Game of Thrones (HBO) [spoiler alert]

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Apr 6, 2011.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Nisam ni ja, a ovako gledajući ponekad komentare niti ću :)

    Dosta mi je bili Lost što sam protratio 2 mjeseca gledanja, nikad više .
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bas kako raja rece, cisto iz navike, i potajnog nadanja da ce "biti bolje". Mislim da je vise onaj hype oko GoT-a sto me tjera da gledam nego sama radnja serije, jer ako ne gleas nisi "IN" i ljakse si :D

    Zakljucak je da Selvin nije "IN"...
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije kao da je 10h godišnje nešto strašno. Potrošiš sigurno više vremena na još veće gluposti. :)
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Mah, procitao spoiler ili ne svejedno necu nista zapamtit, svakako preletim postove :D A nisam IN nikako sto se tice tih serija generalno, nisam gledao seriju od Prison Break-a pa na ovamo :D Tako da dok dodjem do GOT, ako sad pocnem gledat sta sam propustio proci ce 5 godina :D
     
  5. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Samo da su ubili Sansu u ovoj zadnjoj epizodi, to bi mi bilo dovoljno morala, da i iducu sezonu gledam. 5 sezona je tu, i sve sto radi je da se sazaljeva. Sestra joj barem ubija sve redom, dok ona k'o prava placipicka ocekuje sve da joj drugi.
     
  6. Zer0

    Zer0 Aktivista

    S obzirom da je cijela serija alegorija borbe izmedju leda i vatre odn. dobra i zla, nekako mi se cini da je zrtva koju je napravio Stanis (naravno ne znajuci to sam) bila za Jon-a. Melisandre vjeruje da je on taj koji ce se boriti po njihovoj religiji protiv ledenih. Cak optimisticno govoreci, moguce da ce se Jon "probuditi" iz vatre slicno kao i Khaleesi i da se na kraju ispostavi da je on sam Thargerian, jer koliko se sjecam nikad ne saznasmo ko mu je majka...tako da ce covjek mozda i do trona, ja ga ne bih tako lako otpisao...cisto moje misljenje.
     
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Eh, da i pitao sam se cijelo vrijeme zasto Khaleesi nije "dodala" ranije svojoj vojsci jedan vrijedan asset, a to je Drogovo pleme. Konacno eto joj prilike.
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Zar se "Drogovo pleme" nje nije odreklo jer oni ne prate zene, nego samo Khalove (kraljeve koji jasu)? Nju su popratila 2-3 ako se dobro sjecam koja su bila bliska sa Drogom.

    Cisto sumnjam da ce ista dobro izroditi od onih silnih jahaca :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda ako vide zmaja... ? :)
     
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Pa zaboga, zena jase zmaja...a da ne zajase nako pleme :lol:
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma


    Slazem se, i sam pisac je rekao nesto u smislu "ko je rekao da je mrtav ? on samo lezi ranjen... ali vidjet cemo u narednim knjigama".
    Mada po meni to sto je rekao je cisti marketing, plati pa se klati :D
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nece na kraju niko od ovih ispasti mrtav :D
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    ma iskren da budem meni je serija krenula down od prve sezone kad su ubili starka :D
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jon je "proizvod" Lyanne Stark i Rheagara Targaryena. To su i producenti potvrdili nekada davno...
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Onda su sve manje i manje sanse da je covjek mrtav :wink:
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Zadnja epizoda toliko su zeznuli stvar, moglo se to fino upakovati a ne razvukli neke scene ko indijske epizode :D

    A joj nisam ocekivao da ce ga i onaj malac na kraju zeznut i ubosti za kraj mislim na Jon Snow-a :)

    Sporo je na početku sve krenulo da bi na kraju nabrzaka sve riješili, mogu komotno napraviit da oni ledeni ljudi sve zauzmu i riješe pitanje pobjednika :D
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije ih nikad ni bilo.
     
  18. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Radioaktivan spoiler:

    Sources report that today Game of Thrones is filming portions of a massive battle in Saintfield, Northern Ireland, that will likely be a part of episode nine. Preparations and the beginning of filming were seen in that area recently, but it was difficult to glean many details. We’ve learned that the battle will involve many northern armies fighting including the Umbers, the Boltons, wildlings and more! The true major spoiler is this: Kit Harington a.k.a Jon Snow was also seen at the location, participating in shooting this week. Harington has been spotted in Belfast again recently, along with Iwan Rheon, so it’s not too shocking Harington is filming Game of Thrones. Looks like Game of Thrones is planning another huge battle for the ever-important episode nine. I won’t call it the biggest one of all yet, not unless dragons show up. Have not heard anything about dragons showing up, alas.

    http://watchersonthewall.com/major-n...-and-a-battle/
     
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Jednostavno nisam mogao da odolim...

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Eto joj dodatnih 100.000 vojnika. Valjda se napokon odluci otic preko bare, a ne kurcit se po zaljevu robova.