Drugi sastanak HWB zajednice

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Apr 20, 2010.

  1. Esh

    Esh HWB

    Nakon uspješnog organizovanog prvog sastanka Hardware Base zajednice početkom aprila, vrijeme je i za drugi sastanak. Prvi sastanak smo uglavnom posvetili softverskim temama, dok će na drugom fokus biti stavljen na nove hardverske komponente.

    Drugi sastanak će obilježiti i jedna premijera. Naime, po prvi put u Bosni i Hercegovini, izvršit ćemo demonstraciju mogućnosti novih hardverskih komponenti prije njihovog zvaničnog predstavljanja. Riječ je o prvom AMD desktop procesoru sa 6 jezgri (baziran na Thuban jezgri) te matičnoj ploči zasnovanoj na 890FX čipsetu. Zvanično predstavljanje, uz detaljnu recenziju na našim stranicama, očekuje se dan poslije.

    Kroz prezentaciju predstavit ćemo osnovne detalje o arhitekturi procesora, ponuditi neke benchmark rezultate te objasniti gdje AMD namjerava pozicionirati svoj novi procesor.

    Drugi dio našeg sastanka posvetit ćemo još jednom važnom događaju. Kao što redovni posjetioci naših stranica već znaju, tokom 2011. godine u Bosni i Hercegovini će se održati međunarodna Debian konferencija, a vođa ovog projekta će sve prisutne upoznati sa novostima u Debian svijetu, kao i detaljima o ovoj konferenciji.

    Kao i prošli put, i ovaj sastanak ćemo organizovati u saradnji sa Udruženjem studenata Elektrotehničkog fakulteta Sarajevo "Steleks", a sastanak će biti održan 26. aprila u 18.30h u malom amfiteatru Elektrotehničkog fakulteta Sarajevo.

    Eventualna prijava prisustva ovom događaju može se izvršiti preko foruma.
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    super, bas mi tada pada prva smjena i naravno da cu doci...
    hah ja se ponadao da je srijeda, kad ono pon. steta ipak necu moci!
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Za one koji su bili prosli put, lokacija je identicna, samo su u pitanju vrata lijevo :)
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Hajd premjesti na srijedu 28mog :cry: !!!
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Volio bih ja da svakom ugodim sto se tice termina, ali ovdje je najveci fol da bude nesto prikazano u smislu premijere.
     
  6. EdoO

    EdoO Novi član

    Ja cu ponijet kokice : )

    Hoce li biti nagrada? :p
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ruzan termin, i ja sam za srijedu. Morat cu otkazati trening zbog ovoga, ebem mu Thuban i premijeru, to moram vidjeti :D :D :D
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Zao mi je, termin je fiksan. Mozda uleti i neka nagrada, a samo je jedan nacin za saznati ;)
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Aaaa ponedjeljak :(
    Nisam siguran da ću moći. Svakako očekujem dosta slika i detaljanu reportažu :D

    Enise priznaj raji da Thubana poklanjaš nakon sastanka :mrgreen:
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Trebao bih biti tamo :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    I'm in :)
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Dolazim 100% :D
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    Dolazim i ja, ako nista po jos jednu majicu... salim se :) :)

    Nego, bilo bi dobro da se termin/vrijeme pomjeri nesto kasnije. Idealno bi bilo oko 20.00 ili tak nesto, jer ima ljudi koji rade i duze odnosno imaju predavanja na fakultetu itd itd. Eto to za ubuduce...
    I da, petak/subota bi bilo idealno...

    Uglavnom i ja dolazim sada u ponedeljak !
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovo ocito stima samo sarajlijama...... hoce li kad biti sta za nas iz ze do kantona?? npr. nesto u zenici? znam da ce uslijediti odgovor: pa nadji lokaciju, pa cemo napraviti.... ali nema veze..
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Inace je puno logicnije da 20 ide u zenicu nego jedan u sarajevo...
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa vecina onih koji i ne mogu doci, sute.... ja zaista nisam nigdje vidio nikakvu anketu, gdje se pita gdje da se odrzi sastanak (nesto u obliku ankete), pa da svi budemo ravnopravni. ja sam siguran da vecina onih kojima je daleko i sute, jer je cisti spam u porukama tipa: "daleko mi, ne mogu doci itd itd".... tako da ne vidim nijedan razlog na osnovu cega si ti zakkljucio da sam ja jedini naspram vas 20..... mozda je bolje pitanje, zasto sam ja jedini.... naravno, od tebe kao kolege, bi bilo fer, da si rekao, pa mozda ovo i nije ok, nego ti, a kao i ovi ostali sto ce se javiti (kojima je blizu naravno) ce tjerati vodu na svoju vodenicu. ocekujem najprije hurmine razloge zasto je najbolje da se to zauvijek odrzava u sarajevu :)
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma daj molim te, ne moras biti doktor nauka da skontas da je najvise forumasa zivi ili radi u Sarajevu. Kako rece mobsterc, logicnije je da se manjina prilagodi vecini. Nemam ja nista protiv da se neki sastanci u buducnosti organizuju i na terenu, pa mozda i neki rostilj, nesto, ali s obzirom da jos uvijek odziv nije dovoljan mislim da je rano da se sastajemo po drugim gradovima. Zamisli sastanak u Mostaru (a ima forumasa koji tamo zive, vjerovatno im je tako najpristupacnije), ubij me ako bi bilo vise od 10 ljudi.
    Pa eto, nadji lokaciju pa mozda i bude nesto. :mrgreen:
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    uzmi statistiku clanova, koliko je iz Sa a koliko iz nekog drugog grada. logicno je da se odrzava u gradu u kojem zivi najveci broj clanova foruma.
    edit: prestize me Hurmica
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Hurmica :smt005

    @kolins, ja nisam mislio bukvalno nas 20 a ti jedan nego je to taj omjer otpilike. Dakle 20 forumasa iz sarajeva na jednog iz zenice (ofrlje receno). Mozda je najbolje da idemo u zagreb kako bi se syss osjetio domacinom :D
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    naravno, moja predzadnja recenica se ispostavila 100% tacnom. ocekivao sam neku solidarnost, ali sad vidim da od toga nema nista. kao sto sam vec i ocekivao, svi koji su se javili razmisljaju kao saralije. imas 4,5k registrovanih usera (nebitno koliko aktivnih) a na sastanak dodje 20 sarajlija (pa ko ce drugi) i vama je i dalje najbitnije da to bude i sarajevu. doduse, ni vas niko nije ni pitao gdje bi voljeli da budu sastanici, ali vam odgovara pa se usutili.... out