EAH6970 DCII/2DI4S/2GD5 vs ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Juka, Sep 1, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. GW

    GW Moderator

    Nemoj da ti ja brišem postove. Daj nešto smisleno napiši, a ne konstantno ove nebuloze tipa "ja imo 5970, bilo glitcheva i sad ne valja ati hardver i ati driveri".
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja nisam reako da ne valja ati hardwer nego ati softwer a, sto se tice postova brisi briga me i banuj me ako hoces.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ovo su Asus DCII GTX570 koje imaju custom PCB sa pojacanim fazama za napajanje GPU-a tako da nema problema sa crkavanjem..

    Cak i noviji primjerci referentnih GTX570 vise nemaju tendenciju crkavanja..
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sena starac sta si se zapjenio,pa svi su ti postovi u ovom topicu editovani.Po tebi ako 5970 nije radila OK treba sad citavu fabriku zapaliti a radnike raspustit.Pa govorili smo ti kad si je htio kupiti da je ne uzimas jer nije ok.U igrama gdje CF radi radi ce OK a gdje ne radi bit ce gora nego jedna 5870. Ja sam imao single 5870 i nikad ni najmanjeg problema vezanog za drivere.
    Da budem iskren ja to jos nisam nikad ni dozivio ni sa jednom grafom,bila zelena ili crvena.

    EDIT
    Sena,
    koja je to razlika izmedju drivera i softwarea,cisto da znam?
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ne treba ustvari gubiti vrijeme i energiju na ove pubertetlije. Treba ovo pustiti i smijati se samo.
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hahaha. Najlakse je po godinama opaliti. Necu se spustat na tvoj nivo.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    De ti meni ovo obrazlozi i kupujem si GTX580 sutra u jutro!
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bila je greska u pisanju. Editovao sam.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sve treba pobrisati osim 1 i 2 posta .. :smt005 :smt005 :smt005
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Priznaj da ti je riknula, oprošteno ti je..
    Nije problem u drajverima već u glavama
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jest mi riknula al ne zbog drivera nego zato sto je bila neka turbo mega verzija sa nabildanim GPUom bas onakva kave Sena voli :D al bios joj prno i to je to.Uglavnom ja sam naucio skolu,od sad samo referentne grafe,nije bitno koje su boje.Crkla mi je i jedna 8800GT samo eto nek se zna. :D
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vidis da ni bios ne znaju staviti da valja. I meni se 5970 ledila sa fabrickim biosom.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa kod el karinja ne lede dvije takve u cf :smt005 :smt005 :smt005 :smt005
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jebiga nemam srece sa ati grafama.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma jok samo je lik svakih 5 min restartovao komp kada smo igrali Dirt 3 MP.. :lol:
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Što opet nije razlog da popljuješ čitavu seriju ATI kartica, možda si imao nekakve nekomptabilnosti sa hardwerom.
    Ja sam imao razne kartice u zadnjih par godina recimo neke 8600 GTS, preko 9800 GT, ATI 4850 i ATI 4870, i sve su radile odlično. Što se tiče drajvera sjećam se da sam imao jednom probleme na atijevim drajverima u zadnjem NFS i to na 4870 pojavljivali su se glitchevi ali kad sam vratio jednu verziju niže sve je ok bilo. Sa Nvidiom sam imao imao problem sa jednom revizijom drajvera, kada sam dugo vremena imao probleme sa foldingom, to mi je toliko izvuklo zivce od mukotrpne dijagnostike da bi kasnije skontao da je problem u drajverima, koji ne rade sa foldingom na fermi karticama. U globalu meni se ne svidja ati gui i ono što drajveri vuku više rama to je činjenica.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gle tale ja sam se opeko. Kupio sam njihovu najbrzu grafu, platio je masno i tamo ne radi nish kako treba. To je isto da kupis ferrari a ne moze da upali. Dok opet sa nvidiom nisam imao nijedan ozbiljan problem. Moze biti da je sreca.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja bi u svakom slučaju popizdio.
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    I ja sam imao dosta ATI (npr 2600,3850,3870,4850,4870) i nVidia (npr 7800GT,8800GTX,GT,GTS 512MB,8500GT,GTX480) kartica..

    Iz mog iskustva nVidia ima bolje drivere ali to sigurno nije razlog da se ATI zaobidje u sirokom luku..

    Ja sam prvobitno planirao da uzmem prije ove GTX neku od HD6870,HD6950 ili GTX460,tj ova GTX480 je slucajno zavrsila kod mene (90% bi bila ATI karta da nije Sena prodavao ovu :wink: )
     
  20. sumeir

    sumeir Komšija

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ns9tJ4HHUYA&feature=related[/youtube]
     
Thread Status:
Not open for further replies.