljuba 512MB PC400 kingmax za 90KM...mmmh :|
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    Ja. Kupio sam ja memoriju tamo. Slabo se more ubrzat (citaj: nikako). Zato, ako si overclocker, zaobidji to.
     
  8. Guest

    Guest Guest

    ma kakav Elixir bjazi od tih govana !
    najozbiljnijetikazemposlusajmenessepokajat!
     
  9. Guest

    Guest Guest

    Evo imam ih ja u latici 2x 512 3200 kara runjava !
    1.Corsair, 2.Kingston, 3.OCZ ako nemoze to onda samo samsung :!:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    daleko su Corsair i Kingston od prvog mjesta. :|
     
  11. Kameric

    Kameric Novi član

    Memorija je TWINMOS DDR400 ja imam 2 x 512 ddr u dual chanel modu radi stabilno na Asusovoj ploči Asus P4P800 SE na frekvenci FSB od 215 mhz znaci tamo negjde do 430 Mhz mozes nagurat to je maximum poslije toga nemozes ni uci u windows.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ako ne moze u Windoze probaj drugi OS :mrgreen:
     
  13. Guest

    Guest Guest

    Da slazem se daleko su ako si mislio ispred prvog mjesta !
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne, nego kazem da ima daleko boljih i skupljih brandova memorije. Naspram tih ovi sto si nabrojao izgledaju i ponasaju se kao mainstream. Nije da je Corsair los, ni u kom slucaju, ali postoji bolje - doduse ne ovdje kod nas.
     
  15. vnm_

    vnm_ Komšija

    nemas argumente jarane...nemas...a ja mrzim suplju :)

    ja koristim ovaj elixir vec duze i koristio sam ga sa 2 krshave maticne, koje su obje daleko od srednje klase, i stvarno da kucnem od sto kako radi i hajde sad ti meni objasni zasto bi ja uzeo ram kojeg bi platio 256MB kao 512MB ovog elixira...

    pa ako vec idem na to uzmem ram od ispod 80KM valjda mozes povezat DA NEMAM PARA ZA BOLJE (no hard feelings brate ali nije svako u skandinaviji) :)

    @Kameric: hvala ti najljepse na kompetentnom odgovoru, rekao si stvarno sve sto se trebalo reci

    opet i dalje nemam pojma sta je ono ozmedju zeljine cevabdzinice i uniexperta...
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    Ta radnja se zove Elektroakustik.

    Problem kod Eliksira je sto od 100 memorija 30 dobavljac dobije nazad.
     
  17. monK

    monK Komšija

    Elixir je u prosjeku loš, ne mora značiti da ti nisi imao sreće s njim...

    Kod mene je Hynix...
     
  18. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Vidju ovo Apacer 512MB (FBGA) 2/4/4/8/T1 @ 400MHz = 2934 MB/s Read. One cetvorke su jer je ploca ubleha prava ne mogu da podesavam... ganjam ovu P4S800D-E. Plus izgleda da mi manjka struje a ne moze da se poveca preko ploce... radi masina ko zvjerka bas se osjeti ubrzanje. a cijena ovog Apacera je 90KM.
    Elixir u principu je low-end i jaaako dosta pravi problema... nekada zbog lose podrske od strane BIOS-a a nekada sto je fush napravljeno. Kroz ruke sam proturio 150 kom apacera a niti ijedan nije pokvaren niti se reklamirao.
     
  19. vnm_

    vnm_ Komšija

    hajde reci gdje da si ubodem jedan...mozes i na pm da sad nebi isli pretjerano u neke off-topic vode...
     
  20. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Elixir je recimo ok memorija,"bolje" radi sa intelovim nego sa amd procesorima.Problem koji se moze javiti je nekompatibilnost (jump errory),masa modula na k7 platformi izbacuje jump errore.Ako nekrhne nakon 10 dana onda vjerovatno nikada ni nece.
    Problem je sto je to b klasa memorije radi na cas latenciji 3 i nije sekunde klokabilna.
    Ako vam se utrefe dobri moduli onda imate sasvim solidnu memoriju

    p.s. ja bi radije imao 2 gb elixira (al da radi) nego 512mb ocz golden ultra perver sample sa cas latenijom 2 i zlatnim ozicenjima i posvetom pape