equalizer

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by NAILS, Dec 14, 2012.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na XP-u je bilo...
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    mozda nije bila live 5.1 digital :) Ima ih raznih cl live
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tacno, bila je 4.1 verzija lajvice.
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo nasao sam ovu CREATIVE Sound Blaster Audigy 2 za 20ak KM
    imaju li za nju driveri za windows 7 ?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo naručio sam od jednog momka Sound Blaster Audigy 2 20KM na ruke će me izaći. Nemam nešto volje kopati po piku i ako naleti šta malo bolje ipak ovo nije skupo. Mogli komotno zadnih 10-ak postova prebaciti u onu temu za preporuku zvučne.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Razlika je od integruše do integruse pa tako i do zvučnika do zvučnika/slusalica ali hajde javi da li je vrijendo uzimati. Bas me zanima da li je razlika tako primjetna.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako se moze dat 400KM+ za procesor ili graficku, onda moze makar i tih 20-30KM za zvucnu. Razlike itekako ima, osim na kinober PC zvucnicima od 15KM.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma naravno nego ako je ista stvar kao integruša onda nema poente stavljati istu u komp da je djabe.

    No ako je tako sve kako velis morat cu i ja jednu ubaciti.

    Jos jedna stvar, meni trebaju 4 stereo izlaza. Hoce li sve fercerati kao i sa ovom inegralnom ?
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moja preporuka je u principu prava X-Fi kartica, samo njih je ipak teze nac za 20-30KM, bude ih ali brzo odu.

    Sto se tice koristenje dvije zvucne, to nije nikakav problem, ja vec duze vrijeme koristim dvije zvucne (integrirka opticki i X-Fi analogno), a i dino73n je koristio dvije zvucne. Cak i kod grafickih koristim dvije, 7850 za monitor, Intel integriranu za tv. :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. to sam skroz zaboravio.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stigla zvučna, dakle Audigy 2. Stavio ove pax drivere što je Stevie postavio. Nakon malo štimanja mogu reći da je zvuk osjetno bolji. Muzika je bolja pogotovo sa dfx-om mada se najviše naravno osjeti kod 5.1. Testirao malo Game of Thrones jer to jedino imam 5.1 i baš je ljepši zvuk pogotovo što se čuje još zvukova u pozadini cvrkut ptica kad je priroda i sl. Mali mi je problem što slušalica onda moram spojiti u logitech zvučnike jer nema 2 jacka. Da li je moguće da front audio panel spojim na zvučnu? Nisam to gledao ima li šanse za to. Međutim i kad sluše idu u jack od zvučnika opet je zvuk bolji pogotovo kod muzike dok se i u igrama malo osjeti. Sve u svemu za cvaju ja zadovoljan. Hvala Stevie ;)
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    Imao sam 3-4 neke zvucne kartice, medju kojima i Live 5.1 i Audigy SE i niti za jednu nisam mogao naci adekvatne drivere za WIN 7.
    Tako da sam odlucio da od toga nema nista, nego cekati pa mozda nekada uzeti neku profesionalniju karticu od 100+ KM
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Imaju driveri za Audigy SE koji je "transformiraju" u X-Fi Xtreme Audio. Rade potpuno normalno.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja sam jucer narucio ovu karticu,kaze lik da ju je vec poslao a ocekujem je slijedece sedmice pa javim utiske

    edit:
    evo stigla je kartica ali je jos nisam ugradio u PC,to cu kada dodjem kuci
    edit2:
    evo ubacio karticu,instalirao PAX drivere i kartica uredno radi ali...
    nikakvog poboljsanja zvuka kod mene nema,preko AUXa je spojena sa kucnim kinom LG ali nista osjetno
    jedino sto sam primjetio je drugaciji odziv na pojacavanje (potenciometar) jer pojacavam preko jednih starih zvucnika (dtk Computers 2.1 sistem),sada finije pojacava dok je prije bilo cim malo okrenes ,puno poveca volume

    zvucnici na kucnom kinu se spajaju zicano,nema cinceva nikakvih pa ne mogu direktno ustekati zvucnike u karticu da imam 5.1 zvuk,nego moRe samo stereo

    karticu sam platio 18 KM plus 5.5 KM postarine ,nije neka para ali je izgleda bacena nizvodu :D
    ali neka stoji,mozda izleti kasnije kakav kvalitetniji HiFi sistem pa se tu bude osjetilo poboljsanje :D

    ili se kod mene potrefila kakva dobra integrusa :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  18. NAILS

    NAILS Moderator

  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Treba mi nesto posteno za slusanje muzike, nabavio novu maticnu plocu i nije normalno koliko joj je slaba integrisana zvucna, puno slabija nego na staroj P5ke, pa mi nema druge nego traziti zvucnu. Je li ova audigy 2 i dalje best buy i da li ovi pax driveri rade svoj posao na win 7 64 bit? Radi li sve tipa bass management i ono da stereo zvuk raspodjeli na sve zvucnike fino? Je li xonar dg bolja zvucna ili ne, i ima li jos neka alternativa? Thx!
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam i Audigy2 i XonarDS znaci nesto bolja od DG i ipak bi se odlucio za audigy2,istina xonar ima stabilniji softver al kvalitet zvuka i mogucnost finijeg podesavanja je ipak na strani audugy.Jedino sto se povremeno kad upalis komp sve samo od sebe razstima pa treba sve ponovo,ono sve ti je namjesteno da radi u 5.1 i bass managment i sve one sitnice kad odjednom stereo i nema basa.Onda par klikova i opet sve OK.