DDR266 vs DDR333

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by amkan, Apr 15, 2005.

  1. amkan

    amkan Novi član

    U pc-u imam dva modula po 256MB jedan 266 drugi 333. To sad radi na 266. Posto su cijene memorije pale hocu li dobiti neki veliki performance boost ako zamjenim onaj sporiji modul sa nekim novim pa da to radi na 333MHz. U tom slucaju bi mi memorija i FSB procesora bili u odnosu 1:1. Znam da mora biti brze ali isplati li se to trenutno radit.
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    neće ti puno koristiti sada.mislim bilo bi nešto više performansi ali da za to džabe bacaš pare nema razloga
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Kupish dvije 256-ice DDR3200 to je oko 120km i imas 128 bitnu komunikaciju sa memorijom plus mozesh fino klokati do 400 mhz fsb.
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    a kada je memorija kvalitetnija može i više
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    cmx ofskroz
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Kupi DDR400 (3200) i budi bez brige :)
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    Znas sta, ako zamijenis taj sporiji modul za brzi, racunar ce ti odmah uz bozansko svjetlo i nepodnosljiv sjaj da postane osam puta brzi nego sad, a Word ce se otvarat cak dvije milisekunde brze nego prije. Da ne govorimo o Doomu 3... Cak i kokosi mu nisu ravne :shock: :shock:
     
  8. postal dude

    postal dude Aktivista

    čojek samo pita nemoras biti takav (no word).

    care to ti se neisplati. nije vazna brzina vazna je kolicina
    bolje imat 1gb 266
    nego 512 500hz
    tako ti je to u rama
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Siguran?
     
  10. Esh

    Esh HWB

    pa pazi, obojica ste u pravu.. zavisno od aplikacija, nekada je bolje imati vise ram-a (hint:d3), a opet nekada imati brzi ram.. u konkretnom slucaju, savjetovao bih kupovinu ddr400 512mb-tnog modula.
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Usput gledaj da je Apacer... mozda je subjektivno misljenje ali povoljno je a i stabilnooooooooooooooo cl 2.5 ali kod mene radi 2/4/4/8 @400MHz. Da je bolja ploca mozda bi se i ovi ostali dali spustiti ali ne mogu da ih podesavam.
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    512MB DDR 400 se moze nac za 75KM (GoodRam...koji po nekim informacijama moze radit na CL2 @ 400Mhz...inace je CL3).
    Uzmes 2x512MB DDR 400 i sretan :D
     
  13. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ma dobro... sto je sigurno... sigurno je :)