Foto relaksacija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by klima, Sep 14, 2010.

1. GV

GV Komšija

Ima onaj web...(ako se ko sjeti kako se zove) gdje staviš slike na prodaju/korištenje,oni uzmu neki procent. Jesi li probao? Ona staza, 9-ta po redu, pravo ima ,,ono nešto''

2. NAILS

NAILS Veteran foruma

Minx Hvala ti. Samostalni web mi mrsko praviti. Imam Flickr profil ali sam ga tek poceo puniti, nisu mi tu sve fotografije: https://www.flickr.com/photos/[email protected]/

Posto vecinom negdje stavim 900p a na Flickr gledma da su vece, trebam ponovo raditi resize od originala pa dok se nakanim da ih sve postavim tamo.

A opet na FB stranici ima dosta fotki mada tamo čuhnem svašta, naki ih ima.. hehe: https://www.facebook.com/.../timeline

Ali je FB kompresija ubitacna pa cu ja to sve vremenom preseliti na Flickr dok cesce uploadujem na FB.

GV Ako mislis na deviantart, cini mi se da je ogranicen free acc pa je mjesecna pretplata oko 30$ ako zelis bez limita. Imam par fotki ali ne pamtim kada sam ga posjetio.

A ako si mislio na stock fotografije, tu sam vec zaradio nesto para. Prodao stari aparat i kada sam uzeo novi nisam nista novo postavio za prodaje a time se zelim nesto ozbiljnije baviti samo dok se organizujem. Tnx anyway.

3. kvaju

kvaju Komšija

4. NAILS

NAILS Veteran foruma

Vidim imam odavno neki profil ali nisam bio aktivan, probat cu.. tnx.

5. NAILS

NAILS Veteran foruma

6. GV

GV Komšija

Što će ti to ...hehe, naravno da trebaš tražiti pare i još trebaju da te potpišu kao autora fotografije. Ili zakoni o autorskim pravima važe samo za državljane ,,zapada''?

7. NAILS

NAILS Veteran foruma

Malo se šalim. Kupili su fotografiju (licencu za komercijalne svrhe) sa stock sajta gdje je prodajem.

Sto se autorskih prava tice, mislim da se mozes zaliti vodovodu. Kada su bili protesti prije godinu dana, jedan nas poznati portal (zaboravio sam ime) je mazno fotografiju jednog momka i objavili je uz neki tekst. Momak se njima javi i trazi da ga ili potpisu ili da skinu fotografiju nakon cega su oni napisali poseban clanak o njemu kako je one derište i kobajagi fotograf i 'ta ce on mama mu kupila aparat.

Nema kod nas ni hljeba ni kulture sto se toga tice. Ne znam kako bi se izganjala prava da ta moja fotografija nije kupljena. Mada meni bude svejedno drago kada vidim da se nekome svidi kao sto je ona zavrsila na naslovnici knjige. Nikada ne stavljam watermark sto se tice ovih mimo prodaje pa neka koristi kome se svidja.

8. X-Factor

X-Factor Komšija

Ev jedna od mene, ucinilo mi se da je dobro ispala :)
    Slikano sa galaxy alpha

9. efo

efo Komšija

NAILS druze, super slike, koji je aparat u pitanju? Da ga stavim na 'to buy' listu odmah :)

Evo usput jedna i od mene, Galaxy Note 3.

10. NAILS

NAILS Veteran foruma

Hehe, hvala druze. Canon 1100D.

11. NAILS

NAILS Veteran foruma

12. NAILS

NAILS Veteran foruma

Evo još koja iz lightboxa:

13. black

black Komšija

[​IMG] LG G2

14. hamo pipa

hamo pipa Komšija

Lumia 640XL - nocna :)

15. Zeleni

Zeleni Network Ninja

Jutro negdje u Swe vukojebini :)

16. kvaju

kvaju Komšija

Fina slika swe, a i lumnie 640 xl, jel to automatski samo okinuo ili nešto si manualno podešavao? pravo fina slika

17. hamo pipa

hamo pipa Komšija

Shutter speed na manuelno, cini mi se 1 sec. Slikao sam iz ruke, da imam kakvo postolje mogle bi se praviti jos dosta bolje slike.

18. NAILS

NAILS Veteran foruma

19. Dog_Father

Dog_Father Moderator

Nails stari pervert, guzove po carsiji slike a vadi se na navijace.

20. kio

kio Komšija

Ma jok, on to dresove ganja :p