Digitalni receiver D-Box

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JaLa, Jan 12, 2009.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    znaci u pitanju je digitalni resiver marke D-Box (multimedia terminal DVB by Nokia). Koristim ga i gledam digitalnu vec duze vrijeme. Naravno uz to imam i digitalno "oko" i antenu.
    eh sad pitanje. Kako prikljuciti na racunar ovaj resiver, mogu li neki novi software installirati, odkkljucati nove programe ili slicno? I kako cu znati tacno koji je trenutno software na njemu i kako update-ovati?

    pozz
     
  2. Nani

    Nani Komšija

    Valjda se ostavi tacna oznaka modela da se zna koji su izlazi i specifikacije, a ne generalisat svaki receiver.
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    sorry, skroz sam i zaboravio
    dbox model 9200/9500
     

    Attached Files:

    • dbox.gif
      dbox.gif
      File size:
      13.6 KB
      Views:
      1,624
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    za pocetak mi hitno treba pomoc jer sam nesto za*ebao :evil:
    nesto sam ja u meni-u cacko, ugl. kada pritisnem na daljinskom "Turn on", on se upali, ali onda vise nista ne reaguje. Kao da ne prepoznaje daljinski.
    ima li neka restart tipka il moram preko software-a ?
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Upgrade je preko DVB2000 software-a.

    Da bi ga instalirao potrebno ti je prvo nabaciti bootloader B2.00uns u njegovu memoriju.
    Sve fajlove imas ovde; http://web.iol.cz/dvb2000/download_en.htm

    Na pc ga mozes prikljuciti ako ti graficka kartica ima tv-in opciju, ili direktno na monitor naravno uz odgovarajuce ulaze.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Mislim da se sa PC može povezati preko ftp kabla (D-Box vjerovatno ima ethernet port), te onda jednostavno nađe ip adresu receivera koju predhodno napraviš u opcijama receivera.
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    Ali trenutno mi nece daljinski(kao da je zakljucan). Upali ga ali onda vise nista, mogu samo na tipke od receivera saltati. Na njemu nema menu i dr. ?

    *nesto sam u meniu od receivera cacko i od tada daljinski nece ?
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Ma to je star receiver, imas receivera za 20-30km koji su opcijama svjetlosnu godinu ispred tog modela.
     
  9. sumeir

    sumeir Komšija

    Pa ima li "factory reset" pa probaj.
     
  10. JaLa

    JaLa Komšija

    uspio sam resetovati receiver. Drzi se "+" "-" i dugme za palenje na daljinskom.
    eh sada, kada pritisnem main menu izlista TV, radio, Teletext....Expert menu, Sandra Menu1, Sandra Menu2, Dr. Jamal 2003.
    Jel nesto od toga vezano za verziju software-a il cega vec? I kako cu saznati jel stariji ili noviji software, i jel ga treba update-ovati?

    *o programima cemo nesto kasnije ;)
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    ma uglavnom, nije ni vazno koji je software,
    hocu da ga update-ujem odnosno promjenim. kako ti uciniti, sta mi treba od kablova i dr. ?

    btw. hoce li ostati isti tv programi kao i do sada?!