dvd player problem

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by twicker, Mar 1, 2008.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    Zato sto ffdshow sve odradi.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Pa ffdshow dolazi u k-lite paketu.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Naravno, plus dolazi jos bruku nepotrebnih stvari koje paket instalira i koji je idealan za napraviti sranje sa ostalim programima.
     
  4. GW

    GW Moderator

    A joj tebe. Pa niko te ne tjera da instaliraš sve što paket nudi. Probereš šta ti treba i to je to. Nemoj govoriti da paket ne valja samo zato što ga "average Joe" ne zna koristiti.
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Ti onda sebe smatras nekim strucnjakom? NHF, ali evo glave da ne znas bas nista o stvarima koje instalira KLite (o filterima uopste tojest). Ne da ne valja nego je katastrofalan. Isto kao i BS kojeg pola svijeta preporucuje. KLite je sad jos dobar u svojoj bransi kakav je BS. Cak su neke stvari i izbacili, tako da postoje samo po dva-tri filtera sa istom namjenom umjesto prijasnjih pet.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    bsplayer je fakin spyware.
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Sve i da nije, kao player je kita :p
     
  8. GW

    GW Moderator

    Da ne raspravljamo do besvijesti, jer trenutno učim, reći ću samo da je mit da filteri mogu smetati jedni drugima. Problemi kao što su zvuk bez slike i slično se pojavljuju zato što neki filter ne radi svoj posao kako treba, a ne zato što se tuku jedni sa drugima. Directshow to jednostavno ne dozvoljava.

    I nemoj mi govoriti da se ne ljutim i kulturno me nazivati neznalicom jer to dvoje ne ide zajedno. Nema finog načina da se neko uvrijedi, zato nemoj ni pokušavati. Jednostavno nemaš težine da kažeš da je nešto što su pravili puno pametniji ljudi od tebe i mene "katastrofa".

    [​IMG]

    Ovo je dokaz koliko malo ti znaš. Google ti čita misli. :lol:
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Jel' znas da ne postoji nacin da bez third-party alata namjestas merit filtera? Sto znaci da lijevi filter moze bez ikakvih problema preuzeti posao i da bas NE POSTOJI nacin u samom directshow-u da odredis koji filter ce sta raditi. Stojim uz tvrdnju da je KLite-ov izbor filtera retardiran (ili je bio prije koji mjesec bar).

    Ne slazem se. Ne znas cime se bavim i na cemu radim i nemoj trcati pred rudu.
     
  10. GW

    GW Moderator

    Ono što ja govorim je da te niko ne tjera da instaliraš sve što paket nudi. Jednostavno probereš ono što ti treba i završena priča. Ako ga znaš koristiti nećeš imati problema. Sa tim se moraš složiti.
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    A ono sto ja govorim je zasto skinuti paket od hiljadu filtera i instalirati 5? Nema tu nikakvih preferenci, neki su dekoderi bolji od drugih i to je to, zasto bi davao nekome da bira izmedju bugfree dekodera i poluproizvoda. Jedino za h.264 nekad ima dileme jer je CoreAVC brzi od lavc-a i ima bolju PAFF podrsku ali se zato placa i ima problema sa streamovima koji nisu 100% po specifikacijama (motion vectori preko 512 pixela, sto je slucaj sa velikom vecinom fajlova na netu jer je to bio bug u x264 encoderu) sto je doduse malo ublazeno u zadnjoj verziji. I lavc ima glitcheve sa par theora streamova za razliku od nativnog dekodera i to je to. Sto se splittera tice, tek tu je nenormalno ubacivati dva razlicita za istu stvar i dozvoliti da se oba instaliraju odjednom. Ako ga "znas koristiti" uvidjeces koliko je nebulozan sam po sebi.
     
  12. GW

    GW Moderator

    Pa cijeli paket je 16 MB, tako da skidanje nije problem. Meni se sviđa što je all-in-one. Tako da ako mi nekad nešta zatreba znam gdje ću tražiti. Nema odvojenih instalacija. Meni je to vrlo praktično. To je otprilike razlog što ga koristim.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Samo sam cekao kad ce 3125 uletiti da posamara ovo :lol:
     
  14. Pasha

    Pasha Komšija

    Zbog cega je to sto kazes? I koji bi ti player rado preporucio?
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Sad sam krenuo da skinem trial verziju pa da ti dam aktuelnije informacije, ali na sajtu cak i pise "adware supported" (genijalno) za free verziju, tako da to otpada i moraces se zadovoljiti sa ovim:
    http://forum.zhentarim.net/index.php?topic=290.0

    Sto se preporuka tice, MPC ili mplayer.
     
  16. Loki

    Loki Komšija

    Kako ću uraditi jednostavnu korekciju brightnessa ili gamme na mpc-u?
     
  17. 3125

    3125 Komšija

    To je posao drivera i player se ne smije mijesati. Podesi renderer na overlay u MPC opcijama pa onda control panel-display-settings-advanced pa steli opcije za overlay. A mozes i u ffdshow-u ukljuciti postprocessing i tu povecati gammu, mada ce ti to krasti malo procesora.
     
  18. Loki

    Loki Komšija

    Ma odem u bilo koji player (VLC, WMP...) i imam tamo brightness, contrast i te gluposti k'o na TV-u, to u MPC-u nemam, zato pitam, inače mi je MPC super.
     
  19. 3125

    3125 Komšija

  20. Loki

    Loki Komšija

    Will try. :) Nije mi se nikad dalo previše kopati po brdu funkcija da bi našao neke osnovne.