Deep sleep LAN problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Code-R, Apr 3, 2012.

  1. Code-R

    Code-R Aktivista

    Problem se pojavio nakon instalacije XP-a na Asrock H61M plocu, prilikom instalacije drivera za LAN pojavila se poruka da se driveri ne mogu instalirati posto je kartica u Deep sleep modu, i javlja mi da prikopcam kabl da bi je aktivirao. Medjutim, nakon prikopcavanja kabla nista se ne desava. U device manageru prijavljuje karticu (ali drivere nije instalirao). Nakon sto sam probao nekoliko verzija drivera, instalirao sam Win7 i desava se ista stvar. Pregledao sam sijaset foruma i ustanovio da je problem cest kod Realtek kartica koje odu u mod za stednju energije i ne izadju iz njega. Probao sam: resetovati CMOS, vaditi RAM na 10ak minuta, mijenjati LAN kabl... Tek kada sam ubacio Ubuntu Live CD upalila su se svjetla na kartici, ali za to sam znao da radi. Problem je sto ploca nema PCI slot u koji bih ubacio drugu karticu. Takodje, U BIOS-u se ne pominje taj Deep sleep (osim kao Deep S4/S5, ali to sam iskljucio). Cak sam i u windowsu mjenjao power opcije i namjestio sam da ne stedi energiju. Ako je neko imao slican problem, pomozite, gubim zivce :x
    Hvala unaprijed.

    Update: BIOS flesovan na posljednju verziju, iskljucen Deep sleep, ali nema napretka.
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi u device manageru isključio pod lan karticom opciju allow the computer to turn off this device to save power?
     
  3. Code-R

    Code-R Aktivista

    Isprobao sam sve, medjutim, problem je rijesen instalacijom drivera sa CD koji je dosao uz maticnu (a koji su tek danas pronasli). Naime na stranici se nalazi drver za Realtek, a na CD-u za Atheros. Support za ovu plocu http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... -VS&o=Win7
    Provjerio sam ime modela, reviziju, cak imaju i sliku ploce, jedino sto mi pada na pamet je da su postavili pogresne drivere na stranicu :smt017