Free zona i vista.

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by hurmash1ca, Apr 23, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pozdrav svima, nije me bilo mjesecima... vidim dosta novih clanova, pa i njima cu jedan pozdravcic poslat :lol:

    Eh vako 8), instaliro i 'legalno' aktivirao Vistu Ultimate nako da je isprobam... ne cini se losom al tu i tamo bude poneki bug... :)
    Vecinu stvari sam rijesio, ali evo sta me muci:

    Nemogu da napravim free zonu... podesio sam internet 'zonu', skinuo sam komunikator. kad probam da se preko komunikatora konektujem na internet ( bio to Internet ili Free ), izbaci mi da su autorizacijski podaci netacni. WTF ? :?
    Onda sam napravio free zonu preko wizarda, ali onda nece da se konektuje... :(

    Radi samo internet i to kad se konektam preko 'Connect to'...
    Jel se ikom ovo desilo i kako je rijesio ?

    p.s. da se ja vratim XP-iju? :mrgreen:
     
  2. J4SK0

    J4SK0 Novi član

    Mozda nije do viste...meni se jaranu isto to desava na XP-u. I nije uspio napraviti FZ :S
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Kakav crni komunikator skini FileZillu i iskonfigurisi postavke za Free Zonu...
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    a je li neko uspio natjerati instalaciju raspppoe protokola na Vistu??
    Ja sam pokuso sa XP verzijom ali nece, jednostavno vista kaze da nije ispravno isntaliran protokol. Da li postoji posebna verzija za Vistu :oops: ili sta vec.


    tnx
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Radi kod mene bez problema. Reinstaliraj ti tu "licenciranu" verziju...
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    kakve veze ima filezilla i free zona oO
     
  7. GV

    GV Komšija

  8. Nani

    Nani Komšija

    Problem je procitat upustva, sto citat kad ti drugi moze objasniti u jednoj recenici jel tako hurmash1ca...
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    da, mogu na bihnet FTP, ali sta cu sa newsima i gameserverima na free zoni ? ( bez drugog mogu, al bez prvog... )
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    Cek, jel' ti znas sta je free zona?
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    rijesio sam problem, opet sam prosao kroz wizard i postavio je sve :smt001 nije mi jasno zasto onda nije htjelo :shock:
    i dalje komunikator ne radi, al nema veze, fZ je tu :)
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Ne znam, mozes li mi objasnit molim te?
     
  13. 3125

    3125 Komšija

  14. Nani

    Nani Komšija

    Kolega GV ti je sve rekao u jednoj recenici ali...Nisam te pitao da mi link navodis jer sam ja rekao da se treba potruditi da se procita vec da mi ti objasnis sta je free zona posto volis podjebavat i pravit se pametan. Na kraju da ne lajem boli ,e neka stvar za Bihnet free zonu, da znas o cemu pricam znao bi da se preko svakog FTP klijenta moze podesiti pristup free zoni. Ne samo bihnetovoj ali to govori dosta o tvom znanju! I nadalje ne znam kako ti nije palo na pamet da vidis ironije u postu iznad. To dosta govori i da hvala na linku jako je isrpan i informativan :lol:
    Nadalje da si poredio Bihnetov komunikator i jednu FileZillu znao bi o cemu pricam a ne sebe uzdizao sa glupim pitanjem al znas kako kazi ko drugom jamu kopa...je fizicki radnik! 8)
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Ja ti ponovo dajem link

    http://www.bih.net.ba/free_zona.html

    Ako mislis na neki autodial ili sta vec, onda bih morao otvarati filezillu kad hocu u free zonu cak iako mi ftp uopste ne treba?
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Nani, kako ti nije jasno da free zona nije samo FTP :| u free zonu spadaju i newsi i gameserveri i vecina stvari koje bihnet hosta... i nemoj da mjesas mene i 3125 :mrgreen:
     
  17. Nani

    Nani Komšija

    Lafe moj haj malo procackaj FileZillu, plugine i skripte, sve ce ti biti jasno. Samo mi nemoj reci da ti treba komunikator da bi igrao COD i CS na free zoni!!! Nema potrebe za vrijedjanjem i sukanjem, pitaj zbog cega sam napisao nesto i sve se moze fino reci i objasniti. FileZilla se moze iskonfigurisati da;
    Pokretanjem samog programa ukida automatski konekciju prema vanjskom linku(citaj internetu) i vice versa.
    Automatski login prema ethernet routerima (citaj free zona)
    Automatski logon na RSS servere (citaj news servere)
    Plugin za jedan od najboljih news readera
    Plugin za resume missing fajla over internet (nema fajla na free zoni ili je ostecen program ga trazi na vanjskom linku poslije ukidanja internog linka)
    Plugin za splitovanje fajlova
    Plugin za torrente
    Plugin za telnet
    P2P mreza prema vanjskom linku (jedan od najboljih peer to peer klijenata)
    Podrska za Voice over IP VoIP
    FileZilla messenger
    Podrska za konektovanje na vise servera
    Rest my case...
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    S obzirom da je hurmashica rijesio problem, vise nema smisla.
     
Thread Status:
Not open for further replies.