Gainward GeForce 6800 Ultra vs. Sapphire X800 Pro

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jun 17, 2004.

  1. djambo

    djambo Aktivista

    svi poludili za tom 6600 koja je u razini 9800pro koja ju opet sjebe kad se koriste post procesing efekti i filteri(fsaa,af) nema te sile koja bi me natjerala da ju kupim pogotovo kad su dva cipa u pitanju na istom pcb-u
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

    U razini 9800pro a poderala X850 XT PE
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    izgleda da cu je ja nabavit
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    pa onda ne govorimo o istoj 6600 jer doticna ima izmedju 14gb/s do 16gb/s ako je gt verzija naspram 9800pro 21.6gb/s opet gdje god da sam pogledo rezultate bolja je u situacijama gdje se pixel i vertex shaderi(govorim o efektima ) ne koriste druga situacija kad se koristi postprocesing efekti same scene poput overbright performanse jako padaju a to ce svaka malo bolja igra koristiti(farcry koristi obilato) pa zato stvarno nemam pojma mozda ima jos neka 6600 za koju nisam cuo niti vidio
     
  5. djambo

    djambo Aktivista

    jel ti znas sta pises
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    bogami ovaj momak nije tacan
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i meni je to palo na pamet :mrgreen: sad ce se izvlaciti da je mislio na 6800 :mrgreen:
     
  8. iskusni

    iskusni Komšija

    "The 3D1's two processors communicate through Nvidia's SLI interface and achieved 14,293 points in 3DMark2003, according to the press-release. That my friends is even more then the Radeon X850 XT Platinum Edition, which achieved in Gigabyte's test environment 13,271 points and Nvidia's GeForce 6800 Ultra, which posted 12,680 points. "


    SLi Dual 6600 GT
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    jesi ti normalan? :D :D :D

    4 6600gt čipa... pa i 5200 sa 4 čipa bi bio brži od 850 :wink:
     
  10. iskusni

    iskusni Komšija

    E sjećaš li se sad šta si ti rekao (ili je neko drugi) kada smo raspravljali o SLi-u.Rekao si da je fora kupiti neku 6xxx karticu kompatibilnu sa SLi-om i kada dođu zahtjevnije igre kupiti još jednu.
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ja ti sigurno nisam reko jer je imho sli sam po sebi porez na budale koji pate na visok 3dmark score. a te fore "poslije dodat još jednu" daj molim te... pa nek netko digne ruku ovdje ko nije u zadnjih godinu-dvije promijenio većinu konfe ili barem grafu/matičnu/cpu. navlakuša ti je to stari moj i to velika.

    ko sad da kažeš kupit ću mercedesa od 300 konja, a poslije ću mu kupit kotače i dodatnu opremu :wink:
     
  12. iskusni

    iskusni Komšija

    PA NISAM JA REKAO FORU "POSLIJE DODAT JOŠ JEDNU"
    A što se tiče mijenjanja promijenio sam matičnu,cd-rw i HDD
     
  13. djambo

    djambo Aktivista

    pa onda bolje uzet jednu obicnu 6800 pa kasnije ubacit jos jednu dvoprocesorski 6600 mi je ipak malo preskup a obicna 6600 bas i nema juicea da bih ju kupovo pokraj ove moje to bi bilo s konja na ponija
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    ja koliko sam vidio na testovima bolji je 6600 od 9800
     
  15. djambo

    djambo Aktivista

    da ali koji testovi malo pogledaj malo pogledaj da u tim testovima prolazi bolje i fx5950 kao recimo doom3 pa 2001se unreal3 ili 4 a sve su to testovi koji su ovisni o frekvama vpu-a i memorije a gdje su testovi poput farcry hl2 3ddownload i upload sirius sam itd

    moja grafa recimo radi na default frekvama i postizem bolje rezultate nego testovi sa nekim a64 a na nekim stranicama paradoxi poput 9800xt i a64 15500 01 marka ,5300 03 marka, i 2400 05 kak ja sa svojom konfom postizem 17400,5800,2700 otprilike, nema smisla.vise necu ni pisnut na ovom forumu o 6600-tki dok ju ne istestiram osobno
     
  16. ming

    ming Veteran foruma

    ja sa svojom 9800 sam potego 19000 markica :smt028
     
  17. iskusni

    iskusni Komšija

    U kojem 3DMarku :?:
     
  18. Spider

    Spider Aktivista

    Sta ti mislis ?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    '05 naravno :mrgreen: :mrgreen:
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    3d mark 2006 se