Fallout 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by Patton2410, Jun 3, 2015.

  1. RaP

    RaP Komšija

    Skyrim nema PBR nema dinamicne sjene, jednu vrstu AO-koristi, itd. Modificirali su svoj engine iz Fallout 3 i Skyrima-a a moguce da su prilikom nadogradnje engine-a na horuk, nacin stvorili par opasnih memry leakova, iskreno ne znam kako su natjerali na konzolama da se vrti na 30 fps-a.
    Sa ovom optimizaciom engine-a.
    Vjerovatno ce doci patcheva tovar da malo ispeglaju stvar, nazalost to sada postaje vise nego ocito izbaci igru pa cemo je peglat.
    Da se razumijemo, Fallout 3 je imao slican problem tada na Q6600 i HD3870 6 GB DDR2 blizu iste performanse sam na laucnhu imao kao i sada, kasnije je bila druga prica, poslje par patcheva
    Sto se tice metro last light to nije open world igra ni blizu.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    Alat za modove nece do februara 2016te, to znaci da community texture modovi nece biti prije mart/april 2016. Do tada bi usput i igra trebala biti patchana. Tek tada krenuti igrati F4, barem sto se mene tice.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma bit ce ona ok za igranje za 2 mjeseca.
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Far Cry 4 izgleda daleko bolje, open world je i daleko bolje optimiziran.
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    To jest FC3 i FC4 daleko bolje izgledaju, performanse su katastrofa malo me hype popustio pa se mora reci ne opravdava ovolike zahtjeve i ovakve performanse igra, upalio sam skyrim sa par modova i enb i fino izgleda, a kao sto rece Stevie bice igrivo tek za par mjeseci.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesam li dobro primjetio ili nema nekako sjena kada si u zgradi? Osim toga likovi se kreću kao u Half life danima :D
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Meni je ok, regularno gulim questove, nije mi legla baš kao Fallout 3 al eto.

    Do sinoć sam bio ubjeđen da glas sa Piper dala Sandra Bullock a za Paladina Dancea da je George Clooney, međutim sad vidim da su neki no name likovi.

    Meni je ok ima puno questova i side questova sto je sa sp najvažnije i nisu monotoni, plus ovako nisam ginuo od Fallout 2.

    Bilo bi dobro da ima neki co-op za base building, al eto.
     
  8. RaP

    RaP Komšija

    Zavrsio igru LvL 70, mogu reci slobodno da je do nekle ispunjeno ocekivanje, ni sam nisam skontao koliko sam proveo base building.
    Malo su pojedini questovi dosadni, ali zato ima interesatnih lokacija koje pricaju svoju pricu, a za main quest se previse nisam ni obazirao mada je bilo par dobrih plot twist situacija, mada mogu reci da sam i ocekivao tako nesto.
    Igrao na very hard, kreirao novi lik opet i sada na survival.
    Mada mogu reci da mi je glowing sea najbolja lokacija, stvarno.
    Iako sam ocekivao da ce biti par interesatnih questova prije rata ali sem uvoda nema nista, malo razocaravajuce.
    Grafika ok, animacije su katastrofa.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ako neko ima XBox 1 i gold membership, greskom je trenutno Fallout4 i season pass djaba.

    [​IMG]
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Desavalo im se i prije, izbrisu igru svima koji su dzaba skinuli
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    zato skines i ne spajas se online dok je ne odigras. pa nek brisu poslije koliko hoce :)

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  13. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Već su povukli svim korisnicima igru koju su je vezali za svoj account za 0,00$ ali su svima dali 10$ woucher. I ovo je dobar način da se promoviše igra. Ljudi otkriju, pokupe, instaliraju, počnu igrati, ovi navodno otriju grešku, oduzmu ti igrum, daju ti 10$ i koliko će ljudi odmah kupiti ponovo igru samo da je nastave?
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    A da dodam standardna cijena igre na XBOX Live je inače skuplja nego preko key servisa ili Retail pakovanja tako da taj voucher od 10$ balansira standardnu zacrtanu cijenu prodaje na sniženju.
     
  15. somer

    somer Aktivista

    smOrt.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kupio igru igrao dva tri sata i stavio na olx. Nije mi se ni malo svidjela. Fallout 3 sam dosta više igrao. Džaba modovi džaba toliko vremena od kako je izašla, kad nije interesantna ni malo.
     
  17. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam uspjeo sat vremena na F4 izdrzat, i onda lagano delete. Meni licno bezveze.
     
  18. somer

    somer Aktivista

    I meni je lično bezze...prvih sat. Kasnije te uvuče u svoj svijet, it gets better.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Igrao sam možda 2-3 sata i to iz par puta. F3 mi je bio barem 5 puta zanimljivi od ovog.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Našao sam bio mušteriju pa odusta čovjek, hajd baš ću probati kad bude prilike da odigram još nekoliko sati, možda stvarno bude bolje, mada inače jedino knjiga s vremenom bude bolja :)