E3 cringe trenutci

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Decerto, Jun 10, 2017.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uzmi da ce Sony garantovano smanjiti cijenu Pro-a na 350$ tik prije launcha Scorpio-a.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma


    Isti argumenti se navode od x360 ere, čak si ti sam imao mogao bih reći makar pet takvih komentara ovdje pa eto opet se dobro prodaše obje konzole :)
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Svake godine se cudim ljudima koji uzmu xbox :D Daleko od toga da se One prodaje dobro
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prodaje se bolje od x360 i daleko od toga da se prodaje dobro? Slaba ti matematika.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ko ima nekih poznanika ili familije u Njemačkoj, Xbox One S sa FH3 košta 186€ u Mediamarkt-u. Prejeftino.
     
  6. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mozda je mislio prodaja u usporedbi sa glavnim konkurentom: PS4 60mil, XBOne ispod 30.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma prodaje se skoro isto kao x360 u istom periodu, ali Microsoft skoro nista novo ne izbacuje, a Sony stanca ekskluzive. Jos je Scorpio preskup, tesko da ce neki boost dobiti u prodaji. Mada, mislio sam da kutiji ide slabije, a ono PS4 se prodaje puno bolje nego prosla generacija.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma rekli su da i ne ciljaju da ovim masovno uvećaju prodaju. Bitno da obje konzole zdravo posluju, tako da imamo konkurencije, inače da ostane Sony vs Nintendo bilo bi ko Intel vs AMD. Inače Sony u 3 godine kad je i stekao tu prednost i nije imao nekih ekskluziva, tako da to nije razlog te prednosti.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Razlog za bolju prodaju u zadnjoj godini, dvije su definitino exclusive. Dok za bolju prodaju na pocetku PS4/XBOne, ja bi pridodao Microsoftovom shit festu u pre release periodu, sa onim always online, i ostalim glupostima od kojih im je trebalo dugo vremena da se oporave.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    MS je nekad bio Halo/CoD/Gears masina. Halo i Gears prnuli u sisu, CoD presao u Sonijev kamp, tako da im sad od ovih AAA ekskluziva ostaje jedino Forza i Forza Horizon serijal. Sta bi me zanimalo na novom boxu je novi Alan Wake (kec je bio dobar), Banjo-Kazooie i mozda novi Age of Empires.
     
  11. Decerto

    Decerto Komšija

    najjace mi je bilo ono na prezentaciji kao GPU 6 TERAFLOPS WOWOWOWO 4k gaming 60 fps lock ....a to je ustvari rx 480 hahaha :D .Pa ja na overklokanoj GTX 1070 ni ne pomisljam o 4k,vrh 1440p,a oni kao supersamplaju sve igre na 4k 60 fpsa.Aha,mos mislit,u zemlji cuda.
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Kad vidiš ove prezentacije, i kakvi sve likovi vode koji blage veze nemaju o gamingu jasno je što se gamergate dogodio.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znam po čemu si samo skontao da SVE što je najavljeno radi u 60fps-a? Forza 7 je 4K60 (i ovi manji indie naslovi) ostalo je 4K30.
     
  14. Decerto

    Decerto Komšija

    zar im nije bolje cerat sve igre na 1080p ultra detaljima 60fpsa,ako ce biti optimizovane,nego 4k 30fpsa i to low-med postavke.Ustvari,ja ni ne mogu da shvatim kako neko moze igrati na 30 fpsa,al hajd nije ni bitno,ne bi da se svadjam,nego samo ne mogu da shvatim,barem meni licno,ne bi bilo uzivancija igrati nesto na 30 fpsa,pa i da izlgeda ko real life.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Prije ce privuci paznju na 4K nego sa 60FPS. I onako konzolasi vecinom govore da im je 30FPS ok.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za 60fps-a sa hq assetima je potreban daleko snažniji cpu. Jednostavno nije (trenutno) moguće napraviti jači APU a da je jeftin za proizvodnju, da ga je relativno lako ohladiti i da ne troši puno struje.
    Da gledam na framerate ne bih nikad probao neke od najboljih igara zadnih 20 godina.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Eno The Last Guardian bez pretjerivanja 15-20FPS vecinu vremena, a fenomenalna je igra.
     
  18. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    30fps sasvim dovoljno.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Za tetris i screen saver.
     
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Meni 30fps ne smeta sekunde. Stvar navike. Ne kazem da nije bolje sa visim fps, naravno da jeste, ali mene ni 30 nikad nije sprjecavao da uzivam u igrama.