Gamerska konfiguracija do 1400KM (samo centralna)

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by exchanged life, May 18, 2010.

  1. GW

    GW Moderator

    Fakat. Samo mi nije jasno kako misle da je ovo dobar marketing.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Marketing i podrska im je svakako nikakva kako god okrenes, ali ovo posljednje je najbolje pod uslovom da nikakva druga periferija nije potrebna. Ako ce ici na Samsung, onda sistemski HDD mora biti model 103SJ i eventualno ram sa nizom latencijom.
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    Dakle moli me drug da mu sklopim konfu do 1200 +-50KM bez monitora, volio bi Intel platformu mada nije iskljucena ni AMD platforma ako odnos placeno dobiveno stima, a za monitor ce razmislit...
    Svaki predlog dolazi u obzir, i mora biti ogranicen na jednu trgovinu, jer ce uzimat ne kredit!!!
     
  4. efo

    efo Komšija

    jel gamer il sta je...
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    klasika. lično bih išao na amd i to x4 phenom, kakvu am3 gigabyte matičnu sa ddr3, 4gb ddr3 (barico net ima 2gb ocz po 95KM), napajanje kakvo brand 500-600w, hdd bar 640gb, ostatak budžeta na grafičku (ništa ispod 5770 ili 4870) i kućište. šteta što se mora sve u jednoj radnji dalo bi se to i povoljnije i bolje izvući.
     
  6. Juka

    Juka Komšija

    bice i toga kao kod nas 90% korisnika, ali opet koliko moze bit gamanja za 1200 :wink:
    Nek uzme napajanje i plocu da valja a ostalo ce valjda biti po potrebi mjenjano!!!!
    samo sto nisam u toku oko cijena i isplatljivosti novih platformi tako da mi treba pomoc!!!

    Jbg nije lik s kesom pa mu je jedina mogucnost na rate i u jednoj radnji..
     
  7. efo

    efo Komšija

    Amd x4 phenom + 4gb ddr3 + 500-600w brand napajanje + 640GB HDD + nista ispod 5770 ili 4870 + kuciste za 1200 KM? Presmjesan si, al bas. Sastavi mi takvu konfu za ispod 1500, dam ti sta hoces xD... Inace evo moje preporucene konfe; Prije toga napomena da napisane cijene nisu za gotovinsko placanje, nego su one bez popusta (kakve ce mu i bit uracunate jer kupuje na kredit):

    INTEL DUAL CORE E5300 BOX 2x 2.6GHz, 800MHz 2MB, Sck.LGA775 155,00 KM
    COOLER COOLER MASTER HYPER TX3 43,00 KM
    MB GIGABYTE GA-P43-ES3G Intel P43 PCI-Express 16X GLAN Sck.775 170,00 KM
    VGA XFX ATI HD4850 512MB/DDR3/256bit/DVI/HDTV/HDMI 230,00 KM
    2x DDR II 2GB 800MHz MUSHKIN Essentials CL5 184,00 KM
    HDD 500GB SEAGATE SATA-300 16MB ST3500418AS 113,00 KM
    KUĆIŠTE THERMALTAKE Wing RS201 VJ60001N2Z 96,00 KM
    NAPOJNA JEDINICA AXP Simple Power 630W 12cm/silent fan 151,00 KM
    DVD RW SAMSUNG SH-S223C SATA black bulk 45,00 KM

    suma 1187,00 KM

    Sasvim pristojna konfiguracija spremna i na solidan oc. Zaboravio sam napomenuti da je u pitanju Plus Computers
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ok, uvažavam nisam računao onako odokativno sam bubno xD
    ponavljam baš šteta što mora sve na jednom mjestu. npr. tu sam ploču nedavno kupio novu s garancijom za 120KM a i ta grafa se može uzet u plusu za 214KM, na piku 500gb hdd po 90-ak KM itd. nabere se toga podosta.
     
  9. efo

    efo Komšija

    pa to i jest ta grafa od 214KM iz Plusa, samo bez popusta jer kupuje na kredit xD
     
  10. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Mislim da je sada glupost davati tolike pare za (LGA775) platformu koja već "polako odumire" i to još na rate...
    Zar ne?
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    U tom segmentu se za isto para dobije znatno vise na AMD platformi. Recimo neki Athlon II X3 u kombinaciji sa 785G plocom ce tog E5300 otresti za 10 do 50% u svakoj aplikaciji, a bolji je izbor i za igranje.
     
  12. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Ma da, osim što bi u performansama bio u dobitku, još jedan plus bi mu bio što bi imao trenutno platformu zadnje generacije iz AMD-a i ne bi bilo problema sa kasnijim nadogradnjama, dok tako ne bi bilo u slučaju da se odluči za konfiguraciju koju je efo preporučio.
     
  13. efo

    efo Komšija

    Covjek je rekao da preferira intel platformu
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    i koliko se vidi, ovdje je dosao da trazi savjet, i dobronamjerni ljudi su mu dali savjete. ako nesto nije isplativo u ovom trenutku, ma koliko mi to preferirali, glupost je to kupiti....
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    Dakle na ovo da ide,
    evo gledam ova bi mozda malo preskocila budzet http://109.175.10.122/exec/konfiguracije.asp?konfnr=10 i ako imate predloge za izmjenu samo recite, ja evo odmah bi promjenio napojnu i kuciste!
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja bih radije isao na Athlon II X4 + HD5770 kombinaciju, nego Phenom II X4 + 4850. Napajanje i kućište ne trebam ni spominjati, to odmah zamjeniti.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    AMD Athlon II X4 620 ili AMD Athlon II X4 630 ???
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije bitno uopste, razlika u cijeni je 10KM a u brzini 200MHz. Ako ides na UE, onda 630 svakako nema na stanju.
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    koje bi napajanje moglo da ide, 520 ili 620W???
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    520 ce biti dovoljno.