Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja koristim jedan i7 2600 na stock frekvencijama, i stalno dobijam 20k. da li moze vise ikako? :( imam 3GB DDR3.
     
  2. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma naravno da moze - klokni na makar 5 GHz, kupi vise memorije (16 ili 32 GB), makar dvije GTX580 (ako vec ne mozes dvije GTX590) - i eto ga lagano 70-100k dnevno :D
    A sad ozbiljno - i sam znas da sve zavisi od WU (bodovi) i brzine kojom obradjeni WU vratis nazad (dodatni bonus). Cinimo dobru stvar za ljudski rod i nauku, bodovi nisu toliko bitni...
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    U zadnje vrijeme mi samo dolaze 7903 i 7905 jedinice, gdje ne mogu vise od 14K PPD. Ali eto i to je dosta, za sad cu biti u stanju odraditi nekih 100K bodova sedmicno ... Imam u kompu i GT240 koju sam posudio od jarana, pa necu da je patim u foldanju ali da je moja i nju bih bacio u vatru :)
    Ako je nekome zao struje neka posudi meni kakvu nvidiu da foldam s njom, moze i vise komada, 3 pcix slota su tu :D
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hahaha ma brendiran racunar ba, nema clockanja cccccc :D i nije moj, tako da... nish od nadogradnje. 16GB? sto ce mi to?sta dobijem s tim? sad imam 10GB. FAH-u sam bio pustio 5GB. sta bi bilo da sam mu pustio 8GB?
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ja sam dozvolio svih 8 giga na koristenje F@H clientu, i ne vidim sta je tu fora, dok folda 1.8GB mi je samo zauzeto ... ?
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa i meni isto tako. zato i pitam cemu kupovina dodatnog ram-a. nije problem kupiti to, jeftin je sad, ali ne vidim koristi...
     
  7. k0ST

    k0ST Aktivista

    Eh, decki, vi se sad uhvatili jeftinog RAMa. Pa naravno da preko 8 GB i nema realnog razloga ici zbog cca 0.5-1% boljih folding performansi (napredak je nesto bolji u prelasku sa 4GB na 8GB). Sto ne komentarisete nabavku dvije GTX 580 (dodatnih ~30k ppd) ili dvije GTX590 (dodatnih ~55k) :lol: Samo sam se salio...

    A sad ozbiljnije - prvi put u zadnjih 10ak dana sam (napokon) dobio jednu big WU (6900 WU), ~36k ppd. Uporedbe radi na drugom racunaru mi 1090T i GTX570 skupa daju ~30k ppd. Bas steta sto su odlucili uvesti nova pravila za big adv :(
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne kontam, kako to GTX 580 ~30k, kad ja dobijam maximalno 17k? kakva nova pravila za big wu? mislis na 12 jezgri? ili?
     
  9. k0ST

    k0ST Aktivista

    minimalni limit za nove big WU je 16 core CPU pocevsi od od 12. januara 2012.
    danas mislim na pola jezgre (jedva)
    Druze kolinsb, bas si spamer :smt006
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koja ce budala kupiti dvije GTX 590 i staviti ih da foldaju, te dvije grafe kostaju cca 2500KM. :mrgreen:
    A, sad na temu, ne mogu da vjerujem da i7 800 generacije daje oko 50% manje bodova od SB, da nisi nesh zbrko druze K0st.
     
  11. k0ST

    k0ST Aktivista

    Sena,
    Pa ko god kupi dvije GTX590 nije bas dobre glave :lol: -jedino folding moze izvuci stvar pa da se doticna osoba proglasi uracunljivom. Sto se tice i8x0 serije - nazalost tako je, rezultati su u rangu losiji od SB platforme nekih 30-50% (naravno, u zavisnosti od WU).
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    sena, da ti ja prodam svoj 2600K? :mrgreen: :p :p
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma bjez baa. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  14. _amar

    _amar Aktivista

    Je li ovo nešto do mene il ove stranice za statistiku ne rade?
     
  15. Esh

    Esh HWB

  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ne radi kakaostats koliko ja vidim :( a extremeoverclocking kaze ovo: Server load too high! Wait a minute before reloading the page.
    mada ni on ne radi kako treba....
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovo se PPD prepolovio na 2600 i 2600K :x ebo ih IB u goozicu.....
     
  19. k0ST

    k0ST Aktivista

    Druze kolinse, sta bolan pricas? Kakav IB? Nista se nije upolovilo, samo sto se sada vrlo, vrlo rijetko dobije big ADV WU.Stat serveri su poceli sa radom juce, tako da su nadoknadili bodove. Kad u januaru uvedu nove big ADV WUove, vjerovatno ce poraditi i na bonusima za SMP/GPU folding.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    onda sam ja coravi majmun ;) na dva razlicita compa u kojima je SB 2600 cpu imam ppd maximalno 10k. zasto? tako vec ima 5 dana. bio je oko 20k