DooM III benchmark

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jul 23, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

    http://www2.hardocp.com/article.html?art=NjQy

    Dakle, [H] je objavio benchmark izveden pomocu DooM-a III sa 6800U, 6800GT, X800PE i X800Pro karticama kao i "starim" 9800XT i 5950U..

    Prema svim dobivenim rezultatima, nVidia-ne kartice daju mnogo bolje performanse, a u vijesti sam vec spomenuo da slicno mozemo ocekivati i sa HL2, ali u ATi-jevu korist..
     
  2. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Od tri igre koje tek dolaze doom Hl i stalker (ja mislim) ce se odluciti ko je pobjednik!

    1 utakmica nvidia je surovo pobjedila nad ati-em!!!!!!! :!:
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    To je zato sto su nvidia-ine kartice puno brze u opengl-u od Ati-a! A d3d je druga prica...
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    ATI "namjerno" gusi performanse u opengl radi bolje prodaje Xfire (jel se tako zovu, one graficke posebno optimizirane za opengl).
    Al kada se obicna (R8500.9500,9700,9600,9800 itd...) moda sa Bios-om koji daje bolje performanse u opengl-u situacija postaje malo drugacija :D.
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    kartica se zove FireGL a u HL2 geforce ce u najmanju ruku biti ravnomjeran sa atijem
     
  6. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    MA zasto da namjerno rade to?

    Da nemjerno gube trziste?

    Mislim da je to glupo ali se slazem sa delorenom da ce ge forece biti ravnomjeran ne brzi ali ravnomjeran!

    A mozda ce se cekati da i ati ispegla drivere za svoje karte jer kako je poznato doom je pod logom "the way it*s mean to be played".

    tako da ko zna sta ce biti!!!!!!!!!
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    geforce arhitektura prilikom rendanja ako se ne koristi bojenje koliko sam ja skonto onda radi kao 32x0 koncept a doom3 engine se dobro oslanja na te fazone (usput koliko igara je izaslo na Qvaka engineu MOHAA Wolfenstein itd sve hitovi tako nesta treba ocekivati i sa doom3 generacijom mislim da nvidia stvaro dobro pogodila sa ovim)
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    Gforce koristi 32x0 pajpi ako to podrzava aplikacija a doom3 podrzava usto je jos optimiziran za nvidie.Objavi rezultate testa kad je ukljucen FSAA i AF tako se iskljucuje mogucnost 6800-tke da koristi 32x0 koncept.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    tj. ako se ne koristi pisanje u z-buffer onda radi na principu 32x0 (6800) ili 8x0 (FX)
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Da, da..shit.

    Od sada kada vas neko pita koju graficku imate odgovarajte sa Half-Life 2 ili Doom 3 :) .
     
  11. Esh

    Esh HWB

    pa i nije nemoguce ako recimo hl2 opet odgode za koju godinu 8)
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    haha, right :)
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    :shock: koma
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Hehe, mogu mislit kako ce to izgledati :).
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

  16. Esh

    Esh HWB

    pisao sam o tome prije par dana :roll:
     
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma ta si tii... brb.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ko primjeti golim okom razliku izmedju komprimiranih i nekomprimiranih tekstura? cak bi prosjecna danasnja igra trazila min. 256MB video memorije da se ne koriste DX3TC i ostale kompresije tekstura. ako u doom3 implementiraju Ati-jev 3Dc algoritam kompresije onda ce biti virtuelno gotovo isti efekat kao da se koriste nekomprimirane texture i 512MB video memorije. a brzina pogotovo.
     
  19. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    nisam vidio.
    greska
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    eh evo po ovom benchmarku moj komplumper ce gurat 1024x768 high detail oko 45 fps average :shock:

    covjek ulaze ulaze, nabija klokira ali djaba :evil: