F@H AMD & Intel-ATI & Nvidia-PPD

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Dec 7, 2008.

  1. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Evo i od mene :D

    8600GT | 625/1438/900 | GPU V6 GPU2 6.23 Nvidia | XP 32bit SP3 | ForceWare 178.24 WHQL | 1700 - 1835 | kAcA | http://img75.imageshack.us/img75/5028/fhhwbyz6.png

    Inace min. je otprilike, na brzinu samo spustio
    Max. takodje vjerovatno moze do 1900
     
  3. KRUNCH

    KRUNCH Aktivista

    Eo u mene update sto se proca tice , nakon tweakinga , podesavanja i mangupisanja sam naguro dosta vise bodova , pa et updateajte prvi post.
    Odokativno 100% bonusa.
    E2180 | 2.0GHz | 2x Norm.CPU client 6.23 | Win XP SP2 | 320-350 | krunch | http://img228.imageshack.us/img228/5905/rezyy4.png
     
  4. GW

    GW Moderator

    U mene je sve isto ko i u metacoolera tako da nema potrebe da ponavljamo. :D
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  6. GW

    GW Moderator

  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Intel 8200| 2.66 ghz |CPU 6.20 |Vista Ultimate SP1 |198.89 PPD|
    9800GT | 625/1566/900 | GPU 6.23 Nvidia | Vista Ultimate SP1 |180.48 | 4000-4400|
    http://www.imagesforme.com/show.php/259962_Reventon.JPG

    Smo jedno pitanje jer sam novi sa ovim foldanjem, zašto klokanjem procesora na recimo 3,4 GHz nedobijam veći PPD, ili je to jednostavno tako?
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Veci ppd s tim procesorom bi mogao dobiti samo koristenjem SMP klijenta (buggy). Dobrodosao u tim!
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Na PPD gledaj kao na 3Dmark score (ok, ne doslovce :D), sto je brzi hardver, to je visi ppd. ;)
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad sam vidio da je PPD 255, CPU proces traje malo duže pa je trebalo vremena dok FahMon pokaže nove vrijednosti. :oops:
    Ali hvala na brzom postu, brži ste od CPU-a sigurno. :)
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Reventon
    Napisi koje si drivere koristio.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    180.48 geforce winvista 32bit whql, jučer ih skinuo, čovječe koja patnja jer sam na dial up-u, al driveri su ok. :)
     
  13. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    HD 3870 |776/945 | GPU V6 GPU2 6.23 ATI | Vista 64bit SP1 | ATi 8.9 WHQL | 1859 | HamziBeg |Sliba

    Evo i ja da se priključim FAH timu, ali kako ovo šiluje mašinu, sumnjam da ću ostati :D. No, budemo vidjeli.
    Morao sam skinuti Ati Tray Tools i natjerati ručno vent na 100% jer dok je driver to regulisao držao je vent. na 26% pri temp. od 71° i jedanput mi se grafika restartovala (srećom ne čitav PC).

    FaHmon me zeza sa Regional settingsom za BiH vjerovatno su koristili u programiranju starije kodove za jezik gdje bs_BS nema ni na mapi :D Ali skinuo sam FahSpy i radi sasvim ok.

    Ako se sigurno mogu raditi neke dodatne optimizacije, javite mi da to implementiram. Znam da su mi drajveri stari, ali ako nema neke velike koristi ne prelazi mi se na nove :D (pratim onu temu o 8.12 drajverima)

    EDIT(14.12.2008):
    - Izmjenio podeatke o verziji klijenta
    - Znam da je GPU2 verzija i da je v6.23 a ovo GPU V6 ne znam odakle izvučete <-- Ok skontao ;)
    - Odgovor na Post. Da, zaboravim na F@H u startup-u pa se resetuje drajver grafičke karte i radi u 2D modu. Odem u Device Manager, isključim/uključim grafiku, pojačam vent na 100%, resetujem F@H klijent i sve OK. Ovo je privremeno, dok se ne nakanim i napravim profil za AutoOverclocking u AtiTray tool-u i povežem ga s F@H klijentom.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa samo u regionalnim postavkama sve prebacis na cro. nikakve razlike nema, ista su nam slova :lol: :smt003
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Hamzibeg
    Ovo GPU se odnosi na verziju f@h klijenta, pa provjeri to.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ocitio sam temu od spama, nemojte zaboraviti o cemu se radi uopce u ovoj temi. Hvala.
     
  17. Riddick

    Riddick Aktivista

    HD 4870 | 790/3600MHz | GPU V6 GPU2 6.23 ATI | XP 32-bit SP3 | 8.11 | 3250 | The Riddick | http://www.imagesforme.com/out.php/i262313_ATIPPD.JPG

    Nemas potrebe drzati fan od HD 3870 na 100%, bit ce dovoljno na 60% za max. 75-80C, a to ti je dobar kompromis buke i hladjenja :wink: Od drajvera 8.10 Catalyst Control Center omogucava rucnu fan kontrolu 20-100%! BTW ne zgodno je kad GPU2 klijent odmah starta iz StartUp i ako na vrijeme ne ubrzas fan slijedi BSOD. Ovo ti je info iz prve ruke :mrgreen:
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Skinuo sam onaj GPU klijent i instalirao: CUDA driver: NVIDIA Driver for Microsoft Windows XP with CUDA Support (180.60). Medjutim kad hocu da pokrenem F@H, izbaci mi sljedece: "This application has failed to start because cudart.dll was not found.
    Najgore je to sto sam instalirao CUDA drivere al eto opet mi daje iste rezultate kao da ih nemam :?
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Samo odradi ovo :
    Show hidden files
    C:/Documents and setings/user/aplication data/F@H gpu/ - kopiraj odatle cudart.dll u folder gdje si instalirao F@H
     
  20. Neso

    Neso Komšija

    Evo ga radi. Thnx Fare :smt002