Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Za ~4 dana ulazimo u top 400, a za mjesec u top 300, go go hardwarebase ftw :D
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Znas da ce ostati ovakav PPW nakon nagradne :( Vec je entuzijazam splasnuo medju rajom.

    Evo danas smo jedva presli 90000 :| Npr. u srijedu smo imali 25000 poena vise.
     
  3. sumeir

    sumeir Komšija

    Ništa...koliko grafičkih kartica koje idu kao nagrada, svaki dan neka nabaci Enis "slikicu" grafičke i tako do karaja nagradne igre,valja ljudima održati koncentraciju naredih dana neka znaju zašto se "bore." :D
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Bas tako, samo da odrzimo ovaj kontinuitet. Nadam se da ce sretni dobitnici vecinu vremena uloziti u folding :)
     
  5. Sale

    Sale Aktivista

    na poslu ti folda koliko ti dugo radiš :smt003

    pitaj šefa da radiš dužee :smt003 :smt005
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Društvo jel imate i dalje problema sa slanjem i primanjem GPU rezultata?
    Stalno dobijam ovo:
    -Couldn't send HTTP request to server
    -(Got status 503)
    -Could not connect to Work Server
    Mene evo od jučer zeza, briso work folder, pa onda i reinstaliro i niš'. Baš sad kad treba da rade, ovi serveri zezaju! :evil:
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad imam problem i sa FahMon-om! Preuzeo sam nove CPU jedinice, jer njih jedino sada mogu preuzeti, u FahMonu su ko nepoznate i odem na "Download new projects" ali opet u pola updatea prekine i sad neznam ni koliki je PPD i koliko bodova dobijam. :(
    Jel i to nešto vezano za servere?
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Izgleda da se radi o novim work unitima. Jos uvijek ih nema na FAH stranici, ali koriste GROMACS jezgru pa bit trebali donositi oko 500 bodova ili vise, sudeci po broju iteracija.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma iznervira me ovo dzaba, pogotovo GPU client, propalo mi je par 511 i 384 jedinica, nisam ništa mogao updejtovat od jučer. Barem imaju ova dva CPU clienta, ali opet je pravo frustrirajuće! :(
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja znam da ja ne gasim compa, ali ovaj jaran izgleda ponekad ugasi gpu client dok igra, pa ga zaboravi pokrenuti :(:( vidim da je kod raje opala volja nesto :(:(:( ne znam sta je razlog tomu, ali nadam se, da ce se popraviti opet. dajte ljudi, ne moramo napraviti tacno milioncek, mozemo mi i prebaciti, ha ya :) niko se netje buniti :mrgreen: :lol: bili bi fino da sretni dobitnici svoje nagrade iskoriste za folding, ali nesto nisam bas optimista kad je to u pitanju :(:(
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam sredio kuci komp da folda kad radi :) tako da je kod mene sad konstantno :) a na poslu radi od 8 do 15h :) radnim danima.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    ove F@H statistike nisu normalne.ne znam koja je to slucajnost da SVAKI put kada ja u proteklih par dana odem na Team statistic bude mi Stats update in progress :| prosto za ne povjerovat :roll:
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

  14. Neso

    Neso Komšija

    Jedini sam crven u svojoj grupi. Prezadovoljan sam uspjehom otkako sam presao na GPU folding. @Lord veceras ces da budes sto bi se reklo "prekucan" :D Samo da mi uc u ovih top 30 :) Ugl. folda se 0/24 :smt002
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Sta se zalite, evo nas odradjujemo skoro duplo vise poena sedmicno od Tea Valicha i kompanije, vise i od Nordijaca, zapravo prvi tim ispred nas koji pravi vise (820 p/w), je na 170 mjestu, nekakva TechEmo druzina. :)
     
  16. sumeir

    sumeir Komšija

    Ma bude dobro ljudi samo se zadajte... evo ja "heklam" sa cpu klientom milion i po boba 3 dana, znači bit će promjena i na tabeli :smt003.
     
  17. mrAnderson

    mrAnderson Novi član

    Slazem se @sumeir bit ce promjena na tabeli :smt003 narucito u nasem dijelu tabele.
     
  18. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Temperatura procesora se smanjila kao da je idle, a i zauzetost je 0%, prije je jedna jezgra bila skroz zauzeta. :shock:
    Temperatura graficke je ostala ista. Ima li ko sa slicnim iskustvom ? :D
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Novi driveri ili grom iz vedra neba? :D
     
  20. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Eh bas sad skontah da je do drivera :D