FahMon za pracanje FAH WU

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Aug 11, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    U drugim porukama vec sam pominjao FahMon pa sam odlucio da vam i "pokazem" o cemu se radi. S FahMonom na jednostavan nacin mozete pratiti status obrade radnih jedinica cak i za vise klijenata, dobiti informaciju o datumu za slanje rezultata, broju poena koje cete dobiti itd. Ukoliko prilikom pokretanja programa dobijete poruku "The language is not supported by the system" te pritom koristite Bosanski jezik na XP ili Vista operativnom sistemu, promijenite format/zemlju pod Regional and Language Options u Control Panelu.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Takodjer, mozete izvrsiti i ppd bemchmark da bi dobili ideju o snazi vase Folding konfiguracije. Vise informacija o FahMonu uz download link mozete naci ovdje. Ako koristite GPU klijent te ste izvrsili "default install", log file je vjerovatno smjesten negdje u C:\Documents and Settings\vas_username\Application Data\Folding@home-gpu\.

    Slobodno iznesite rezultate vlastitog ppd benchmarka preko FahMon\Benchmark (text only). Primjer za Intel Core 2 Quad Q9450 (Yorkfield):

    Project : 2665
    Core : SMP Gromacs
    Frames : 100
    Credit : 1920

    -- SMP --

    Min. Time / Frame : 14mn 42s - 1880.82 ppd
    Avg. Time / Frame : 14mn 48s - 1868.11 ppd
    Cur. Time / Frame : 14mn 55s - 1853.50 ppd
    R3F. Time / Frame : 14mn 55s - 1853.50 ppd
    Eff. Time / Frame : 14mn 42s - 1880.82 ppd
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    the language is not supported by the system
    To dobijem nakon sto pokusam pokrenuti ovaj progy.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Regional settings?
     
  4. perke

    perke Aktivista

    dobra djdja
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Koji OS/language? Na XP SP3+HR kod mene radi, dok na Vista x64+BS ne (ista greska) pa ako mozemo prikupiti vise informacija, mozemo prijaviti i bug.
     
  6. GW

    GW Moderator

    Enise probaj staviti Hr na vistu, možda je do bosanskog jezika.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    evo ni keni na XP+SP2 nije jezik podrzan,a drzim na Bosanskom -.-' nista od koristenja FahMona :( evo sada probao sa tastaturom na engleski,i opet nece.onda otisao u reg.options i stavin na pocetku ono u english(US) pokrenem,i hoce.onda vratim na bosanski i tastaturu i ovaj reg.options i program radi xD dakle,pokrenete program na engleskom i onda vratite na BiH :D
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    OS Server 2008 + SP1


    btw, greska je u bosanskom jeziku u regional settings
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Da, dodao sam u prvu poruku tu informaciju.
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    Nekako mi je FahSpy bolji za ovu ulogu :), nekako je pregledniji ako nista vishe :)
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Pa nije loshe svakako kao neka alternativa, ali vazno je da oba programa daju korisne informacije koje se ticu poena i deadlinea za slanje obradjenih jedinica.
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    ovaj fahspy ima ugradjeni neki monitor koji prati koliko resurasa cucla/ju jezgra/jezgre. I kod mene pise da je 'samo' 60% iskoristenosti. Da li se moze natjerati da ovo iskoristi barem 90% postojecih kapaciteta. Tamo u opcijama i za GPU i CPU cliente sam one slajdere gurno skorz desno. :shock:
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ako sa SMP klijentom ne mozes postici vece opterecenje, to je to onda.
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    a sta je sa GPU clientom, ne brine me CPU, jer on inako i ne radi ni priblizno ono sto melje GPU. Kako natjerati GPU clienta da cucla graficku full :).
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Mislim da GPU klijent koristi maksimum grafickog procesora te da znacajno iznad ovog sto trenutno dobivas po danu s grafickom ne moze.
     
  16. artemis

    artemis Komšija

    Imam feeling da ne tjera baš grafu do maksimale,barem mi tako izgleda po temperaturama.Radi non stop ,a ne prelazi 51C.Pokrenem Mass effect i zagrije skoro 5C više.
     
  17. nFare

    nFare Komšija

    Upali rivu pa prati meni ide oko 85% sa malim oscilacijama a kad pokrenem igru F@H se skoro iskljuci.
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    kako vidjeti opterecenosti NVIDIA- og GPU -a ?
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    Riva je samo za ati,za nvidiju ne znam.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Morate imati na umu da GPU nije sastavljen samo od shadera. A folding koristi samo shadere, dok
    igra koristi svu logiku.