F1 2010 by Codemasters

Discussion in 'Igre i konzole' started by nFare, Sep 22, 2010.

  1. nFare

    nFare Komšija

  2. igor.g

    igor.g Komšija

  3. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Je li izaslo ovo cudo, ako nije kada ce....
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Release date(s) NA 22 September 2010[2]
    AUS 22 September 2010
    EU 23 September 2010[3]
    UK 24 September 2010
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Poprilicno su pozitivne ocjene, no eto kolega s foruma koji je probao [na drugoj temi], popljuva igru u tri recenice :)
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    mislim da je kolega ocekivao ala GTR sa 2010 grafikom. Al Codemasters je uvijek pravio trke za mase, koliko je samo ljudi igralo GRID a koliko ih je igralo GTR, koji je bas za hard-core vozace. Odnos sve govori. F1 2010 nije o realnosti, vec o zabavi, a da bi bila zabavna ne smije biti 'pre-realna', tj. preteska ;)
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlican je vozni model. Vozim sa g25 i bas dobar osjecaj a posebno ff efekti. Vizuelni efekti po kisi su odlicni. Nego Vedo probaj catalist 10.4, meni su sa njim bolje performanse u svim igrama. Evo sada probo 10.9 i imam manje 5 fpsa nego sa 10.4. Probaj pa javi ima li poboljsanja.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    ma hebaji ga sad, za koji dan ce leci GeSila pa cu sa njom da vozim, neam se kad sad peglat sa driverima :D
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mogli su barem dati vise mogucnosti, ali i sve kad iskljucis opet ostaje totalna arkada, promasis apex totalno, gas do kraja i ko da nista nije bilo, dzaba sto su sva pomogala na off.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Nesto mi se cini po videu da je igra taman odmjerena toliko da bude zabavna za igrati, dok ne probam necu nista seruckat.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo par screenova, sve na max, 1920x1200 sa 2xAA, ide 27-35 fpsa. Ja ne znam sto kenjate za grafiku, meni ovo izgleda odlicno. Probam sutra X360 verziju pa javim kako ona ide.

    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

    Btw, i kad stavim sve na low, bez AA opet se vuce oko 40 fpsa. Il je do ATIja i njihovih drivera il su stvarno zeznuli optimiziranost enginea.
     
  12. klima

    klima Aktivista

    Ja Vas nista ne razumijem :) majke mi hhhh

    Nego, kakva je igrivost putem tastature bez volana :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Do neoptimiziranosti je engina i to izgleda sto se tice cpu-a. Ja recimo na 3.6GHz nikada nemam ispod 35fps-a a sa 4xAA i amo sam shadows stavio na medium. Probao sam malo spustiti neke detalje i ide 50-60fpsa. Znaci da je do cpua.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo instalirao igru,1680/1050 sve na max 8xMSAA ide 55-65fps bez beda,vozim bez volana na tastaturi pa nije bas dozivljaj al izgleda odlicno i bit ce zanimiljivo se ganjat.Ne znam naci gdje se gase pomagala u voznji pa se sav najezim kad koci bez moje dozvole :D


    EDIT

    Nadjoh kontrole pomagala,morao sam prebaciti na expert da mi ponudi.Samo dok pocnes vozit stvarno dugo treba,loading traje citavu vjecnost.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa vjerovatno ima u opcijama dio koji se zove Game options, pored Sound options, Display options, Game controls itd
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda Vedu koci i cpu i grafa :D. Ako ima manje fpsa od mene sa istom grafom a sporijim cpu-om onda ga koci cpu, a ti imas vise fpsa od mene sa boljom grafom. Sto ce reci da i ako vedo uzme istu grafu kao kod tebe kocit ce ga cpu, osim ako ga ne kloka :D A ne znam sta se zalite toliko na loading, meni je isti kao u nfs shift.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Izadjoh iz igre na alt+tab i igra ode u prozor i nema sanse da je vratim u fullscreen.Mislim nema nigdje opcije u meniju.Ako neko ima predlog neka kaze jer cu izgleda morati reinstalirati.
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne moras reinstalirat i meni se desilo. Pokreni igru ponovo i na prvom screenu pritisni alt+enter.
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Napokon da je izasla F1 igra za PC, koja se moze igrati bez instaliravanja razno-raznih modova i slicno. Nisam ni ocekivao da ce ovo biti simulacija vec nesto izmedju, tako da je meni igra odlicna.
    Malo je zeznuto voziti na tipkovnicu i vjerujem da bi dozivljaj bio dosta bolji kad bi se igralo na volanu.
    AI je ponekad malo glup, bez razloga se zabiju sazada u mene i onda ja dobijem kaznu. Ili kad se izvrtim na stazi radi kise, netko udari u mene, dobijem kaznu.
    Grafika je meni super, a na laptopu mi ide bez problema u 1366x768 rezi i sve na High.
    Nedostaje Saftey Car i ima par bugova u boks kad se udje, nadam se da ce ih ispraviti sa nekim patchom.
    Sve u svemu, meni igra super, taman za malo odmoriti se i zabaviti.
     
  20. nFare

    nFare Komšija

    Probao sam igru i par krugova sto sam obisao cini se skroz ok, evo primjerice krug po hungaroringu izgleda skoro identicno kao onboard lap Petrova znaci tu su pogodili, na istim mjestima se koci spustaju brzine itd. Dok vozis imas osjecaj superiornosti jer zadnji kraj ne plese pod gasom, valjda je to ta arkadnost ili uticaj blown difusera nisam siguran :lol: - Ne bi nikako preporucio igranje na tastaturi sa iskljucenim pomocima, jer onda fakat voznja nema tecnosti, jer skretanje lijevo ili desno automatski je full lock.
    Kad se fuli apex pri punoj brzini izlijeces sa staze ili odes skroz siroko tako da ne stoji to da se bas nista ne desava, sve u svemu meni je ok, taman da naucim layout Singapora :)