Eh doslo vrijeme da se ponovim

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Zeleni, Jan 15, 2005.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    * Corsair Value S PC3200 DDR-DIMM 512MBUnbuffered, Non-parity, 64Megx64, CL2.5
    - Sasvim solidan ram, necu da pretjerujem skojekakvim heatsinks i pizdarijama.

    * Western Digital Raptor 36.7GB S-ATA8MB cache 10000RPM
    - Specificno namjenjen kao C:\ system disk. :twisted:

    * Samsung SpinPoint P80 80GBIDE ATA/133 8MB cache 7200RPM
    - Ofo za xbox :)

    * AMD Athlon 64 3500+ 2.2 GHzSocket 939, 512KB cache, BOXED
    - Da ne pretjerujemo sad, ok OC cpu, moze povuc ko magare. Jos kad kompajliram 64bitni debian na njemu

    * Creative SB Audigy 2 ZS, BulkPCI ydkort,THX,7.1,24-bit/192KHz
    - Tek tolko da mogu nakacit sve zvucnike koje imam ovdje

    * Asus A8N-SLI Hovedkort S939 SLI, PCI-EnForce4 SLI, Dual-DDR, SATA, GbLAN, ATX
    - Ne znam ima li bolje sad za sad, podrzava sli , ako mi uleti jos jedna golden sample.

    * CTX 17" LCD S762G TCO99 Silver/Black16ms, D-Sub og DVI-D
    - Pobjednik testa sad za sad, nema ghostinga.

    * Gainward GeForce 6800Ultra 256MB GDDR3PCI Express,"Ultra/2600PCX Golden Sample"
    - I kraljica moje masine :twisted:

    S dogovorom koji mi firma ima, sve ovo ce me doci nesto manje od 1000 eura
     
  2. Sleeper

    Sleeper Komšija

    * Corsair Value S PC3200 DDR-DIMM 512MBUnbuffered, Non-parity, 64Megx64, CL2.5
    cinimi se nevalja ti ovaj ram(ako nisam sta pobrkao).
    * Western Digital Raptor 36.7GB S-ATA8MB cache 10000RPM
    - Specificno namjenjen kao C:\ system disk. Twisted Evil
    ovo ti je bezze ba.uzmi 2GB rama i isklucish virtual memory.i mirna bosna
    * AMD Athlon 64 3500+ 2.2 GHzSocket 939, 512KB cache, BOXED
    - Da ne pretjerujemo sad, ok OC cpu, moze povuc ko magare. Jos kad kompajliram 64bitni debian na njemu
    mislim da ti je bolje uzeti 3000(jeftiniji a esencijalno isti proc tj. ide do iste max frekve)
    * Gainward GeForce 6800Ultra 256MB GDDR3PCI Express,"Ultra/2600PCX Golden Sample"
    - I kraljica moje masine Twisted Evil
    djabe bacash pare GT GS radi isti posao za manje rapa.
    mogao bi uzeti veci hard ili(josh bolje) dva.
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dude ba (RAM) usage: 810/1024MB (79.10%) heh.
    To upravo sad, jos da iskljucim virtual memory, 5gb mi dosta ne bi bilo.
    Nisam nista lose cuo za Corsair, mozda je ovaj specifican model ili batch sucky, ima twinmos ako nista.

    Mojne mi Raptora dirat, mojne da ti zube prosetam :)

    Za cpu, razmislicu, nisam gledao testove, al znajuci AMD ne bi me cudilo.

    Ne diraj mi grafu ba :) lame mi davat 100km manje za GT :)
     
  4. Sleeper

    Sleeper Komšija

    2GB ram-a je sasvim dosta(ljudi probali,ja procitao...ppa eto)
    da ima je cinimi se bash nest taj value deloren(ako nisam sta pobrkao kao sto rekoh).inace to je prvi i jedini puta da sam cuo nesto loshe o Corsairu,ali to je neibzjezno(prije ili kasnije :cry: ).
    bujum,tvoje su pare boli me kljinac(ja to govorim sta je bolje za tebe,a sad ti ako hoces da se hvalish s tim raptorom,
    be my guest.)
    za proc. ti je solidna informacija.
    meni lame dat milju i kusur za graf,al eto...sto bi rekli milon ljudi milion cudi.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ima se para ima se s cim :mrgreen:
    Haman tek posao dobio ba, moram sebi nesh za poklon uzet
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    hehe,pa sretno!
     
  7. [tota]

    [tota] Aktivista

    Corsair je u ranku otprilike Kingmaxa Hardcora 466/500 mislim.
    Mislim to ti je najslabiji model Corsaira a uredu je samo malo više struje i povučeš srednje latencije. Ako imaš para za TCCD čipova a mislim da nisi toliko lud da daješ 1200 Maraka za 2GB.
    Mislim da A-Data 500 je rješenje tvoje. Bolja je od Corsair a na OC će latencije bit 2.5.... ako ne griješim.
    Aj da se riješim i ovog u sebi oko latencija
    http://xtremesystems.org/forums/sho...?t=48634&page=1ž
    Mislim da je bolje kupiti 3000+ i pogledaj testove ove nove Epoxice imaš na http://www.pcekspert.com protiv Asus-ice.
    Mislim da je raptor ok, ali da znaš da dva Seagate 80GB u RAID-u su brža od Raptora. Gainwardica je super, nisam gledao testove ovih ATI 850 pa ne znam jesu li bolje.
     
  8. djambo

    djambo Aktivista

    kad je bal nek je bal samo uzmi neki veci hard za ostatak makine meni na 80gb jedva sve stane
     
  9. Sleeper

    Sleeper Komšija

    zakljucak 2xA-Data 500+RAID=King of the hill!
     
  10. Esh

    Esh HWB

    samo da primjetim da mirza namjerava raptora koristiti cisto kao sistemsku particiju, a ima on jos diskova, dont worry :)
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    masala!pa bilo bi fino da je postao trenutnu konfu pa da znam reci(a ne vako bubam nasljepo......).
    postaj slike!pls!
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Bog je dao RAID za jednu stvar, backup :) Raid 0 je cista glupost, furas se na to, dok ti raid ne okine :) I onda jebes mater svima koji su te na to navratili :)

    Ovo za ram cu jos pogledat, ako se spustim na 64 3000+, mogu uzet kakav bolesniji ram, i onda ako bi GT uzeo, imao bi 500 mara da potrosim na nesto drugo :)
     
  13. Sleeper

    Sleeper Komšija

    2gige rama(ako dotakne rapa)+GT 256MB(kontam da se GT omze vise oc-at?) ram-a! :shock:
    takvu mrcinu NEsmijes ostaviti bez oc-a!
    kad uzmesh postaj slike +kad oc-as do koliko ide?!
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Drug sretno a napojna kakava :?:
    jmislim da ti je dosta 300w :mrgreen:

    nista Tagan ili Antec

    Ja sam imao corsair value pack i da znas kakvo je to sranje ne bih ga ni spomenuo a pogotovo uzeo
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ja mislim da je cista glupost virtualnu memoriju prebacivat na Ram
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    I nije baš.
     
  17. y0daDac0da

    y0daDac0da Novi član

    Nije glupost prebacivat virtuelnu memoriju na ram (pod uslovom da ga ima), al jeste glupo skroz iskljucivat V.M. jer je virtuelna memorija vazna za memory mapped fajlove, i brze lodovanje DLL-ova. A sa 2 GB rama ces rijetko kad swapovati iz VM u ram i obratno, tako da nema fajde iskljucivat.
     
  18. Guest

    Guest Guest

    evo i napojne! :roll: CHILL CP-510A
     
  19. Sleeper

    Sleeper Komšija

    totalna tisina!(ovo moje je 1000RPM pa se ne mogu ni ja zaliti)
    hvala y0daDac0da.nikad nisam imao prilike probati sistem sa toliko rama(ovo sam procitao negdje na netu)
     
  20. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako mu ta mrcina pokrene onaj PCSX 2 Emulator za PS2 sa više od 30 FPS-ova onda ima komp koji će mu još dugo trajat. :mrgreen: