Foto relaksacija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by klima, Sep 14, 2010.

  1. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Za to treba posebna optika il socivo il sta vec za fotoparat . Znam da mi je objasnjavao i pricao al i dalje o tom nemam pojma .
    Imao je bas slika Tuzle u tom tilt shiftu milion . Odlicne .
    Tata ga molio da doce u firmu i da mu slika kamione. Kada je uradio ... Isto setovi za igracke :D Stari poludio :D Pricao sa svojim tim nekim kolegama , ljudi ga ospjedali da doce da uradi takve slike . To su malo stariji ljudi pa nisu upuceni u tehnologiju ... to je njima bilo wow . Znaci kako napravit 25 orange kipera da su ljepi ... tilt-shift :lol: :lol: :lol:
    Al frajer je pro ... ima opremu sve . zavrsio je akademiju lik umjetnosti . bavise graff dizajnom i fotom. stari kad god uzme novi kamion ovaj mu slika . tip top . i opet najveci kriticari smo mu par frendova ... sta god uradi prvo nas pita i poslusa .
    Cube , ko je iz TZ znat ce :D
     
  2. black

    black Komšija

    Ovaj klip je fake DOF jer nema sanse i sa tilt shift objektivom da je toliki DOF.Ovo je tehnikom depth map (z map) uradjeno.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Tilt-shift ima tu mogucnost gdje manji dio kadra ostavlja fokusiranim pa se dobija miniature efekat. Ali je dosta dosta bolje rješenje raditi to isto na kompu sa normalnom slikom zbog ovoga: http://pokit.org/get/img/f6f4e569c0d91e ... e2c2ef.jpg

    Ne moze pola kuce biti u fokusu a pola ne. Ako se gleda da izgleda realno. Ali je tilt-shift objektiv majka za slikanje bez distorzije te slikanje dva razlicite udaljenosti sa istim fokusom. Odlicni su ti objektivi al ise nisam nikada uspio igrati sa njim.
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    To je necija 1o . slika ... slucajno je uhvatiuo :D



     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    ..i ja bih tu stao. A mislio sam da se sa editovanjem dobije bolji miniature efekat al' nije vazno sada.
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Nema editiranja ... ima tu lens , optika il sta vec spesl . Skup hobi ... Kad editiras to je beze ... evo kaze u cemu je fora ? sta je fazon slikat sliku i obradit je ? nekada treba i to normalno nije bauk . pogotovo za posao .
    ali ako hoce te da slikate slikajte freeeee :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Opširna je to tema i zaista ne bih da ulazim u diskusiju. Od vještacenja kadra do postavki na aparati. Sve je editovanje pa i sam RAW proizvod kojeg kamera stvori. Licno radim podeksponirane fotografije jer sadrze više informacija. Aparati nisu ljudsko oko niti ce ikada biti ali u tu diskusiju ne zelim ni najmanje da ulazim.

    Svakome svoje, pozdravi kolegu.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Imas pozdrav nazad .
    Ako naletis u TZ javni se !
    Tuzla je nekad bila urbana , imali smo neke koncerte i crtanje grafita . Imamo bas talenata .. bio nam je cejf svarat i crtat . sad imamo nista . Bilo je nesto u Sarajevu al nije to to ... mada su ljepo uradili . u TZ su pravi crtaci .
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prosipa suplju taj tvoj fotograf :D
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    na jednoj grupi na fejsu, Nothing but a nokia, ima tako fantasticnih slika uslikanih sa lumiom 1020, za prosto nepovjerovati, ja kad pokusavam uslikati ni blizu ne ispade slika ostra, dobra kao kod nekih
    tacno mi dodje da batalim telefon i uzmem neki bez kamere
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ma ne prosipa :D
    jednostavno ima smek za to , kao sto ti imas za nesto i ja :D
    ja ne ssumnjam da si ti u necemu super dobar .
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nails, molim te moze li koja tvoja slika... :)

    Palo zuto lisce sa drvoreda u Masarikovoj i oko 15h poslije podne zalazi sunce, ej extra slike oko Denara, sa ulice prema parku oko crkve ... volim jesen :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Prije petnaestak dana smo se penjali na janjićki vrh, a neki dan na kuber (na vrh kubera nas ufatio mraka.. hahahahaa, trebalo nam je 3h do grada, bili se malo izgubili u onim šumama, perverzija). Prije mjesec-dva na zmajevac. Ima slika lišca i prirode za narednih 5 godina.. hehe. Evo koja:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    I ako nisam naisao na ravu hrastovu sumu, neko drvo sa velikim lišcem u vrijeme dok je žuto i narandjasto. To mi je velika želja sto se jeseni tice. I ovo je lijepo ali nije to to sto sma htio.

    Što se zenice tice, slikao sam je na jesen prosle godine tako da ne bih ponavljao. Masarikovu eto nisam. To bi valjalo uslikati u uslovima koje si opisao. Htio sam jos ove godine da se popnemo na klopacke stijene, ali bude ruzno vrijeme pa da oprema ne pokusne. Mozda odemo kada snijeg padne. Evo gledam ova 2-3 dana je vrijeme super ali hajde ubodi kada mi hocemo.
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    extra su ti slike, baš imaš talenta.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    +1
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Hvala hvala..
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    +1
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    :) i od mene +1, za desktop se ubile :)

    Vozio se autom i pogledam lijevo u park, preko puta Crkve svetog Ilije ima prolaz, aj Sunce kroz krosnje prolazi i pomislim "aaa ovo bi Nails extra uslikao" :D
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Hehe.. hvala momci.

    Da, cijeli dio oko parka i u samom parku je super u jesen.
     
  20. Minx

    Minx Aktivista

    Nails moram i ja da te pohvalim.
    Imaš li neki web foto album otvorenog tipa gdje bih mogla gledati ove ljepote?