Dragon Age 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Jul 9, 2010.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NRQzl5u5oeQ&feature=player_embedded[/youtube]
    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6BlDtbXW3o4&feature=watch_response[/youtube]
     
  2. Esh

    Esh HWB

    It's signed, sealed and delivered baby! The Dragon Age 2 Demo will be unleashed on Tuesday, February 22nd. BioWare is looking to get at least 1 million downloads, and if they do then they will unlock some secret shit 'n stuff. You can find out more on the demo site.
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Probao demo napokon. Combat dooosta brzi, grafika isto dosta bolja, cistija, s tim da se u demu ne moze postaviti na very high. Meni ono sto smeta je jako puno cutscenes, bukvalno poslije svake grupe monstera. I ovo biranje odgovora i ne igra neku ulogu, kao i u svim njihovim igrama.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Demo je beton, ovo ce da bude igra i po, kao sto je bio i prvi dio. Vidim podrzava Dx11 & teselaciju & Ambient Occlusion (disablano u demu), ima ovo i graficki da vristi. Al sega mi, 4xAA i i de 50+ fpsa, 8xAA i 4 fpsa zakucano xD
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    dvaput reinstaliram igru,nabacujem zadnji DX9 i nece :/ ne znam do čega je :S prvi put instalirao DX9 što dođe uz demo,nije htjelo,reinstall,nabacim DX9 od bulletstorma,i opet neće...
     
  7. vutra

    vutra Komšija

    Demo je meh u kontekstu DA igre.
    Da se radi o naslovu koji nema veze sa DA, onda bi bilo ok.

    Borba je tipični h'n's, skakanje na sve strane, neprijatelji eksplodiraju, 0.1% taktike/planiranja...
    Interface je stepdown u odnosu na DA:O, "nemogućnost mijenjanja armora/odjeće ostalim članovima", spell combo izbačen.
    I kao što pelikan reče, izbor ne utiče na priču već na sam "razvoj" glavnog lika.


    EDIT:
    http://www.gameinformer.com/b/features/ ... ge-ii.aspx
    I da se podsjetimo:
    :roll:
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Yep, combat je bas flashy, jednostavno spammas sta god imas od skillova. Ne moras brinuti ni o cemu, sto bi meni moglo dosaditi prilicno brzo.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Znači totalno zaglupljivanje igre,da bi postigla što veći uspjeh(finansijski).Ovo mi se ni u Mass Effectu nije sviđalo,i bilo mi je drago što Dragon Age nije išao tim stopama.Ne sumnjam da će ova igra dobiti visoke ocjene,kao i ME2,ali gore navedeno nije što sam ja očekivao :/ Odigraću,naravno,ali šteta što je igra otišla u ovom smjeru.
     
  10. BoLa

    BoLa Aktivista

    DA 2 je smece. Kao sto rekoh na samom pocetku ovog threada zaglupljena igra totalno. Ne sumnjam da ce biti hit. Razvoj ovakve igre je prilicno jeftin za proizvodjaca + stara slava + "grafika" + overhyped reviews ce doprinjeti instant hitu.

    Nazalost, danasnja industrija igara je kao i holivud. Daj sto vise istih igara koje su jeftine za stancanje, zacini malo sa grafikom i nahvali i to je to. Inovativnost, kompleksnost, igrovost, replayability, mogucnost prosirenja ... Sve davno zaboravljeno jer nisu isplativi za danasnje "hitove" ... Bojim se i da ce Skyrim slicnim stopama al vidjecemo.
     
  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Ima, ima dobrih igara medju indie igrama sve vise. Samo sto indie igre nisu jos dostigle grafiku ovih mainstream igara.
    Skyrim ni meni ne izgleda previse uzbudljivo. Ali, ne treba se previse brinuti, jer svaka industrija prolazi krugove razvoja gdje se u jednom momentu uvijek vraca "starim vrijednostima", a sve zarad osvjezavanja trzista i povecavanja profita.
     
  12. senad_986

    senad_986 Komšija

    Zato ljubitelji pravog RPG cekaju maj mjesec i izlazak novog Witchera! :)
    Kako god, DA2 ce se igrati.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo malo poredjenja Dx11 + high detalji VS Dx11 + Very High detalji + Ambient Occlusion + Motion Blur + DoF + teselacija

    Stvarno su fino odradili ovu teselaciju, primjetna na podu i lijevom zidu, al zato zakla grafu, pogeldajte fpsove u gornjem cosku :|

    [​IMG]
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma neigrivo na max postavkama, slideshow, a razlika gotovo pa nikakva, treba cetvere oci otvorit.
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Polako, tek ce grafe koje izadju za 2 godine tjerati dx11 kako spada. Inace zasto bi i izlazile nove grafe :D
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  17. Vedo

    Vedo Moderator

    izasao Hi-res texture pack, velik je 1.08 GB. Evo poredjenja, razlika u texturama likova i nije ogromna, al je uocljiva na okolnim zidovima & podu:

    [​IMG]
     
  18. artemis

    artemis Komšija

    iskreno, meni ovaj da2 poprilicno naporan, usrali ga poprilicno, idi tamo pricaj sa onim, pa izleti pokoji negativac, malo kliknes, pa neki filmic i tako u krug...
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rLns5PhA67Y&feature=uploademail[/youtube]
     
  20. jeretik

    jeretik Komšija

    Boze glupog trailera.