Formula 1 - The Neverending Thread

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Dog_Father, Mar 11, 2006.

  1. insekt9

    insekt9 Aktivista

    Renault u prošloj sezoni je pobjedio zahvaljujući kvarovima McLaren Mercedesa. Ničim (osim pouzdanošću) nisu zaslužili naslove. Utrku su dobili kad bi Kimi odustao
     
  2. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Dog Father, ne zaboravi da Shumi ima barem jos dvije godine da to popravi, a ovi su zavrsili karijeru ili umrli, i ne zaboravi da su oni vozili 150KM/H a Shumi vozi 350 :D
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta da ti kazem?
    Shumi je prosle godine pokazao koliko je dobar i koliko bolid znaci. Moze samo da zahvali ferrariu. Kad je toliko dobar, gdje je bio prosle godine.
    Usput. milion utrka sam gledao kad je Barichello vozio bolje, i kad je mogao uzeti michaela, a nisu mu dali iz tima. To je kurton i tim kad ima vozac koji se forsira i drugi nema mogucnosti da se pokaze.
    Dok je Massa uspio da dode do drugog mjesta, onda vam je jasno da su napravili dobar bolid. To je massi najbolji rezultat karijere.



    Svakako, ko prati, zna da vrijeme nije bilo onakvo kakvo se ocekivalo sto je donekle iznenadilo timove. Kvalifikacje su nove. Rekao bih da nista ne pokazuju. Sve ce se vidjeti u utrci. Iako navijam za McLaren, danas pare stavljam na Renault. Mada i Honda moze imati svoje vozace na postolju.
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    Eh sad,jednu sezonu fulio i odma ne valja. :)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    i?! dokle je formula!? ima li sta konkretno?! dajte mi bar ko vodi!? ja na poslu nemam TVeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    Pobijedio Alonso

    Schumi drugi

    :evil:
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Alonso!
     
  9. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Rezultatima fakat nisam zadovaljan. Nado sam se vise za BMW. Al me Rosberg iznenadio do kraja.

    Sto se tice trenutnog stanja za mene je Kimi najbolji iako navijam za BMW. Trebo je cojk i prosle sezone osvojit al ga prati peh.
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Proslu i pretproslu seznonu nisam gledo jer su bile dosadne i burgijali su s pravilima (cuj, zabranit mijenjanje guma, ccc)

    Ova bi sezona mogla bit pravo zanimljiva
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ima puno prijatnih iznenadjenja. Svakako bih istakao Rosberga.
    Honda ce koliko vidim ove sezne biti konkurentna. McLaren mi je malo slab. Mislim da ce to popraviti u sljedece dvije ili tri utrke.

    Rezultat je kako sam i ocekivao. Ferrari je napravio dobar bolid, ali ipak mislim da su negdje u rangu sa McLarenom. Mislim da ce Renault voditi glavnu rijec.

    @zilo
    Nisam rekao da ne valja. Dobar je voozac i svaka mu cast. ALi reci da je najbolji vozac svih vremena je previse.
    @Ace
    Ti ocito nemas bas puno veze sa F1. Brzine od 350 se tesko postizu i na testiranjima, a o utrci da ne govorim. Postizu malo preko 300 i to na dobrim pravcima. Za tvoju informaciju, brzina od 150 je u trkacim autima probijena jos 1920-ih. U doba Prosta i Senne se nije puno sporije vozilo nego danas.

    Fazon je sto su ti ljudi imali manuelne mjenjace, sto ti ljudi nisu imali kojekakve elektronske sisteme za stabilizaciju, kontrolu aerodinamike, kontrolu proklizavanja, abs i slicne stvari kojima su danasnji vozaci obdareni. I ti ljudi su ginuli. Nisu bili sigurni ni blizu kako su danas a vozili su skoro isto.

    Tad je puno vise zavisilo od vozaca nego sto je to danas slucaj. Tad su vozaci bolje vozili. Danas puno vise zavisi od bolida nego od vozaca.

    Svi F1 vozaci su vrhunski vozaci sa refleksima o kojima mi mozemo samo sanjati. Tu preovladavaju nijanse. Da se ne doticem nikog, svakom zavisi kakav ce bolid voziti. Recimo sta mislis kakav bi Kimi imao rezultat prosle sezone da je imao pouzdan bolid. Montoya takodjer.

    Mislim da danas vise od 70% zavisi od bolida. Ostatak podijelite na vozace, vrijeme, raspolozenje, i neke nepredvidjene situacije.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ukupni poredak SP-a (1):
    1. Fernando Alonso (Špa) 10
    2. Michael Schumacher (Njem) 8
    3. Kimi Raikkoenen (Fin) 6
    4. Jenson Button (VBr) 5
    5. Juan Pablo Montoya (Kol) 4
    6. Mark Webber (Aus) 3
    7. Nico Rosberg (Njem) 2
    8. Christian Klien (Aut) 1

    Poredak konstruktora:
    1. Renault 10
    2. McLaren-Mercedes 10
    3. Ferrari 8
    4. Honda 5
    5. Williams-Cosworth 5
    6. Red-Bull-Ferrari 1
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Hajmo Kimika ole ole :smt041

    4 kruga 10 bolida je prestigao ole ole

    Nema mu mjere :smt030
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Čuj Mclaren malo slab a trenutno su drugi!? Mclaren će biti među prva tri sigurno, ako ne i prvi. Renualt, Mclaren, Ferrari prva klasa, visoka druga Honda, druga klasa Williams, idu dalje Red Bull, Toyota, BMW, Torro Rosso, i šupljaci Midland i Super Aguri.

    Predviđanja - moja.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Kimi nije covjek ono je robot.
     
  16. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Napaja se alkoholom.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Nema veze ide ko raketa, jos da je kako McLarena napojiti alkoholom :mrgreen:
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Prije par godina kada su na Alipasinom bile karting trke,neki malac je odnio pobjedu.Isto je ucinio i na Dobrinji i tada su pricali da mali vec ima ugovor sa Ferarijem. :mrgreen:

    BH F1 Team.

    Bolid sa zvjezdama bio bi sminka. :mrgreen:
     
  19. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Tek s ljiljanima...
     
  20. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Uspjeh Ferrerija je samo zato sto imaju AMD naljepnicu. Ovi iz BMW-a me ne slusaju dzaba im pricam. :mrgreen: