Dying Light

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jan 23, 2015.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    koje ja izbjegavam :D
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Na Pleyki ide sve super. Cak se ni ne grije previse. Znam kad BF igram, da daleko vise se cuje hladjenje. Jucer se vecinom co op igrao sa rodjakom iz Kanade, i jedini problem na koji smo naletiti, je da smo par puta se zaglicali. Jednom rodjak na stjeni, kada smo se ventrali trazili nesto, gdje nije mogao mrdnuti, pa se morao ubiti, i kad sam ga ja revive, onda je spao, pa mogao dalje ici. I jednom se ja zaglichao izmedju autobus vrata i zida od mosta. 5 min mi trebalo da se iskoprcam. Sto se tice konekcije nikakvih problema. Sto se tice lag-a, ili diskonektovanja, niti jednom u ta 4 sata, sve normala. Jednostavno se co op spojiti kod jarana, ili on kod tebe. Samo u opcijama nastimati ko ti smije uci u partiju i rahat. Isto tako ima i opcija da mozes dozvoliti da ti ulete u partiju kao zombie, bez tvog znanja. Naravno tu sam opciju iskljucio za sada, jer imam osjecaj da bi mi samo uletali i handrili me tako. hahahahaha.

    Kada se igra co op, u toku misija odjednom se pojavi opcija da mozes aktivirati, npr. takmicenje izmedju co op igraca, ko ce vise loot-a skupiti u toku minute. Ili ko ce vise zombija ubiti... Za sad smo samo na ta dva naletili. Ne znam ima li vise vrsta takvih dogadjaja.

    Zabavno. Svidja mi se.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jest zajebano ako se zatrefi napolju kad padne mrak. 'Arane ala ti zombiji beru, ne mozes im pobjeci. hahahaha.

    Na kakvu smo side misiju naletili dok smo radili drugu side misiju. :lol: U jednom tunelu nadjemo vrata koja su kao pod quarantine, gdje je kao bilo prvo mjesto gdje su smjestani inficirani... I sad mi trebemo uletit unutra i pokupit opremu sa 5 mjesta. A ta side misija je hard, ili very hard, zaboravi. Uglavnom trebalo nam vise od sat vremena da je zavrsimo. Zombiji nisu oni spori. 90% ih brzo kao i mi, hem se ventraju gdje god i ti. Izginuli dva puta i onda morali navlacit jednog po jednog, pa ih ubijali tako. Doduse dok nismo dosli do dijela, gdje smo aktivirali elektricnu zamku na tracnicama, pa ih u to navlacili konstantno. Gore je se bilo vratiti, jer smo na kraju bili usli u neku prostoriju, i kad smo sve obavili, na izlazu nas cekalo ih kamara. Taktika, trci, pa ko uspije. hahahahaha.

    Odlicna igra! Premasila moja ocekivanja. Moje misljenje je primarno bazirano na iskustvu stecenom u co op-u. :)
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Izasao patch koji popravlja performanse, imam makar 10 fps vise u prosjeku.
    Bice sigurno jos patcheva ali ovaj je napravio igru koliko-toliko igrivom. :)

    EDIT: Definitivno zavisi od lokacije, na nekim lokacijama gdje sam imao recimo 22 fps i sad je otprilike tako, dok negdje gdje sam imao 30 fps sad je 40 (samo primjer navodim).
    Ima tu jos rada za njih, valjda ce brzo popraviti igru :)
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vodi racuna da mora biti ukljuceno full screen i iskljuceno vsync. Meni iste performanse i prije patcha i poslije s tim da sam prije patcha morao uraditi kao na ovom videu da raspodjelim opterecenje jednako po jezgrama. Ostaje problem kao i u vecini igara da jednostavno ne koriste cpu preko 70-75% i sumnjam da ce se to promijeniti.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Izgleda da ne treba vise ovaj fix, jer sam pogledao nakon patcha zauzece procesora i cini mi se da je fino rasporedjeno po jezgrama. :)
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nije losa igra . Samo cu sacekat jos koji patch pa krenut rahat igrat :D Skoro sam imao neki breaking bug u Sleeping Dogs-u kad nisam poludio :D
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Rekoh prije patcha sa ovim fixom imao sam iste performanse kao sa patchom bez fixa, ali i dalje cpu nece preko 75% (ide ali vrlo rijetko). Recimo dodjem u situaciju kada je gpu 80% opterecen a cpu 75% (kad saberes sve jezgre). Neki tvrde da treba staviti priority na high ili realtime, mada nisam primjetio da puno pomaze. Ovo nije novi problem, davno sam otvarao temu kako igre ne koriste cpu preko 75-80%, tj. rijetke su koje koriste (recimo crysis 3 koristi).
     
  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Jucer prvi put nakon 20ak sati igranja, da sam osjetio pad FPSa igrajuci na PS4. Nas 4ica dosla na veliki most (side misija, gdje smo trebali u gepeku auta naci fotoaparat od nekog novinara, a na mostu auto na autu i zombija kao u prici :lol: ), a na njemu bilo oko 200-300 (mozda i vise) zombija. Kad smo poceli ubijat, kratko FPS pao, gdje se ono osjetilo kao lag. To je do sada jedini put.

    Nasli smo Excalibur mach. 20est minuta smo kontali kako ga izvuc iz mrtvog zombija. :D
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Kakav je framerate ??? budi iskren
    Imam ponudu da mjenjam x bone verzu za station :)
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Boner kaska za ps4 ... Koliko god zelim da volim ove nove konzole .... slabo . Sve nesto na silu ...
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sto, ja sam bas odusevljen sa PS4 vs PC poredjenjem. Jedino sto je 30 fpsa, ali ili isto ili bolje izgleda.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma ako se nije moglo nagurat 60fps 1080 za ovu generaciju , bez uvrede , pisaj ih .
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma slab hardver ba skroz, najjaci PC-i se bore za konstantnih 60 fpsa, al opet makar je 1080p na PS4 :D
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Ma sve su ove igre chop chop sa frejm R .
    Skoro igrao FC4 na boneru i dosao sam do tacke kada sam se upitao zasto mi to treba . Znam da starim al fakat mi je cjepalo oči :D Radije cu igrat Resogun ili nesto tako nego silovati oci .
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znaci igra nije zahtjevna dok se ne predju console specifikacije.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    To mozda testa al ko ce igrat na 30 fpsa
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Igrat ce oni sa konzolama. :)