Fx 5200 clock

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by wacko, Sep 6, 2005.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    [​IMG]

    evo ga i zadnja slika. jebote što me sistem izjeba. sad me nešto stalno izbacuje kad probam ući i control panel. ne mogu ni device manager otvoriti. jbg moram opet os instalirat opet :evil:
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Vidi slusha Popisani Park :mrgreen:
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    kako to da imaš 1.6 V na Northwood kad je default 1.5. Zar nisi rekao da ne možeš mijenjati napon :?:
     
  4. monK

    monK Komšija

    Die-Hard clocker

    nema šta...
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    sad slušam Flamingose :lol:
     
  6. wacko

    wacko Aktivista

    well napon mi "seta sam gore dole. Neznam zasto to radi kad miruje onda je na .155 a kad ens radim zna ici i do 1.7 kazem ti ja valja mjenjaz ovu plocu :roll:
     
  7. Sleeper

    Sleeper Komšija

    @wacko
    Valja tebi mijenjat plocu i napajanje prvom prilikom.

    @Iskusni
    Koliko ti varira napon procesora i temperatura procesora?
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    napon varira od 1.38 do 1.4 V
    a temperatura od 39 C idle do 55 C full-load
     
  9. wacko

    wacko Aktivista

    pa sta sad da uzmem novu grafulju ili novu maticnu :lol:
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija


    pa kad ću dobiti ispod imena Die-Hard clocker :D
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    e sto ne volim neuredan desktop :s
     
  12. postal dude

    postal dude Aktivista

    kad to budes valjda. :lol:
     
  13. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Iskusni kakvo hladjenje koristis? Kakav kuler imas? Pokusao bi Clock-ovati svoju masinu, ali nisam iskusan. Skoro sam nadogradio racunar, pa se bojim da sta ne vrisne jer nemam vise para, a garancije kod ostecenja od overclock-ovanja nema. Nemam potrebu za ekstremnim performansama ali me interesuje kojoko bi se ova masina dala naklokati sa dobrim hladjenjem?

    P4 Prescot 3.2 GHz, LGA 775, 1MB L2
    ASUS P5GD1
    2x512 MB DDR PC3200, 400MHz
    Pixel View G-Force 6600 GT
    WD 120 GB Sata

    Mislim da sam se zeznuo sto sam kupio ovu plocu i procesor, jer sam za iste pare mogao uzeti ASUS P5AD2-E Deluxe i procesor na 3.0 GHz (3.2 je u Genelec-u gdje sam uzeo komponente skuplji za 70 KM sto bi bilo bilo taman za doplatiti za ovu plocu). Umjesto DDR bi uzeo DDR2 na PC2-4300 koji radi na 533 MHz. Ista mu cijena ko i obicnom DDR-u.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    DDR2 jos nije dovoljno dobra (kako ti se cine latencije 4.4.12.4) a ovi value DDR2 moduli imaju josh vece latencije.
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    ja mislim da tvoja ploča ne podržava DDR2:
    http://usa.asus.com/prog/spec.asp?m=P5GD1&langs=09

    ja koristim box cooler i otvorim kućište. Svaki presccot može odprilike da ide do 3.6 GHz ali radi što boljeg FSB clocka smanjuj multiplier i povećavaj takt FSB-a. Presccoti su veoma osjetljivi na napon (prvi put kad sam napon podigao bios se koruptirao i onda sam morao nositi u servis da se bios re-flashuje tako da ti ne preporučujem da povećavaš napon. ali ako hoćeš detaljnije idi na prvu ili drugu stranu tamo ima moj veliki post i tu možeš da pogledaš

    što se tvoje grafičke tiče možeš napraviti max clock 560 MHz za core a 550 (1100) za memoriju
     
  16. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Da, ova ploca ne podrzava DDR2. Mislio sam da bi bilo bolje uzeti ASUS P5AD2-E Deluxe i DDR2 umjesto moje P5GD1.
    Pokusacu da ga clock-ujem. Cisto me zanima dokle moze ici. Rekao si do 3.6 GHz otprilike. Dici cu ga na 3.4, pa pomalo naprijed.
    Prije sam imao celerona na 1.7 GHz, dizao ga do 2.1, a preko se racunar restartovao.

    Hvala vam
     
  17. FreakLess

    FreakLess Novi član

    a iskusni, kako se zoves, i ja sam iz zivinica pa da vidim znam li te?

    a ti blackmoore, odakle si ti? da nisi i ti iz zivinica? ima jedan amer (blackmoore)
     
  18. ||NeX||

    ||NeX|| Aktivista

    Heh, momak, evo ti moja 5200 Ultra. Ja evo igram sve bez problema. A ja ću sebi da kupim 6600gt (naravno opet GS ili Leadtek) i fajrunt. :wink:

    Ko ne vjeruje bujrum na kahvu na kratku demonstraciju.