Dobrodošlica na forum i nove portale!

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Sep 1, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Hvala, stavljeno na crvenu 2 do listu :)
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Ovo je diskutabilno. Za pocetak, treba razgraniciti otvaranje u novom tabu i novom prozoru. U konkretnom slucaju, kod Chrome i Firefox browsera radi se o otvaranju u novom tabu, dok IE8, na zalost, otvara novi prozor. Dalje, nekima se svidja da im se forum otvori u novom tabu jer im portal ostaje otvoren "i pri ruci", sto je zgodno buduci da za razliku od prijasnjeg perioda, ovaj put se vijesti i sadrzaji objavljuju tokom cijelog radnog dana.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ali opet je bolje stavit da se otvara u istom tabu, jer oni koji su navikli da otvaraju novi tab (ja :D) mogu otvorit novi tab npr. srednjim klikom kod firefox-a (ne sjecam se za ostale browsere), a oni koji zele isti tab mogu samo kliknuti. Ako stavite da je novi tab, onda oni koji zele u istom tabu nemaju opciju koja im godi :) Meni je svejedno :)

    A pitanje u vezi prenosenja sadrzaja sa druga dva portala na forum, je li se prenose recenzije, reportaze, kolumne i ostali clanci ili se prenose i vijesti? Mislim dok se uhodate jos, vidim da je stalno prenosenje vijesti i sa hwb-a na forum :)
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Za prvi dio, ostavljam otvoreno za diskusiju, mozda mozemo i neku anketu stavit pa neka vecina odluci.

    Sto se tice prenosenja sadrzaja, clanke, recenzije i slicno cemo prenositi u odgovarajuce sekcije. Stali smo sa prenosom vijesti, ima ih zaista puno (kuc-kuc), neke se pojavljuju na svim portalima gdje ima smisla, no jos nismo odlucili sta za forum. Moje misljenje je da treba prenositi recenzije i ostale "vece" sadrzaje, dok se vijestima treba pristupati direktno preko portala ili RSS-a.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Pa bilo bi glupo prenosit sve vijesti jer se neke dupliraju, mada ce se i neki drugi sadrzaji duplirati, pa i to treba rijesit na neki nacin :) A vijesti je svakako bolje ostavit samo na portalima, jer bi se samo forum i koristio.
    Jedino, mozda ne bi bilo lose, da se u podforum gadget.ba i itpro.ba otvori po jedna tema "Vijesti" kao sticky, pa da se u nju samo stavljaju linkovi od novih vijesti, bez komentara, koja komotno moze biti zakljucana :) Za one koji su stalno na forumu, da znaju da je vijest postavljena. A komentari da idu na portale. Jest da bi to izaslo nesto kao rss, ali eto bilo bi korisno :)
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ovo mi pametno zvuci. :)
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja vecinom prvo odem na portal, procitam sto mi treba te onda odem na forum i ne treba mi više portal.
    A ako hocu, navikao sam otvarati stranice u novi tab pritiskom na srednji gumb.

    A sto se tice diskutovanja oko novosti mislim da to nije potrebno više jer je sad moguce postaviti komentar ispod novosti.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    koliko vidim, više je onih koji žele da bude po starom, a to znači da se forum učitava u istom tabu. :wink:
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mogu nikak od skontam kakve veze ima ako se ucitava u novom ili u istom tabu ? Zar je toliko problem napraviti novi tab ako bdue sve na jedno.. ili zatvoriti stari ako ovtara u novom ? Neka sto kako je sada. Peglate ljude za sitnicu.
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Za vijesti sa vise portala, RSS je stvarno vas prijatelj. Ako koristite Chrome pa nemate built-in, Google Reader je prava opcija:)
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    eh što volim ovakve komentare :smt011

    čitaš li ti uopšte kako se zove ovaj podforum? "prijava problema i prijedlozi za portale". niko ljude ne pegla, samo iznosimo šta bi voljeli, a šta ne, a radi se o nečemu na što smo navikli kad je ovaj portal u pitanju. što uostalom i jeste smisao ovog dijela foruma.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    To je stvar formalnosti/navike/ukusa a ne unapredjenja. Sto se mene tice, neka bude kako hoce. Ja i ovak otvaram prvo forum.
     
  13. pac

    pac Komšija

    Prijedlog: dali ikako moze prije nego sto se ikakve promjene desavaju na forumu ili na site-u da nam dodje obavijestenje na mail? Pitam zato jer sam danas dobio mail "Pokretanje novih portala"...
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Naravno, jednostavno se nije stiglo sve na vrijeme bez obzira na plan i zelju. Isprike.
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    Takodjer! Na portal sam ranije isao mozda jednom u 2sedmice, i to na 10min. max, ali mislim da ce na novom biti cesce posjeta :smt003
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Da se uvede opcija :smt023 (good and bad) i suprootno kao ocjenjivanje posta nekog :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nema potrebe za reputacijom, hvala i slicnim opcijama. Barem ne na ovom forumu.

    Pretvori se u takmicenje.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    nikakvi bodovi nego cisto onako
    good bad post
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kakvi. Nije to za HWB-a nikada bilo.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Ovaj logo i natpis na vrhu foruma je nakako previše blijed. Ko da je opran na 90. Treba malo pojačati kontrast. :D