Destiny

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jun 14, 2014.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    joj osmice a vi derete raspravu kao da je igra za 10 :D
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    8 je odličan score, sve zavisi od toga da li se tebi igra sviđa
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Morao sam! :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Evo ovaj novi raid ima neku strategiju oko portala, a ima i platforming. Mozda i bude od igre nesto poslije nekoliko apdejta.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ma predobro!!

    Svaka im cast na ovom Raid-u: 'The Vault of Glass'. Ako bude jos ovakvih... Ma zaista smo odusevljeni. Sastali se nas 6ica iz CDC, posto za ovu misiju mogu 6ica u fireteam, i igrali 6 sati u komadu, uz pis pauze. Svi smo lvl26. Znaci od 19:30h do 02:30, smo igrali i nismo zavrsili. Ogromna misija, sa Boga pitaj koliko dijelova, gdje ako ne igras timski, strateski i nemas klikera u glavi, nemas ni sanse.Spawnanje je limitirano. Ako umres cekas 30sec, a i onda te neko mora oziviti, nemozes sam. Ako svi izginemo, citav checkpoint se restartuje. Mi prosli za sad 5 ili 6 dijelova. Prekinuli jer neki momci rade od 7 ujutro. :D . Sutra nastavljamo. Barem kolega tvrdi da ako nas svih 6 bude istih, da cemo nastaviti od zadnjeg check pointa. Barem se nadamo.

    Prosli smo ogroman dio i nemamo pojma jesmo li bili blizu kraja.

    Prvi dio dosli pred ulaz gdje je trezor i sta dalje... Nakon 10ak min istrazivanja skontamo da imaju 3 platforme koje se aktiviraju kada stanes na njih. Nakon jos mozganja skontamo da sve 3 moraju biti aktivirane u isto vrijeme. Kada su sve aktivirane, u sredini se kao pocne izgradjivati toranj. Onda su poceli spanati protivnici u ogromnom broju. Cim jedan val satares ide drugi, itd. Cim protivnici uspiju zauzeti jednu platformu, citav toranj u sredini se srusi i sve moramo ponovo. Podjelimo se po dvojica na svakoj platformi, i udri. Tri ili cetri puta su nam rusili toranj. Kad je se toranj izgradio, ispalio zraku u vrata trezora i ona se onda vrata trezora otvorila.

    To je samo da udjemo... Ostali dijelovi su jos fenomenalniji. Ne znam stvarno ovo dole jesam li bas redosljed dobro potrefio posto nakon 6 sati mi je se dosta izmjesalo.

    Ima dio sa velikim letecim bossom, koji ima neprobijan stit, i jedini nacin da se prodje ta faza je da se unistavaju kao sfere (zuto jako pulsirajuce svjetlo) koje se pojavlju svuda okolo, i koje te markiraju za velikog bossa, ako ih se ne unisti dovoljno brzo, prije nego te markiraju, onda taj veliki gazda ispusti na sve otrovni gas od kojeg nema bjezanja. Jedini nacin da se spasi ako su te markirali, je bio da se udje u neko svjetlo koje kao skine sa tebe to cime su te sfere obiljezile. Ali i to svjetlo nestane nakon sto se iskoristi ni sami ne znamo koliko puta. Pred svaku rundu novih sfera bi se culo kao zvono, i koliko bi se puta ponovilo to zvono/melodija, toliko bi se sfera sponalo. Pored sto smo morali konstantno te sfere ubijat, uvijek nas je veliki gazda raketama resetao, plus konstansti valovi drugih protivnika i ebeni snajperi koji su bili stacionirani sa svih strana. Nakon sto smo prezivili ni sam ne znam koliko rundi tih sfera, otvore nam se vrata za dalje... I ovdje smo sat i vise potrosili. Jer dok skontas sve sta treba i kako i gdje, prodje vremena.

    Poslije dodjes u novi predio, gdje u sredini stoji nakav stit (sto uzmes u ruku ala srednji vijek). Kad ga uzmes odmah se veliki boss iz prehodne price pojavi i pocne sijat smrt. I dalje ima stit neorobojni. Odmah krenu i minions. Dugo nam je trebalo da skontamo sta ustvari trebamo da radimo ovdje sa stitom. Te smo direktno isli sa stitom tukli bossa, te prezivili 5-6 rundi protivnika, te ne znam ni ja vise, dok neko nije nadosao, da sa stitom, kada ti se napuni super, da super trebas kroz stit ispaliti na velikog bossa i onda mu ta zraka privremeno na nekih 10sec skine stit, i tada ga trebas rokat svim i svacim. Tu su opet i sfere koje kako stetis bossa sve se cesce sponaju. Ako bi bili markirani od strane sfere, sada je taj stit imao mogucnost da aktivira stit (kao u Star Wars oni stitovi sto budu oko vozila) i da te izljeci ako si unutar njegovog radiusa. Ako bi stitonosa piginuo, imali smo ne vise od 5 sec da neko drugi pokupi stit, inace svi umremo, jer stit nas je stitio od jos neceg sto jos nismo skontali cega. Posto bi nastupila instant smrt nakon tih 5-6 sekundi sto je stit izvan nasih ruku. Kakva sadisfakcija kad smo ga skinuli. :)

    Onda ide lavirint u pecinama. Gdje smo sat ipo trazili izlaz. A u tim pecinama imaju kao naki bijeli dronovi koji imaju senzore, i ako uoce kretanje ispustaju otrov od kojeg se ne prezivljava. A ubit ih ne mozes dovoljno brzo, jer imas samo 5-10 sekundi nakon detekcije i svi padamo mrtvi. Nas 6ica svi tog jednog Golata il' kako se vec zovu opalili u isto vrijema sa superima i nismo ni 1/3 zdravlja uzeli. Nakon sat ipo umiranja i lutanja, jedan uspije naci izlaz. Mali urez u mraku gdje ako stojis 10m od njega ne vidis gdje je.

    Pa dosli do provalije, ma grand kanjon, gdje sa double jump samo do pola mozes doci do druge strane. Onda se poceli warp in and out kao komadi stijena na koje smo skakali da bi presli na drugu stranu. Ali bi te stijene bile tu veoma kratko, mozda 2-3 sec i nestanu, tako da je skok morao bas biti tempiran. Par je havera imalo problema pa smo se nacekali jedno 40min da i oni dodju. A mi nismo ostali mogli dalje jer tu su bila vrata, koja se za 4icu nisu otvorila i nigdje drugo nije bilo ici, jer sve smo istrazili. Kada su dosla i ostala dvojica, vrata se otvrila.

    E na ovom iducem dijelu smo stali nakon pola sata pokusaja da skontamo sta nam je finalni cilj. Znaci do sada smo odgonetnuli da imaju one platforme kao i na pocetku price, e sada kada stojis na tim platformama otvori se stargate (portali), kada prodjes kroz njih dodjes na isto mjesto, ali izgleda u nekom paralelnom svijetu. Tu te isto odmah biju roboti kao i tamo gdje su gdje platforme. Skontali smo da uvijek ta platforma mora biti aktivirana, inace se portal zatvara sto je jednako smrt za sve, ako se neko zatekne sa druge strane. Pa smo se podjelili da dvojica udju kroz portal a 4ica da ostanu na platformi i cuvaju. Oni bi sto cuvaju platformu uvijek izgubili kontrolu jer bi ih prevladali roboti. Skontali smo da ne moramo stajati na obje platforme, jer svaka kontrolise svoj portal, a ta dva portala vode na to mjesto u dva razlicita vremena.

    E, sta dalje... To cemo skontavat u narednim danima. Definitivno najbolji dio Dentinyja do sada.

    Igrati ovako nesto sa 5 prijatelja je neprocijenjivo. U jednom trenutku dok smo bili u lavirint pacinama sam doslovno roflmao. Suze su me oblile bile.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    I ti ga spoilas brate :D Cim si poceo spoilati nisam citao dalje.

    Ja lvl 22, zaostajem sa misijama, drug radi dugo a neda mi se igrati solo, pa picim PVP radije, i one side-missions, patrol, raids, daily, weekly etc.

    Sav sam u rare-u, nemam jos uvijek dovoljno pointova da predjem u jace, a slabo sta dropa. Mislim da cu morati ganjati misije sad, ali fakat nije zanimljivo kad nemas s kim...
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nemojte ni pokusavat dok ne budete barem 26lvl, i dok vas ne bude 6ica, jer je ebeno samo tako. Zaboravi ostale raid i strike misije, ovo je za nivo teze. Ne sto su protivnici toliko tezi, nego timska koordinacija je kljuc. Ako je nemas, onda sanse za prolazak su minimalne.

    Citam, da je jucer neki klan sto je prvi zavrsio The Vault of Glass, trebalo im 14 sati gameplay-a. Hahahaha.

    Pardon na spojlerima, ali vjeruj to je sve mali dio. Toliko tu jos stvari se desava.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    cuj 14 sati
    pa nema sanse da igram toliko
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne vjerujem da je u cugu, ako su 6 pa nastave pomalo... Mada, svakakvih budala ima, tako da moze biti.. :D
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Svakih 7 dana se resetuje instance, tako da mozes razgoditi komotno. Oni jesu u cugu, ali to su hardcore likovi. Nisu htjeli ni streamat, ni reci svoju strategiju, njima je to takmicenje, kao u WoW-u.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije to ništa, u doba PS1 i N64 se igralo i po 20 sati u cugu bez odmora. :D
     
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I dalje se ponekad razbaci duga game sesija. Sad za Destiny launch je bila. Prije toga kad je WD, izasao... Ali sve redje i redje. Rekord mi je bio 48 sati, na BC1. To je bilo kad sam tek kao Kodas, otkrio Bad Company1. Kako sam fasciniran tada bio razlikom izmedju dvije igre, da je nisam mogao ispustit iz ruku. Bio sam kao zombi.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Druze, bujrum i ti i kolega mozete u nas klan ako hocete... Ostavio sam da je otvoreno clanstvo. Pa tu mozete raje jos upoznat koja igra Destiny, i svi smo balkanci.

    Odes na bungie.net, registrujes se sa svojim psn racunom, i onda search clan: 'Crazy Dragons Clan CDC'.

    Kada udjete, onda postavite da vam je to primarni clan.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Patton, eto me dzojnao sam.

    Btw - jesil' ti pisao ovaj opis klana? :D I moto :D
     
  16. levian86

    levian86 Aktivista

    Iskreno mene je igra odusevila :D

    Nisam neki ljubitelj FPS igara, vise sam u MMORPG fazonu.
    Nisma se nesto previse ni radovao, bilo je vise ono hocu, necu i kupim je par dana prije izlaska, doduse malo me i cijena zezala nije bas malo 89,99$ sa paket sa exanzijama.

    Trenutno sam blizu 21lvl i ono igra je bas MRAK :D
    Pocev od napucavanja sa neprijateljima pa do onog dijela gdje imas misije nesto poput dungeona.

    PVP necu previse spominjati, jer mrzim PVP, al ovo u Destinyu je ODLICNO! :D
    Jutros do nekih doba igrao i onda dizi se u 6h :D
    Daj sve jos malo, jos koju partiju :D

    Koliko je ljudi pljuju meni je sasvim odlicna igra, jest da story misije nisu nesto WOW, ali sta se moze.

    Imam neki predosjecaj da Destiny nije skroz otvoren, da ce svake sedmice dodavati neke nove stvari kroz evente i slicno.


    Sve u svemu ko hoce da me doda u prijatelje pa da igramo moj PSN je levian1986
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Daa. Sto, jel nevalja? :D

    Dobrodosli i ti i Levian u klan. ;)

    Samo da jos jednom napomenem da stavite kao primarni klan, tako sto cete kliknuti na: "Set as PlayStation Clan". Ako to ne stavite nece vam se klan tag pojaviti na player card in game.
     
  18. levian86

    levian86 Aktivista

    Bolje Vas nasao :D
    Odradio sma o danas ima da se zadam free sam, ako ne prespavam dan :D
    Glupa treca smjena :D
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Postavio sam kao primarni klan, a ispravio si ono na sta sam aludirao zadnjom porukom :D Joj ljudi moji, da mi je do tog 26tog pa da mogu picit' jace bossove s vama.

    Levian, ti si dobrodosao samnom i kolegom, mi smo lvl 22 i uvijek nam treba onaj "treci" jer nam koordinacija igra veliku ulogu, cesto picimo lvl 24 dandzene u nadi da cemo dobiti bolje iteme.

    simplyowning ingame.
     
  20. levian86

    levian86 Aktivista

    Hvala, poslao sam ti req :D