Fahrenheit

Discussion in 'Igre i konzole' started by Neso, Mar 12, 2006.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    15 godina iskustva sa igrama mi je sasvim dovoljno, tako da nemas potrebe isticati moje neznanje. Znaci u svakom zanru sem FPS-a ti grafika nije bitna, a u shooterima jeste? Nebulozno...
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    ne kuzis reko sam da je vazno da je 3D dalje nije bitno, barem to pravi gameri gledaju, pa ljudi se takmice ko ce u Kvejku4 smanjiti vise detalje, da imaju sto vise frejmova u sekundi, kopaju po konzoli gase sve moguce sjenke i shadere i imaju po 300fps-a, to su profesionalni gameri, a ti bolje citaj moje postove i razmisli malo sto je s tobom, ja sam sasvim OK

    EDIT ovaj post se odnosi i na Imperatora, u singlplejeru se palis malo na eyecandy, ali kad igras COD na serveru igras u DX7 modu i 1024x768low i jos nekih trikova da se bolje vide ljudi na daljinu ali to je tajna :D
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Kako pravi gameri gledaju da je 3D a da dalje nije bitno, pa ti isti ljudi sto smanjuju detalje i rezolucije, rade to da bi imali 60 i vise fps-a zbog glatkog gameplaya a ne zbog toga sto oni zele. Svi bi bili najstretniji da upare 4 dual 7800GT-ushe sa nekim FX 60-kom pa da imaju 300 fps-a na candy eye postavkama ali financije ne dozvoljavaju. Ja ne vidim ni da jedna igra pocevsi od Dooma, Quake-a ili Far-Cry ima neku extra pricu pa da se zato igra. iGRA SE ZBOG GRAFIKE I NOVOG ENGINA!!!!Druga stvar odakle ti znas sta su pro gameri, jeis li citao koji clanak o nekom pro igracu ccccc. Oni imaju sponzore, iz cega slijedi da imaju najskuplju i najbolju opremu, pocevsi od platronics slusalica pa do razer i logitech high-end misheva, najboljih grafickih karti itd. Rezolucije se smanjuju u fpsovima da bi neprijatelj bio veci i time uocljiviji, laksi za pogoditi, detalji se ne gase niti smanjuju. Sto se COD-a tice to je jedno smetlje od igre koje je ne igrivo u DX 9, jer je neoptimizovan pa se mora staviti na DX 7 da bi imao pristojan framerate online. Progameri ne igraju na smetlju od mashine i ne spustaju rezolucije na 640 480 jer tako treba, veliki broj pro igraca igra na 1024 768 ili cak nativnim rezolucijama lcdova. Prema tome opet procitaj prvu recenicu mog prvog posta ova teme!
     
  4. TopniK

    TopniK Komšija

    ..........Zašto svaka rasprava vodi u pogrešnom pravcu?.............

    Enivej, stvar je do individue. Neko voli ono, neko ono...
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Ne znam ni ja, uvijek se mora pametovat oko gluposti i izvaljivat nebooloze koje nemaju veze sa temom...
     
  6. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    TEMA FAHRENAJT A SAD OTEGLA SE PRICA O .....
     
  7. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ja chekam sledeci nastavak, bit ce i shadera volumetrick svetala, mekahni sjena za svakoga po nesto :mrgreen:
     
  8. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    kad izlazi drugi dio ?
     
  9. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Nani, Quake se ne igra zbog price ni zbog grafike i Engine-a kao sto si ti rekao, igra se zbog multiplayera, bunnyhopa i predobre fizike, i cak i igraci sa masinom kao sto je tvoja rezu detalje maksimalno jer im 100frejmova nije dovoljno, sto se tice odmicanja od teme za to si kriv ti, jer ja sam samo pokusao objasnit ljudima da grafika nije najbitnija u igri i onda si ti uletio s nekim "nebulozama", uostalom BMK spammaj koliko hoces ja sam svoje reko
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Hajde ti nama objasni razliku izmedju 100 i 200 fps-a kad igras?
     
  11. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    >hocel mi ko rec kad izlazi drugi dio ako ko zna :!: pricate nesto sto nema veze sa temom
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Sta si zapeo jos nije nista najavljeno, usput posjetis ign.com i saznas za sve igre, ne davi narod po forumu.
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    ovo za smanjit rezoluciju pa da ti covjek bude uocivljiviji hmmmm, ne bih bas reko da je to to. Sto je veca reza to je covjek, neprijatelj uocivljiviji.

    ja kada upalim 800 x 600 na 19" i igram recimo cod2, i dodje mapa brecourt, nema teorije da pogodis sta ba sa ticarkom, jer ga ne vidis, jer ti je isto grm i on.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    OMFG LOL. Btw kad smanjis rezu onda pojacas AA i AF pa nema takvih nebuloza...
     
  15. Ace_

    Ace_ Aktivista

    kad igras u multiplayeru velika je razlika, puno je lakse igrati u 200fps-a nego u 100, sve ide tecno, ljudi u Quake-u gadjaju covjeka u letu (nekad leti i onaj sto puca i onaj sto je upucan), sta mislis koliki fps imaju ti momci, neki imaju i do 300fps-a, ako mi ne vjerujes da je 200fps-a bolje od 100 jednostavno upisi u google difference between 100fps and 200fps, izbacice ti desetine rasprava gdje ljudi detaljno objasnjavaju sve
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Razlika izmedju 35 i 100FPS je vidljiva vecini ljudi. Razlika izmedju 100 i 200FPS-a je vidljiva malom procentu ljudi, ispod 1%, i igra ulogu uglavnom u percepciji prostora (laicki receno proces sakupljanja informacija, obrade i njihovo shvatanje u mozgu).
    Da ne govorim da ti treba zvijer od monitora koja ce gurati 200fps. Tehnicki gledano monitor bi trebao imati refresh rate 400Hz


    Code:
    The average human eye can perceive light at 60-70 Hertz (Hz). It varies from person to person, so some people see things at up to 70 Hz, while others see as slowly as 50 Hz. Most probably you see things at 60 Hz. 
    
    Now, if a signal is one Hz, then it cycles one time in a second. Let's say that you have a video signal at 70 Hz. This means that there are 70 cycles in one second. Each cycle contains one field. It takes two fields to make a frame. So, when you have a video signal at 70 Hz, then you get 35 frames per second.
    
    Even the most sensitive eyes will not notice a change when the frame rate exceeds 40. Now, of course, in graphics-intensive situations in games, the frame rate will drop, so you'll want a little bit more than 35 FPS to make sure the game always runs smooth. But you get the idea. There's absolutely no need to have FPS over like 40-50; 50 is a very comfortable FPS. 
    
    Think about what your monitor is set at. If it's at 90 Hz like mine, then it's not capable of utilizing the extra performance of a FPS which is over 45.
    Preuzeto sa Techreport.com
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo sto se progressive scan ne pominje...
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako ti nije problem da malo pojasnis to oko progressive scana. Nisam bas pretjerano informisan oko toga. Znam da ide na dvd filmovima, te da moras imati disc i player koji ga podrzavaju. Takodjer znam da neke konzole podrzavaju progressive scan, ali samo neke igre podrzavaju isti. Ako je ovo sto sam procitao tacno, znaci nema bas neke pretjerane primjene na pc igrama. Sve sto sam nasao o tome govori o televizorima. Pa ako ti nije problem malo pojasniti o primjeni na pc-u.
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    [​IMG]
    Progressive Scan, probao na LG 42'' plazmi izgleda bogovski, treba ti player, kabal, TV sa progressive scan podrskom i sam dvd koji je remasteriran za P scan.

    Y-Pb-Pr ili komponentni kabal.
    [​IMG]
    Ne ide samo žuta sa AV signal pogledaj :mrgreen:
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To znam. Ali koji je smisao ps-a kad govorimo o igrama? A o njima govorimo. Mislim jel se to koristi uopce u igrama na pc-u? Ako ne zbog cega je Baha to uopce pominjao?