Fallout : New Vegas

Discussion in 'Igre i konzole' started by Pasha, Oct 11, 2010.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    Ako je suditi po 3-4 sata odigrane igre, onda se slažem s nekim prosjekom ovih ocjena. Priča me nije nešto posebno oduševila, barem njen početak. Ali eto, nadam se da će bit malo življe jer ima još 60 sati. :)
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Bugfest :S
     
  3. Esh

    Esh HWB

    [legend=Fallout New Vegas PC mod tools released]The Fallout Website now offers downloads of the Fallout: New Vegas edition of The Garden of Eden Creation Kit (G.E.C.K.) editing tools. This new version of G.E.C.K. has a new Dialogue Editor and more details can be found in the G.E.C.K Wiki web page.[/legend]
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni grafika izgleda sasvim pristojno (sve max, 8xAA), ne znam cemu hejt:


    [​IMG]


    al za ovu igru bi dusu dao Rockstarov RAGE enigne (Red Dead Redemption), ono nije normalno koliko biljcica & kamencica & zivotinja moze izcrtati u svakom trenu :smt007

    http://www.youtube.com/watch?v=N5QWX371ruI
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    [legend=Zeleni doing Fallout in LA Universal Studios :)][​IMG][/legend]
     
  6. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Teksture su bas ocajne, kao da je igra iz 2002. Pogledaj ovu pusku, na najvecim postavkama :smt005

    [​IMG]

    Mada meni to ne igra neku veliku ulogu za ovakav tip igre. Citajuci kojekakve reviewe prije izlaska igre stekao sam utisak da je igra toliko bugovita da se ne moze igrati. Medjutim ja za neka tri sata gameplaya nisam apsolutno ni na kakav bug ili problem naletio, igra radi dosta dobro na ultra postavkama, 50+fps konstantno.. Mozda su problemi rezervisani za konzole :)
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    kako lud bug:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ToKIkw3LIoQ&feature=player_embedded#![/youtube]
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Meni se desilo da sam upao u neki ogromni kamen u scorpionovom gnijezdu. Nevjerovatno. Skoro sam dosao do Novak-a i upadnem u kamen iz kojeg sam pokušavao pola sata izaći... :lol:
     
  9. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Evo jedan mali mod koji ce okolinu uciniti puno realnijom i ljepsom.

    [​IMG]

    http://www.newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=34831

    Inace, strasna igra :) Nakupilo se preko 20 sati gameplaya, do sada nikakvih problema ni bugova. Iron sights veoma koristan novitet, VATS skoro i ne koristim vise. Jedino je hardcore mode mogao biti malo zahtjevniji.
     
  10. irhadkul

    irhadkul Komšija

    narode imal ko problema sa instalacijom doticne?I ako ko zna rijesenje bilo bi pozeljno.
    EDIT:problem rijesen,bilo do mog sticka
     
  11. RaP

    RaP Komšija

    Netreba mi ljepsa okolina sa vedrijim bojama :) gube se onaj fallout osjecaj nekako mi to plavo nebo nelezi u postapokalipticnom svijetu
     
  12. senad_986

    senad_986 Komšija

    Potpis na ovo! Ipak je to Fallout gdje atmosfera i treba da je depresivna.

    Inace, izasao je Update 2 i nezvanicni Performance Fix koji radi ono sto mu ime kaze, a mozete ga skinuti ovdje
     
  13. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Bombe su pale prije vise od 200 godina, ne moze svijet uvijek izgledati kad da je apokalipsa bila juce :smt001
     
  14. jeretik

    jeretik Komšija

    200 godina = tri generacije = strašno kratak period

    Kada se nešto ozbiljnije desi sa Zemljine površine, posljedice traju hiljadama i milionima godina.
    Ako ćemo o uvjerljivosti.

    Nemojte ljudi argumente vući od američkih gamera. Oni se ibrete kako u Falloutu 3 nakon 200 godina stoje drvene kuće (ne zaboravimo da je nakon rata klima postala suha i bez vlage u zraku)

    BTW, da Fallout ko setting išta valja (počevši od prvog dijela), ne bi se radnja dešavala samo u USA.
     
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa Fallout onda ne bi bio to što jeste da mu se ubace ti elementi. To bi bilo kao da se Star Wars-u ubace borbe u Brazilu. :lol:

    Nego što se tiče same igre, nakon više od 20 sati igre ja sam i više nego zadovoljan. Zadovoljan sam načinom na kojem su urađeni questovi, te činjenica da je sve povezano, tako da se može igraču dogoditi da izgubi neke vrlo vrijedne stvari ( da ne spoilam , poput t 51 oklopa ). Priča je fenomenalna. S druge strane, otišli su u drugu krajnost sa F3, tako da je ovdje gotovo nemoguće ubiti neprijatelje, dok je u F3 to bilo vrlo lagano. Grafika je ok, mada me je loše eto što nisu napravili neki napredak. Jedino me bugovi nerviraju. Sve u svemu od mene 9 za gameplay i veliki minus za bugove. :D
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Patch 1.1.1: http://store.steampowered.com/news/4629/

     
  17. RaP

    RaP Komšija

    Zavrsio sam na hardcore / hard ali nekontam sta je na kraju trebalo biti iznenadjenje.
    Dobra igra samo je malo bugovita ali da se proci sve, ali opet nije na nivou Fallout 3
     
  18. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Iznenadjenje je hardcore achievement na steamu :?
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    ahaha koji zajeb ali opet igra je puno interesantnija na hardocore
     
  20. Esh

    Esh HWB