Frizider sa No Frost sistemom problem

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Reznor, Jan 21, 2017.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma


    @Ajdin87 pročitaj ovaj moj post da vidiš šta ti je problem. Ne moraš ništa kupovati, samo odradi ovo gore. Možeš i sam, a i bilo koji majstor ti ovo može odraditi.
     
  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Tacno kako ste napisali, povadio ladice iz zamrzivaca, desna strana te, kao ploce zasarafljene je nabubrena.

    Jel dugotrajan proces kad to skinem, da odledim, posto mi je zamrzivac pun, da ne propadne hrane?

    Znaci samo skinem to, i odmah bi mi se sve trebalo ukazati?

    Hvala na brzoj pomoci.

    Sent from my 6055K using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj ovo što ti je Zoi napisao, ali kada se jedna strana počne širiti (najčešće je to ona stražnja) frižider je nažalost na izdisaju.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ovo što sam ti ja objašnjavao nije uopšte teško uraditi niti treba dugo vremena da ti se hrana odledi, makar na ovim hotpoint ariston frižiderima, ali ne bi trebala biti velika razlika. Kod mene nije ništa bilo napuhano kao kod tebe.

    Prvo moraš malo fenom dok je još u frižideru da možeš skinuti, a onda kad skineš odledis fenom dio oko ventilatora koji struze od led koji se nakupio. Ako ti ovo i pomogne ne bi bilo loše da kreneš sa skupljanjem para za novi frižider :)
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Evo da napisem epilog :)

    Sve sam uradio kako si rekao. Medjutim, kod mene nije bio zaledjen ventilator, tako da je zamrzivac radio odlicno, ali frizider je izgubio hladjenje skoro skroz.

    Elem ustanovio sam otprilike odakle dolazi onaj zvuk, na tom djelu ima kao neka kutijica, i nekih kablova, i tu je bilo leda, kratko sam samo fenom puhao i pustio da se samo otopi.

    Nakon toga evo vec dva sata sve radi kako treba.

    A ono sto sam pisao da se napuhalo, je zapravo samo ovaj pokrov sto sam skidao na kojem se otkacila ona plastikica, samo pritisnuo rukom i vratila se na mjesto, a sa te strane ispod nema nista, osim "puta" za zrak do najdonje stranice.

    Svakako od ponedjeljka ganjam novi frizider, ne bih volio da mi se ovo ponovo desi, ipak je odradio finog staza.

    Hvala jos jednom na pomoci.

    Sent from my 6055K using Tapatalk