F1 2010 by Codemasters

Discussion in 'Igre i konzole' started by nFare, Sep 22, 2010.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    Kao sto je vec neko spomenuo, i meni je ovaj F1 od CM-a bezze, ne realna totalno... Nakon toliko godina bez prave F1 igre za PC nisu mogli ubaciti neke scenice koje igri daju 'feel-ing' kao Safety Car, ljude da masu sa zastavama (zuta, plava, itd) i jos dosta toga... Kada bude neki incident na utrci, pojavi se zuta zastavica na 2 sekunde i kaze nastavi dalje...
    Po meni ne realno, i dobro lici na NFS :)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    gameplay (sama voznja) je meni odlicna, a taj shnick-shnack kao sto si naveo (ljudi sa zastavama, safety car itd itd) su samo sporedna nepotrebna sminka). Feeling voznje je izvrstan i dobro su uboli osjecaj brzine, ta 2 elementa su meni najbitnija za jednu F1 igru
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    hmmm,
    meni nekako ova F1 lici na PES/FIFA bez faulova :D

    Ides 280 km/h zabijes se direkt u zid, spadne ti samo prednji spojler, bacis ga u rikverc, na stazu, i idemo dalje. Nisam primjetio da ima trosenja guma, sto znaci da je grip slabiji. Ne znam imal trosenjga goriva uopce. Priznajem, nisam je nesto pretjerano dugo igrao.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    ionako se vozi po 10-15 krugova po trci, to traje 20ak minuta obicno. E zamisli da vozis 18 minuta, dohvatis taj zidic i kaze ti "race over". Pa razbio bi i PC i TV i sve :)

    Taj mikromenagment je fina stvar, sto jest - jest, al meni je prece gledat kako maznut okuku ili kako preskociti Hamiltona, a ne gledat koliko imam goriva :D
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    pa dobro jbg,
    svak ima svoje nesto :)

    Meni je veca sminka, kad je igra bas realna i uz to ima dobar handling :)
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo ga Bahrain 1:52.163 :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Odlicno,kako vidim moze i ispod 1.52. ima nekih krivina koje bi se mogle odraditi bolje al eto valja to sastavit u citav krug.
    U svakom slucaju odlicno. :D
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    Lahko mi je za vas, to neki volani, Momo, G1000 :D
    a ja vamo na speed linkov gamepad se borim...
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nema veze postavi video da vidimo kako izgleda i koliko je teze na gamepadu :).
     
  10. JaLa

    JaLa Komšija

    ma u F1 nisam nesto,

    GRID mi je isao bas onako od ruke, zna VEDO kad ga ostavim za 3 kruga :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da grid je bas bio arkadan, ovdje je fin omjer arkade i simulacije.
     
  12. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne bih ja ovu stazu vise pokusavao. Sinoc sam se stopio sav od znoja :D. A i setup mi prilagodjen sto vecoj brzini bio, sa minimalnom downforce silom, tako da je svako prelazenje preko rubova kriticno. Sinoc sam se izvrtio 100 puta dok nisam uspio odvest ok krug sa pristojnim vremenom. A i nije mi nesto zanimljiva staza, al eto izvolte pa postavite video :).
     
  14. JaLa

    JaLa Komšija

    ma idemo mi na staru dobru Australiju, cijeli zivot, bilo koje formule da sam igrao/vozio, Austarlija je uvijek prva bila, i znao sam je napamet bukvalno :)
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moze :). Neka postavi neko vrijeme.
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    Evo ja cu staviti bez klipa vrijeme, necu jos da se ofiram :)
    Pa dok se ustleim jos malo ide klip

    Australia
    Ferrari, F. Massa - 1:28.xxx
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Ovaj Mclarenov bolid je prava arkada, nerealan skroz, pritisnes gas i nista se ne desava :lol:
     
  18. stripiii

    stripiii Aktivista

    Naravno da moze :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    jest al sa ukljucenim anti brake i traction control!? :D Ja kad ovako kasno kocim samo blokada tockova i produzim pravo, a da ne pricam o proklizavanju tockova pri ubrzavanju. Ovo i auto shifting? :D
     
  20. stripiii

    stripiii Aktivista

    Evo kako je kod mene
    [​IMG]