G-Hosting upustva BHT.

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by ibran, Feb 12, 2013.

  1. ibran

    ibran Aktivista

    Pozdrav forumaši!
    Dali netko ima tutorijal ili nešto slično o radu u web-hostingu, ovom od Bhtelekoma koji radi sa H-sphere control panelom da se malo bolje upoznam sa samim radom i kreiranjem web-sajta.
    pošto sam nov u ovim vodama htio bih malo proširiti znaje o webhostingu svaka preporuka je dobro došla.
    Hvala.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Jedno je web dizajn a jedno cpanel nekog hostinga. Hosting nema veze sa izradom sajta osim sto na hosting postavis sajt.

    Neko ce ti drugi reci preciznije sta sve trebas prećešljati za kreiranje sajta tipa css, html ili sta vec.. ili preci na neka jednostavnija rjesenja kao joomla, wordpress, drupal ili sta tebi vec treba.
     
  3. ibran

    ibran Aktivista

    Ma da interesuje me rad u H-sphere control panelu ako ima ko tutorijal.
    A joomolu nemogu instalirati zato što ovaj hosting podržava samo jednu bazu.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. selvin

    selvin Moderator

    Nekakvih ste ovdje jabuka i krusaka dosta pomijesali :D
    HSphere ti je samo control panel, nemas to sta da ucis. Ako ti treba sta da podesit naci ces ili nagooglat.
    XAMPP sto se ispod spominje koristis lokalno, on ti podize web server, mysql, daje ti podrsku za php itd.

    Zasto Joomlu ne mozes instalirati? Zauzeta ti ta baza? I nemoj instalirati joomlu kroz neke site buildere kroz taj control panel. Instaliraj je rucno, uploaduj je preko ftp i instaliraj je. Ili sredi site lokalno i onda uploaduj gotov site kad ga zavrsis. Naravno moras imati slobodnu bazu, koju prije toga kreiras preko HSphere.

    Ako je Joomla uopste ono sto trebas, a ako zelis da ucis, svakako da prvo moras znati html, css, javascript (barem osnove), pa poslije ucis php, ruby, asp.net ili sta vec izaberes, vjerovatno je php najbolje rjesenje. Poslije naucis neki php framework, tipa Yii i onda je samo nebo granica :D
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovo gore mi je bila vodilja a ono što sam stavio je da mu se "radoznalost razvije". :
     
  7. ibran

    ibran Aktivista

    Ok hvala drugari mislim da če mi ovo biti dovoljno za početak.