Folding@home

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Moncho, Aug 2, 2008.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Ubrzo cu prijavit 2,2K nisam dugo pa reko da prijavim :D Vise cu foldati u drugoj polovini mjeseca kad mi ponestane prometa :mrgreen: Inace mogu birati izmedju foldanja i rada za racunarom, da ne rizikujem BSOD...

    P.S. S obzirom da je projekat F@H pokrenut sa americkog univerziteta, zalosno je da ljudi iz cijelog svijeta pomazu projekat (finansiraju projekat kroz trosak struje i handre svoje racunare, PS3) dok americka vlada, odnosno amerikanci godinama ulazu hiljade milijardi dolara u vojsku i ratove, ulazuci time u unistavanje zivota!! Stalno razvijaju nova oruzija da budu sto vise uspijesniji u ubijanju ljudi :( Od kraja hladnog rata samo dio sredstava, od razvoja novog oruzija, da su usmjerili u pronalazenje ljekova za bolesti, mnoge bi bolesti bile izlijecive!! Zar to nije ironicno?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Eto sad svaki covjek u Ameriki zao.
     
  3. Riddick

    Riddick Aktivista

    To nisam rekao!! Samo sam iznio cinjenice kako stvari stoje. BTW Ko je sad izazvao svjetsku ekonomsku krizu :mrgreen:
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Hajde ba, pogledao Zeitgeist i mislis znas sve. Jak je i film i sve to, ali budimo realni - ovdje pomazemo projektu naucnika koji rade na tome da pronadju lijek. E ako im americka vlada ne bude dala da naprave... ako nista imali smo dobru namjeru i sevap :p
    Pricaj ti sta hoces, ali internet i kompjuter imas zahvaljujuci Americi (vojsci preciznije, internet je njihov projekat).
     
  5. Riddick

    Riddick Aktivista

    Da zavrsim offtopic :)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Zavrsio sam prvi WU sinoc(GPU), zavrsavam trenutno drugi :smt003
    Bas gledam teamstats, evo me na 107mjestu :D
    Moram nastimat i cpu client, prema hurminom postu :wink:
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Da cestitam sebi na 1/5 miliona :)
    [​IMG]

    Samo da znate da nije mene sad bi umjesto 333 bili 344 :lol: :lol: :smt002
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    [​IMG]
    8) :smt007 8) :smt007
     
  9. JasonH

    JasonH Aktivista

    cestitam
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    hvala :) :smt006
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    Nakon silnih peripetija sa windows smp fah clientom, prvenstveno stabilnoschu i famozne greske missing working files odlucio sam se da predjem na neku od linux distribucija. Imati instlirani Linux je malo nezgodno jer sve sto radim, radim u Windowsu, tako da je odluka pala da probam napraviti virteulnu masinu. Citajuci okoliko po netu, skontam da VMware podrzava najvise 2 logicka CPU dok, MS Hyper - v podrzava do 16 logickih procesora koji mogu biti dodijeljeni Virtuelnoj masini. Naravno uvijek ima ali. Hyper - v radi samo sa windows server 2008 kao Host OSom stoga moramte biti spremni na mnoge kompromise... sama instalacija i nije toliko teska, u biti kao o sve do sada, nabacite hyper v, napravite virtuelni PC i idemo... No preveliki problem je bio integration components koje treba nabaciti na guest OS nakon instalacije da bi se mogao integrirati sa Host OS om tj da bi mogao prepoznati osnovni hardware... u mome slucaju to je bio mish i naravno mrezna virtuelna mrezna kartica. Na kraju sam zakljcuio da doticni integration components postoje za Linux server kao guest OS.

    Sa VMwareom je sve daleko brze i gladje proslo, nakon par minuta imao sam Ubuntu instliran i spreman za rad. Sredio sam konekciju na net guest OS u ( Ubuntu 8.04.1) i instalirao linux smp klient i upaluio i sve radi ko doxa. Vec sam pomenuo da VMWARE vidi samo 2 logicka CPU stoga u Ubuntu stoji mi da imam i7 920 dual core CPU :), ali svejedno taj 'dual core' i7 postize sa smp linux clientom 2400 ppd.ONo najvaznije stabilno, radio sam sve zivo i nezivo, namjerno resetirao masinu, palio, gasio, i client radi ko doxa, nema famozne missing work files.

    Naravno interesantno je bilo sta bi bilo kada bi stavio jos jednu VM identicnu i probo. Naravno sredio sam sve i evo i druga VM radi ko doxa, nisam mogao provjeriti ppd, ali ono cisto subjektivno, mislim da imam dodatnih 2400 ppd. sto nam ugrubo daje preko 4500 ppd 2x linux smp :)


    Ponavljam ono najvaznije za sada je stabilno...
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    i evo otisla je prva od 1920 credita :):)


    svi koji imate quad ove, vm install pa ubuntu i imate pristojne ppd ove sa procesorima i ono sto je najvaznije kod smp-a stabilnost :)
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    Dobra vijest :wink: , jeli ukupno 1920, ili po klijentu????
     
  14. Hansel

    Hansel Komšija

    Za grafičke kartice koristite ovaj standardni program Folding@Home GPU čiji je link naveden u prvom postu?

    Ja cijelo vrijeme koristim taj, pa pomislih da nema možda nekog boljeg rješenja.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    Ovdje se uvijek nalazi zadnja verzija, a trenutno je aktuelna 6.23.
     
  16. Hansel

    Hansel Komšija

    Na tom linku nema ništa. Nebitno, i kod mene je ta 6.23. Samo sam htio provjeriti da možda nema neki drugi software kojim dobijemo nešto bolje rezultate. Ovako onda, ostajem na ovom programu.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Statsi nikako da mi prikažu zadnja dva prijavljena WUa a završeni su prije više od 24 sata :|
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    lost in space, meni je progutao 3 wu-a, pogledaj u postavkama klijenta , meni je na misteriozan nacin bilo izbrisano team nr. i user name....
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    mislim da bi bilo pametno cesto provjeriti team id i username :) posto je folding postao vrlo popularan, cini mi se da i nije tako tesko napisati viruscic koji ce u clientu izmjeniti teamid i username. :mrgreen: :mrgreen: :lol: pa se desi da foldas za neki drugi team hahaha :smt005 :smt005
     
  20. Juka

    Juka Komšija

    sad do cega je to bilo ne vjerujem da je neki virus, al Hallal bilo tih mojih 3 wu-a, svakako su otisla u dobru svrhu :D