dilema oko ploca

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by smuk, Jan 16, 2009.

  1. smuk

    smuk Novi član

    trebam da uzemem neku plocu pa se dvoumim izmedu asus p5q pro i DFI LanParty Dark DK P45-T2RS.
    a zanima me kakva je razlika izmedu ove DFI LanParty Dark DK P45-T2RS i DFI Blod Iron P45-T2RS jer je i ona moguci izbor. koji bi meni bio najbolji izbor na nju bi isao e8500
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja imam E8400 i Asus P5Q-pro i zadovoljan sam :) mislim da E8500 ima samo malo veci takt od E8400. nisam siguran da li ima veci multi, ne sjecam se. mislim da je E8500 nesto skuplji od E8400. Sto se tice ploce, ja sam htio tu LanParty, ali je nije bilo u genelecu, pa sam uzeo ovu Asus. A sto se tice razlika izmedju te dvije ploce, to pogledas na netu. moguce je da je razlika u podrzanoj kolicini ram-a, broju utora, BIOS opcijama itd. LanParty bi trebala biti kao serija iznad BlodIron.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Lol pa kako ce drugacije imati veci takt ako nema veci multi :lol:
    LanParty ploca ima vise (DK, LT, UT - DK najjeftinija, UT najskuplja), a jeftina serija je BloodIron. Ako uzimas P45-T2RS, ganjaj Plus verziju.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sta pricas hurma ba? koliki takt ima E8300? veci nego E8200, je li tako? a je li im isti mutlti? jeste. po tvojoj logici bi kod E8300 trebao biti veci multi, ali nije. mozes li mi onda objasniti, kako je veci takt kdo E8300 nego kod E8200 kad im je isti multi?

    sorry zbog offtopic-a ;)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I ode u roflmao.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    FAIL.
    Multi x FSB = frekvencija
    E8200: 8 x 333 = 2664MHz
    E8300: 8.5 x 333 = 2830MHz
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sto mu uopce napisa, nek' i dalje razbija glavu kako je moguce da imaju razlicit takt a isti multi i fsb. :D

    Ja i?
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne znam sta pokusavas da dokazes.
    sSpec Number: SLAPP
    CPU Speed: 2.66GHz
    za E8200
    i
    sSpec Number: SLAPJ
    CPU Speed: 2.83GHz
    za E8300
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa isti je multi, kako i ti hurma ne kontas. :lol:
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    :lol: :lol: :lol: :lol: :smt005 :smt005 :smt005
     
  12. smuk

    smuk Novi član

    ovde svi opalili o procesorima, a tema su mi maticne. :mrgreen:

    hajde sad neko o maticnim i da li asus ili dfi?
     
  13. qwe

    qwe Novi član

    Ja bih isao na DFI.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne znam sta zelis, ploce imaju isti cipset, otprilike istu opremu, DFI se bogdu bolje kloka ali treba malo vise umijeca i to je to. Kupi onu koja ti se vise svidja.
     
  15. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Obadvije ploče su dobre. Ja bih od njih dvije asusicu odabrao, a ako se pak odlučiš za DFI idi na plus verziju kako ti je hurma već rekao.
     
  16. trna

    trna Novi član

    Ukoliko mozes izdvojiti dodatnih 25KM za PLUS verziju to ti je bolja varijanta. Ako ne onda sacekaj slijedecu sedmicu jer stize DFI LanParty Dark DK P45-T2RS 775 P45 DDR2 1066 2xPCIeX Turbo version. Ima dosta bolji BIOS od LP DK P45-T2RS a OC perfomance su slicne onima u PLUS verziji. A sa cijenom ce biti prihvatljivija
     
  17. trna

    trna Novi član

    A kao sto ti je hurma rekao DFI BloodIron je najjeftinija verzija, nakon toga ide DFI LanParty Junior, LanParty Dark, LanParty Light i LanParty Ultra serija koja je high end.
     
  18. MHAK

    MHAK Guest

    hurmash1ca, e hurma
    Bi li mogla graficka 4850 na konfiguraciju:
    Intel Pentium D (3,2)
    2 gb ddr2
    400W
    A maticna mi podrzava PCI-E.
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Gusi je procesor, napojna je no-name garant.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ti si sve pobrkao....podforum, temu...
    I na ovom forumu nema direktnih upita određenim članovima...

    Ako matična podržava PCI-e moci ces ubaciti HD4850 ali problem je što ćete procesor kociti, a i velika je mogucnost da ova chunga lunga napojna ne opskrbi HD4850 sa dovoljno struje, ili ako i bude dovoljno moguce je da će vrlo brzo crknuti a nedaj Bože povuci i ostale komponente na vjecna lovišta.

    Zato...prvo promjeni procesor i napojnu pa tek onda razmišljaj o tog grafičkoj kartici.